22. září 2021

Obsah dílu

Nedostatek krve — Omezení při darování krve — Dárcovství krve — Nová magnetická rezonance ve FN Ostrava — Vývoj počtu nakažených — Soud: pohledávky Citibank za OKD platné — Návrat zvonu do Šilheřovic — Celníci vymohli při kontrole dluhy — Digitalizace zdravotnictví — Doučovací klub Devítka v Krnově — Předvolební debata v ostravském studiu — Steven Holl vystavuje v Ostravě

Části dílu

00:45
Nedostatek krve
  Ostravská fakultní nemocnice má kritický nedostatek krve. Kvůli většímu počtu vážných zranění museli použít většinu svých zásob. A ubylo také dárců. Nemocnice přitom ostatním zařízením v kraji i mimo něj běžně krev dodávala.
  03:59
  Omezení při darování krve
   Na dárcovství krve se kvůli koronavirové pandemii stále vztahují jistá omezení. Počkat musí zájemci, kteří se nechali naočkovat. Ti vakcínami od firem Pfizer a Moderna 8 dní a ti od firmy AstraZeneca a Johnson&Johnson 28 dní. Omezení se týkají také těch, kteří vycestovali do zahraničí. Všichni dárci přijíždějící z oranžových zemí nesmí darovat krev 14 dní, z červených a rudých zemí pak 28 dní.
   04:28
   Dárcovství krve
    Živě Marek Jukl, prezident Českého červeného kříže.
    08:26
    Nová magnetická rezonance ve FN Ostrava
     Fakultní nemocnice v Ostravě má novou 3teslovou magnetickou rezonanci. Jde o první takový přístroj v kraji. Lékařům poskytne při diagnostice pacientů detailnější popis než běžná magnetická rezonance.
     Přístroj vyšel na zhruba 60 mil. Kč.
     09:06
     Vývoj počtu nakažených
      Počet laboratorně potvrzených případů COVIDu-19 v MS kraji včera překročil stovku. Trojciferných čísel naposledy dosáhl před 4 měsíci. Podle hejtmana Iva Vondráka je v nemocnicích 36 lidí a jeden pacient zemřel. Nejvíce nově nakažených v posledních 7 dnech, přes 83 na 100 tis. obyvatel, je na Opavsku. V OL kraji zjistili zdravotníci 22 nových případů, podobně jako v předchozím týdnu.
      09:53
      Soud: pohledávky Citibank za OKD platné
       Živě Kristýna Prokešová, redaktorka ČT.
       12:25
       Návrat zvonu do Šilheřovic
        Do zvonice kostela Nanebevzetí Panny Marie v Šilheřovicích se vrátil více než 250 let starý zvon.
        Obci se ho podařilo získat z Německa, kam ho za 2. světové války odvezli nacisté. Tam měl být roztaven, k tomu ale nedošlo a tak zamířil do kostela v Kolíně nad Rýnem. Ve věži ho doplní renovovaný umíráček a úplně nový zvon.
        14:52
        Celníci vymohli při kontrole dluhy
         Téměř 300 tis. Kč od 9 řidičů za jeden den vybrali moravskoslezští celníci na bývalém hraničním přechodu v Chotěbuzi. Zaměřili se na převoz alkoholu, cigaret a tabáku, ale taky prověřovali v rámci speciální elektronické aplikace řidiče, kteří dluží třeba na pokutách.
         15:11
         Digitalizace zdravotnictví
          Všechny nemocnice se během 5 let musí připojit k jednotnému elektronickému systému. Zdravotní dokumentace by tak měla být přehlednější a zlepšit by se měli oběh informací o pacientech. Nemocnice už systém postupně zavádějí.
          17:02
          Doučovací klub Devítka v Krnově
           Už 11 let funguje v Krnově doučovací klub Devítka. Jeho cílem je pomoci dětem se speciálními vzdělávacími potřebami a také těm ze sociálně slabých rodin a vyloučených lokalit. Do klubu docházejí děti od první třídy až po devátou.
           19:02
           Předvolební debata v ostravském studiu
            Živě Jakub Železný, moderátor.
            21:13
            Steven Holl vystavuje v Ostravě
             Díla světově uznávaného architekta Stevena Holla na výstavě v ostravském Domě umění, kde má svou českou premiéru. Expozice, která cestovala po Spojených státech a Asii, představuje díla už od první myšlenky a kreslených skic. Vernisáž výstavy sledoval Steven Holl v přímém přenosu ve svém sídle v americkém Rhinebecku.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             23. září 2021

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             25. květen

             Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

             25. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. květen

             Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

             24. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. květen

             Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

             23. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. květen

             Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

             22. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             19. květen

             Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

             19. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám