Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

OKD znovu testuje

Těžební společnost OKD ode dneška znovu preventivně testuje zaměstnance na covid-19. Týká se to jak jejích kmenových pracovníků, tak lidí z dodavatelských firem. Vloni byly zdejší doly jedním z velkých ohnisek nákazy a několik týdnů se v nich kvůli tomu netěžilo. V OKD proto v půlce loňského srpna začali s preventivním testováním. Od té doby tam zdravotníci odebrali více než 109 tisíc testů.

OKD znovu testuje

Živě epidemiolog Roman Prymula.

Svrčinová hlavní hygieničkou

Hlavní hygieničkou ČR se má stát Pavla Svrčinová. Ta je od půlky března pověřená výkonem funkce. Návrh na jmenování dnes projedná vláda. Svrčinová bude zároveň náměstkyní na ministerstvu zdravotnictví. Resort vyhlásil výběrové řízení na místo hlavního hygienika na začátku června. Přišla mu jedna přihláška. Komise doporučila jmenovat Pavlu Svrčinovou.

Pátrání po krokodýlovi

Ostravští policisté hledají zhruba metrové mládě krokodýla čelnatého. Uteklo ze zahrady soukromého chovatele v Závodní ulici. Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před polednem, krokodýl ale utekl nejspíš v sobotu odpoledne. Zvíře je dva dny bez potravy a proto může být pro veřejnost nebezpečné, je schopné ulovit i menší psy nebo kočky. Podle odborníků může vyhledávat vodní toky nebo se ukrývat v místech, kde je stín. Pátrají po něm desítky policistů z pořádkové jednotky, obvodního oddělení i městské policie. Pokud lidé krokodýla naleznou, neměli by se jej žádném případě snažit odchytit sami, ale neprodleně volat na linku 158.

Hrozí silné bouřky a kroupy

Živě redaktor Marek Slavík, redaktor ČT.

Havárie uzavřela tunel

Dopravní nehoda dvou osobních aut zablokovala odpoledne na více než dvě hodiny Klimkovický tunel na dálnici D1 u Ostravy. Vrtulník převezl středně zraněného řidiče Oplu do ostravské fakultní nemocnice. Řidič druhého vozidla vyvázl bez zranění. Policie odkláněla dopravu přes Klimkovice, v obci se tvořily kolony. A dlouhý zástup kamionů stál i přímo před tunelem.
¨¨

Radnice chce zdražit parkování

Velký rozruch způsobil nový parkovací systém v Uničově. Účinný má být od podzimu. Některým místním vadí především to, že by u svých domů měli platit za roční parkovací kartu čtyři tisíce korun. Pokud mají druhé auto, cena má být dvojnásobná. Vedení radnice chce novou koncepcí regulovat provoz a parkování v centru města.

Dobrovolníci se vracejí do nemocnic

Na dětská oddělení nebo za osamělými seniory - pacienty nemocnic v Ostravě a okolí znovu navštěvují dobrovolníci organizace ADRA. Pomohou jim na chvíli zapomenout na bolest a nemoc. Zájem o jejich návštěvy je velký, přivítali by posily.

Uzavřené sjezdy na D35

Dopravu na D35 mezi Olomoucí a Mohelnicí komplikuje oprava dálničních výjezdů a sjezdů. Půjde celkem o pět exitů. Postupná omezení a uzavírky tam potrvají tři měsíce.

Rožnov válčí s autovraky

Radnice v Rožnově pod Radhoštěm bojuje s autovraky. Od loňského jara mohou města nechat odtáhnout nejen zjevně nepojízdná auta, ale i ta, která nemají víc než půl roku platnou technickou prohlídku. Náklady ve výši až deset tisíc korun pak radnice vymáhá po majiteli. V Rožnově pod Radhoštěm auta strážníci nejprve označují výzvou. Majitel má dva měsíce na odtažení, pak zasáhne město.

Pátrání po fantomovi sklepů

Ostravští policisté pátrají po zloději, který krade ze sklepů a koláren. Bere hlavně jízdní kola. Při jedné z krádeží ho natočily kamery bytového domu.

Dřevěný svět v Příboře

Zámek, klíče nebo motovidlo. V muzeu v Příboře představují návštěvníkům dřevěné předměty, které byly v 18. a 19. století běžnou součástí každodenního života. A to zejména ve vesnici. Výstava dostala název Dřevěný svět.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD