Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Policie šetří černou stavbu přehrady — Policie šetří černou stavbu přehrady — Příspěvek horníkům — DPO zahájí provoz patrových autobusů — Zahájení obchvatu Bludova — Zpřísnění trestu Radkovi Březinovi — Nedostatek substrátové zeminy — Obnova turistických značek — Nový systém likvidace virů a plísní — Fandění v restauracích a na zahrádkách — 11 let za vraždu nožem — Poničené stromy v Karviné — Představení NMD na ostravských mostech — Návrat koní do krajiny

Části dílu

00:48
Policie šetří černou stavbu přehrady
  Stavbu vodní nádrže v lyžařském areálu Paprsek v Rychlebských horách vyšetřuje policie. Přehrada, která původně vznikala načerno, přišla nedávno o dodatečné povolení. A podle Olomouckého kraje měla mít také posudek EIA, který by zhodnotil její vlivna životní prostředí.
  03:06
  Policie šetří černou stavbu přehrady
   Živě biolog David Hlisnikovský.
   05:39
   Příspěvek horníkům
    Téměř 1 300 horníků, kteří ztratili práci kvůli útlumu těžby černého uhlí na Karvinsku, požádalo o státní sociální příspěvek. Jde o většinu propuštěných. Více než tisícovka z nich už s žádostí uspěla.
    Ti, kdo pracovali pod zemí, dostávají prostřednictvím Státního podniku DIAMO 8 tis. Kč za měsíc, ostatní 5 300. Na příspěvek mají nárok v různé výši podle počtu odpracovaných let.
    06:08
    DPO zahájí provoz patrových autobusů
     Dopravní podnik Ostrava zahájí v sobotu provoz na nové lince číslo 88, která propojí 2 nejnavštěvovanější turistické cíle MS kraje: Dolní oblast Vítkovic a ZOO Ostrava. Na vyhlídkové trase budou jezdit patrové autobusy, které si podnik pořídil loni za více než 28 mil. Kč. Linka pojede o víkendech a státních svátcích, vždy v intervalu co půl hodiny.
     06:41
     Zahájení obchvatu Bludova
      Živě redaktorka Anna Hovorková.
      08:26
      Zpřísnění trestu Radkovi Březinovi
       Lihové impérium Radka Březiny se definitivně rozpadlo. Krajský soud v Brně mu v jeho poslední živé kauze zpřísnil trest. Ten aktuálně zní 14 let a 9 měsíců. Radek Březina už je ve vězení za nelegální obchody s lihem ve výši 5 mld. a 600 mil. Kč. Dnešní zpřísnění trestu přišlo kvůli ovlivňování svědků v kauze lihové mafie. Verdikt je nepravomocný.
       10:37
       Nedostatek substrátové zeminy
        Zeminový substrát jako nedostatkové zboží. Kvůli deštivému počasí ho tuzemské firmy nemohly vyrábět. Zájem o něj je přitom enormní. Podle výrobců by měl být znovu k dostání do týdne.
        13:16
        Obnova turistických značek
         Lesníci v Olomouckém kraji kontrolují stav turistických značek. Pracovníci tamních Arcibiskupských lesů a statků důkladně mapují terén, kde šlo kvůli kůrovci a vichřicím k zemi mnoho stromů, a spolu s nimi i turistické značení. Pustí se také do obnovy značek, hotovo chtějí mít do začátku prázdnin.
         13:36
         Nový systém likvidace virů a plísní
          Nemocnice v Havířově zprovoznila unikátní systém dezinfekce pomocí ozonu. Likviduje viry, pachy a plísně, to vše díky chytrému propojení s IT technologiemi. Novinka přišla na více než 2 mil. Kč a zaplatil ji kraj.
          15:26
          Fandění v restauracích a na zahrádkách
           Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
           16:57
           11 let za vraždu nožem
            11 let vězení za vraždu nožem u náměstí ve Frýdku-Místku. Trest pro bezdomovce Jozefa Popušu, nepravomocně mu ho vyměřil Krajský soud v Ostravě. Svého známého, se kterým žil ve stanovém táboře u řeky Ostravice, zavraždil podle státního zástupce kvůli hádce, kdo objedná taxík.
            18:55
            Poničené stromy v Karviné
             V centru Karviné budou muset skácet několik stromů, včetně vzrostlých lip. Poškodil je neznámý pachatel. Vedení města se domnívá, že na nich cvičil bojové plemeno psa. Celou věc šetří i policie.
             20:33
             Představení NMD na ostravských mostech
              Národního divadlo moravskoslezské zve v pátek a sobotu odpoledne k řece Ostravici. Připravuje hudebně taneční happening na ostravských mostech. Divadelníci měli dopoledne generální zkoušku. Na mostech a lávkách, ale i na nábřeží předvedou taneční čísla ve speciálním hudebním aranžmá. I když divadlo ještě v červnu odehraje několik představení, soubor baletu a muzikálu už v sezóně pro diváky hrát nebude. Ta nová ale začne už 19. srpna, inscenací muzikálu West Side Story.
              21:31
              Návrat koní do krajiny
               Koně na pastvinách pomáhají spásat trávu. Trend, který se v Česku vrací do krajiny. Tři huculové nově vypomáhají udržovat Knejzlíkovy sady u Přerova. Pláně tam dosud spásaly ovce.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Zemědělce ohrožuje dlouhodobé sucho — Opatření proti suchu v Beskydech — Zmírňování nedostatku vody v krajině — Olomouc regionálním městem pro byznys — Tři měsíce od příjezdu prvních uprchlíků — Situace na polsko-ukrajinských hranicích — Rekonstrukce Grossmannovy vily — Stopa Jana Kubiše v MS kraji — Mezinárodní hudební festival L. Janáčka

               27. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Rozvoj komunitní energetiky — Armádní logistická základna v Mošnově — Odklad dokončení budov Ostravské univerzity — Z parku u Lázní Darkov zmizela socha — 500 let stará roubenka v Příkazích — Ukrajinská zpěvačka na festivalu reBarbora — Sněm Hospodářské komory v Olomouci — Nanočástice stříbra v léčbě antibiotiky — Krajský soud v Ostravě slaví 100 let — Virtuální model synagogy v Prostějově

               26. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Vznik logistického centra Armády ČR — Rozvoj Letiště Leoše Janáčka — Monitoring Bečvy — Obnovení dodávek náprav na Ukrajině — Škody způsobené sprejery — Město pro byznys v MSK je opět Ostrava — Přibývá požárů automobilů — Pokroky v léčbě roztroušené sklerózy — Prevence před kyberšikanou — Dramatizace knihy Myši patří do nebe

               25. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Jednání vlády o přerozdělování uprchlíků — Zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny — Nové katetrizační sály ve FN Olomouc — Vesnicí roku MS kraje je obec Závada — Oprava kruhového objezdu v Havířově — Sdílená pomoc o hendikepované děti — Zdražení jízdného v OL kraji — Kritický nedostatek dobrovolníků — Nedostatek dobrovolníků — Začíná divadelní festival Dream Factory

               24. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Návrat uprchlíků na Ukrajinu — Vývoj počtu uprchlíků v krajích — Dopravní kolaps v Havířově — Lupič z olomoucké herny míří do vazby — Srážka rychlíku s autem v Hlubočkách — První léková ambulance v MN Ostrava — Výstraha před vydatným deštěm — Stav včelstev po zimě — Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci — Tresty pro skupinu výrobců pervitinu — Divadelní Floru navštívilo přes 6000 lidí — Urbex Marka Thera v Telegraph Gallery

               23. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Protipovodňová opatření na Bečvě — Výbuch varny před soudem — Výluka u Hanušovic — Omezení v bílovické nemocnici — Konec opravy hradu Šternberk — Zájem o květiny a sazenice — Festival muzejních nocí — Revizor ve Slezské divadle v Opavě

               20. 5. 2022 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám