3. červen 2021

Obsah dílu

Policie šetří černou stavbu přehrady — Policie šetří černou stavbu přehrady — Příspěvek horníkům — DPO zahájí provoz patrových autobusů — Zahájení obchvatu Bludova — Zpřísnění trestu Radkovi Březinovi — Nedostatek substrátové zeminy — Obnova turistických značek — Nový systém likvidace virů a plísní — Fandění v restauracích a na zahrádkách — 11 let za vraždu nožem — Poničené stromy v Karviné — Představení NMD na ostravských mostech — Návrat koní do krajiny

Části dílu

00:48
Policie šetří černou stavbu přehrady
  Stavbu vodní nádrže v lyžařském areálu Paprsek v Rychlebských horách vyšetřuje policie. Přehrada, která původně vznikala načerno, přišla nedávno o dodatečné povolení. A podle Olomouckého kraje měla mít také posudek EIA, který by zhodnotil její vlivna životní prostředí.
  03:06
  Policie šetří černou stavbu přehrady
   Živě biolog David Hlisnikovský.
   05:39
   Příspěvek horníkům
    Téměř 1 300 horníků, kteří ztratili práci kvůli útlumu těžby černého uhlí na Karvinsku, požádalo o státní sociální příspěvek. Jde o většinu propuštěných. Více než tisícovka z nich už s žádostí uspěla.
    Ti, kdo pracovali pod zemí, dostávají prostřednictvím Státního podniku DIAMO 8 tis. Kč za měsíc, ostatní 5 300. Na příspěvek mají nárok v různé výši podle počtu odpracovaných let.
    06:08
    DPO zahájí provoz patrových autobusů
     Dopravní podnik Ostrava zahájí v sobotu provoz na nové lince číslo 88, která propojí 2 nejnavštěvovanější turistické cíle MS kraje: Dolní oblast Vítkovic a ZOO Ostrava. Na vyhlídkové trase budou jezdit patrové autobusy, které si podnik pořídil loni za více než 28 mil. Kč. Linka pojede o víkendech a státních svátcích, vždy v intervalu co půl hodiny.
     06:41
     Zahájení obchvatu Bludova
      Živě redaktorka Anna Hovorková.
      08:26
      Zpřísnění trestu Radkovi Březinovi
       Lihové impérium Radka Březiny se definitivně rozpadlo. Krajský soud v Brně mu v jeho poslední živé kauze zpřísnil trest. Ten aktuálně zní 14 let a 9 měsíců. Radek Březina už je ve vězení za nelegální obchody s lihem ve výši 5 mld. a 600 mil. Kč. Dnešní zpřísnění trestu přišlo kvůli ovlivňování svědků v kauze lihové mafie. Verdikt je nepravomocný.
       10:37
       Nedostatek substrátové zeminy
        Zeminový substrát jako nedostatkové zboží. Kvůli deštivému počasí ho tuzemské firmy nemohly vyrábět. Zájem o něj je přitom enormní. Podle výrobců by měl být znovu k dostání do týdne.
        13:16
        Obnova turistických značek
         Lesníci v Olomouckém kraji kontrolují stav turistických značek. Pracovníci tamních Arcibiskupských lesů a statků důkladně mapují terén, kde šlo kvůli kůrovci a vichřicím k zemi mnoho stromů, a spolu s nimi i turistické značení. Pustí se také do obnovy značek, hotovo chtějí mít do začátku prázdnin.
         13:36
         Nový systém likvidace virů a plísní
          Nemocnice v Havířově zprovoznila unikátní systém dezinfekce pomocí ozonu. Likviduje viry, pachy a plísně, to vše díky chytrému propojení s IT technologiemi. Novinka přišla na více než 2 mil. Kč a zaplatil ji kraj.
          15:26
          Fandění v restauracích a na zahrádkách
           Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
           16:57
           11 let za vraždu nožem
            11 let vězení za vraždu nožem u náměstí ve Frýdku-Místku. Trest pro bezdomovce Jozefa Popušu, nepravomocně mu ho vyměřil Krajský soud v Ostravě. Svého známého, se kterým žil ve stanovém táboře u řeky Ostravice, zavraždil podle státního zástupce kvůli hádce, kdo objedná taxík.
            18:55
            Poničené stromy v Karviné
             V centru Karviné budou muset skácet několik stromů, včetně vzrostlých lip. Poškodil je neznámý pachatel. Vedení města se domnívá, že na nich cvičil bojové plemeno psa. Celou věc šetří i policie.
             20:33
             Představení NMD na ostravských mostech
              Národního divadlo moravskoslezské zve v pátek a sobotu odpoledne k řece Ostravici. Připravuje hudebně taneční happening na ostravských mostech. Divadelníci měli dopoledne generální zkoušku. Na mostech a lávkách, ale i na nábřeží předvedou taneční čísla ve speciálním hudebním aranžmá. I když divadlo ještě v červnu odehraje několik představení, soubor baletu a muzikálu už v sezóně pro diváky hrát nebude. Ta nová ale začne už 19. srpna, inscenací muzikálu West Side Story.
              21:31
              Návrat koní do krajiny
               Koně na pastvinách pomáhají spásat trávu. Trend, který se v Česku vrací do krajiny. Tři huculové nově vypomáhají udržovat Knejzlíkovy sady u Přerova. Pláně tam dosud spásaly ovce.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               4. červen 2021

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               31. květen

               Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

               31. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               30. květen

               Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

               30. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               29. květen

               ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

               29. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

               26. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               25. květen

               Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

               25. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               24. květen

               Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

               24. 5. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám