26 minut

3. června 2021

Obsah dílu

Policie šetří černou stavbu přehrady — Policie šetří černou stavbu přehrady — Příspěvek horníkům — DPO zahájí provoz patrových autobusů — Zahájení obchvatu Bludova — Zpřísnění trestu Radkovi Březinovi — Nedostatek substrátové zeminy — Obnova turistických značek — Nový systém likvidace virů a plísní — Fandění v restauracích a na zahrádkách — 11 let za vraždu nožem — Poničené stromy v Karviné — Představení NMD na ostravských mostech — Návrat koní do krajiny

Části dílu

00:48
Policie šetří černou stavbu přehrady
  Stavbu vodní nádrže v lyžařském areálu Paprsek v Rychlebských horách vyšetřuje policie. Přehrada, která původně vznikala načerno, přišla nedávno o dodatečné povolení. A podle Olomouckého kraje měla mít také posudek EIA, který by zhodnotil její vlivna životní prostředí.
  03:06
  Policie šetří černou stavbu přehrady
   Živě biolog David Hlisnikovský.
   05:39
   Příspěvek horníkům
    Téměř 1 300 horníků, kteří ztratili práci kvůli útlumu těžby černého uhlí na Karvinsku, požádalo o státní sociální příspěvek. Jde o většinu propuštěných. Více než tisícovka z nich už s žádostí uspěla.
    Ti, kdo pracovali pod zemí, dostávají prostřednictvím Státního podniku DIAMO 8 tis. Kč za měsíc, ostatní 5 300. Na příspěvek mají nárok v různé výši podle počtu odpracovaných let.
    06:08
    DPO zahájí provoz patrových autobusů
     Dopravní podnik Ostrava zahájí v sobotu provoz na nové lince číslo 88, která propojí 2 nejnavštěvovanější turistické cíle MS kraje: Dolní oblast Vítkovic a ZOO Ostrava. Na vyhlídkové trase budou jezdit patrové autobusy, které si podnik pořídil loni za více než 28 mil. Kč. Linka pojede o víkendech a státních svátcích, vždy v intervalu co půl hodiny.
     06:41
     Zahájení obchvatu Bludova
      Živě redaktorka Anna Hovorková.
      08:26
      Zpřísnění trestu Radkovi Březinovi
       Lihové impérium Radka Březiny se definitivně rozpadlo. Krajský soud v Brně mu v jeho poslední živé kauze zpřísnil trest. Ten aktuálně zní 14 let a 9 měsíců. Radek Březina už je ve vězení za nelegální obchody s lihem ve výši 5 mld. a 600 mil. Kč. Dnešní zpřísnění trestu přišlo kvůli ovlivňování svědků v kauze lihové mafie. Verdikt je nepravomocný.
       10:37
       Nedostatek substrátové zeminy
        Zeminový substrát jako nedostatkové zboží. Kvůli deštivému počasí ho tuzemské firmy nemohly vyrábět. Zájem o něj je přitom enormní. Podle výrobců by měl být znovu k dostání do týdne.
        13:16
        Obnova turistických značek
         Lesníci v Olomouckém kraji kontrolují stav turistických značek. Pracovníci tamních Arcibiskupských lesů a statků důkladně mapují terén, kde šlo kvůli kůrovci a vichřicím k zemi mnoho stromů, a spolu s nimi i turistické značení. Pustí se také do obnovy značek, hotovo chtějí mít do začátku prázdnin.
         13:36
         Nový systém likvidace virů a plísní
          Nemocnice v Havířově zprovoznila unikátní systém dezinfekce pomocí ozonu. Likviduje viry, pachy a plísně, to vše díky chytrému propojení s IT technologiemi. Novinka přišla na více než 2 mil. Kč a zaplatil ji kraj.
          15:26
          Fandění v restauracích a na zahrádkách
           Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
           16:57
           11 let za vraždu nožem
            11 let vězení za vraždu nožem u náměstí ve Frýdku-Místku. Trest pro bezdomovce Jozefa Popušu, nepravomocně mu ho vyměřil Krajský soud v Ostravě. Svého známého, se kterým žil ve stanovém táboře u řeky Ostravice, zavraždil podle státního zástupce kvůli hádce, kdo objedná taxík.
            18:55
            Poničené stromy v Karviné
             V centru Karviné budou muset skácet několik stromů, včetně vzrostlých lip. Poškodil je neznámý pachatel. Vedení města se domnívá, že na nich cvičil bojové plemeno psa. Celou věc šetří i policie.
             20:33
             Představení NMD na ostravských mostech
              Národního divadlo moravskoslezské zve v pátek a sobotu odpoledne k řece Ostravici. Připravuje hudebně taneční happening na ostravských mostech. Divadelníci měli dopoledne generální zkoušku. Na mostech a lávkách, ale i na nábřeží předvedou taneční čísla ve speciálním hudebním aranžmá. I když divadlo ještě v červnu odehraje několik představení, soubor baletu a muzikálu už v sezóně pro diváky hrát nebude. Ta nová ale začne už 19. srpna, inscenací muzikálu West Side Story.
              21:31
              Návrat koní do krajiny
               Koně na pastvinách pomáhají spásat trávu. Trend, který se v Česku vrací do krajiny. Tři huculové nově vypomáhají udržovat Knejzlíkovy sady u Přerova. Pláně tam dosud spásaly ovce.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               4. června 2021

               Přehled dílů

               4600 dostupných
               Stopáž25 minut

               24. července

               24. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               23. července

               23. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. července

               Armáda plánuje oživení přerovského letiště

               22. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               19. července

               Začala stavba koncertní haly — Přestavba mrakodrapu podle E. Jiřičné — Možné hromadné výpovědi v Liberty — Skončila přestavba sportovní haly v Konici — Speciální vyšetření pro potápěče — Porušování pravidel jízdy po dálnici — Výběr ze sociálních sítí ČT — Festival z pohledu hendikepovaných — Festivalové darování kostní dřeně — Jan Souček na fóru Meltingpot — Pokračují Colours of Ostrava — Druhý den festivalu Colours of Ostrava

               19. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. července

               Do Mošnova míří investice za 3,5 mld. — Dopravní kolaps Olomouce — Setkání evropských cyklokoordinátorů — Půjčka kraje pro 654 zaměstnanců Liberty — Návrat armády na letiště v Bochoři — Soud zahladil trest bývalému hejtmanovi — Zmírňování následků bleskových povodní — Vysoké teploty během letních festivalů — První den Colours of Ostrava

               18. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               17. července

               Přípravy před začátkem festivalu — Největší hvězdy Colours of Ostrava — Colours of Ostrava 2024 — Praktická stránka letošních Colours — Dolní Vítkovice jako fenomén — Fronty na úřadech kvůli pasům — Zasedání Rady ČT v Ostravě — Dopravní omezení v Přerově — Sezóna nakládání okurek — Rekonstrukce Těšínského divadla — Roste počet levandulových polí

               17. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               16. července

               Kandidátní listiny pro krajské volby — Bortící se cyklostezka na Přerovsku — 14 let za pokus o upálení — Pomoc českých hasičů v Bulharsku — Pomoc Úřadu práce zaměstnancům Liberty — Počítačové viry jako obrazy — Přestavba historické továrny za 3 mld. — Z Krnova na nejsevernější bod Evropy — Příprava areálu pro Colours of Ostrava — Vytíženost ostravských hotelů — Výběr ze sociálních sítí — Letní škola slovanských studií — Nový mural v ostravských vítkovicích

               16. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               15. července

               Příčiny a následky extrémního počasí — Výstraha před vysokými teplotami — Prodej dalších pozemků v zóně v Mošnově — Transformace dětských domovů — Rekonstrukce frýdecké baziliky — Další případ utonuí v Olomouckém kraji — Krádeže na koupalištích — Výběr ze sociálních sítí — Zemřel režisér a dramatur Ivan Misař — Zájem o psí hotely o prázdninách

               15. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. července

               Liberty bez pomoci státu — Průběh krize v huti Liberty — Dva utonulí na Olomoucku — Petice proti zasypání lomu v Mladecku — 30 let Lázní Klimkovice — Uzavření lesů u Plumlova kvůli kalamitě — Škody na hřbitově v Českém Těšíně — Výběr ze sociálních sítí — Zrušená teknoparty v Rýmařově — Historie frýdecko-místeckých textilek

               12. 7. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               11. července

               Jednání vlády s odbory Liberty — Možné dopady krize v huti Liberty — Policie obvinila výrobce pervitinu — Zával v polském Dole Rydultowy — Následky bouřek na Novojičínsku — Práce v horkém počasí — Prázdninové rekonstrukce škol — V kůži hendikepovaných na zkoušku

               11. 7. 2024 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám