21. květen 2021

Obsah dílu

Odklad zahájení stavby D1 u Přerova — Historie stavby dálnice u Přerova — Týdenní vývoj pandemie v krajích — Vlaky Brno-Bohumín v plném provozu — Lidé sledovali hokej na zahrádkách restaurací — Obnova kurzů pro mladé řidiče — Podpora cestovního ruchu v MS kraji — Na Karolině vznikne budova Organica — Kříž na kostele v Gutech — Přípravy na pondělní rozvolňování — Plán rozvolňování — Sezóna klíšťat začíná později — Fingovaný únos v Karviné — 7 let za stržení volantu — Hra o životě Věry Špinarové

Části dílu

00:45
Odklad zahájení stavby D1 u Přerova
  Dostavba dálnice D1 se znovu odsouvá. Chybějící úsek mezi Přerovem a Říkovicemi se začne stavět nejdřív v polovině příštího roku. MD ČR sice zahájilo tento týden stavební řízení, dostavbu dálnice ale napadnou odpůrci stavby znovu u soudu. Komplikovaný je ale i tendr na zhotovitele.
  03:16
  Historie stavby dálnice u Přerova
   A historii stavby dálnice D1 přiblíží Lucie Botorová.
   03:59
   Týdenní vývoj pandemie v krajích
    Počty nově nakažených dál klesají. V MS kraji přibylo za posledních 7 dní 900 pozitivně testovaných, je to nejméně zhruba od půlky září. Nově nakažených na 100 tis. obyvatel také výrazně ubylo, je jich 76. V OL kraji přibyly za týden přes 4 stovky nakažených, v týdenním přepočtu na 100 tis. obyvatel má region 68 nemocných.
    04:25
    Vlaky Brno-Bohumín v plném provozu
     Rychlíková linka R8 mezi Brnem a Bohumínem se vrátila do plného provozu. Společnost Regiojet, která ji provozuje, obnovila hodinový interval spojů, celkem 16 párů vlaků denně. Dosavadní spoje využívá zhruba 70 % cestujících z doby před pandemií.
     04:52
     Lidé sledovali hokej na zahrádkách restaurací
      Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
      06:22
      Obnova kurzů pro mladé řidiče
       Mladí řidiči znovu pilují dovednosti za volantem. 25 z nich se ode dneška v Ostravě rok po získání řidičského oprávnění učí ovládat auto na kluzkém povrchu, nebo v ostré zatáčce. V autoškolách, které po lockdownu znovu zkoušejí, teď čekají zájemci na závěrečnou zkoušku s komisařem i měsíc.
       08:17
       Podpora cestovního ruchu v MS kraji
        Do MS kraje přicestovalo v době pandemie výrazně méně turistů. A to znamená méně peněz do rozpočtu institucí a samospráv. V porovnání s r. 2019 přišel kraj až o 6 mld. Kč.
        09:43
        Na Karolině vznikne budova Organica
         Na ploše ve čtvrti Nová Karolina v Ostravě vznikne do 2 let nová budova s kancelářemi a obchody za 1 mld. Kč. Stavba by podle developerů měla být částečně energeticky soběstačná a šetrná k životnímu prostředí. Pracovat by v ní mohlo až 3 500 lidí.
         11:50
         Kříž na kostele v Gutech
          Dělníci dokončují v Gutech stavbu repliky dřevěného kostela ze 16. století. Na střechu věže dnes osadili kříž s kopulí, ve které se nachází schránka s dokumenty pro budoucí generace. Slavnostní posvěcení kostela je v plánu 6. června.
          12:08
          Přípravy na pondělní rozvolňování
           V pondělí se po 7 měsících kompletně sejdou ve třídách žáci a studenti ZŠ i SŠ. Do poslucháren mohou i vysokoškoláci, příliš toho ale nevyužijí, většina univerzit už má zkouškové období. Na pondělí se chystají i hoteliéři. Po téměř půl roce přivítají hosty. Zájem je velký.
           14:52
           Plán rozvolňování
            Kromě obnovení výuky v běžných školách mohou od pondělí žáci také do ZUŠ, středisek volného času a škol v přírodě. Počet žáků tam může být vyšší, pokud budou děti otestované. Zvyšuje se také počet lidí na sportovištích, kde může být najednou až 30 lidí, 1 tým ale může mít max. 12 členů.
            15:23
            Sezóna klíšťat začíná později
             Sezóna klíšťat začala letos opožděně. Podle odborníků za to může dlouhá zima. Očekávají zvýšenou aktivitu roztoče především v létě až do podzimu. MS hygienici letos neevidují žádný případ nemocí, kterou klíšťata přenášejí.
             17:11
             Fingovaný únos v Karviné
              Policisté v Karviné šetří fingovaný únos. Svědek nahlásil na tísňovou linku, že viděl, jak pětice mužů napadla dívku a odvezla ji autem. Policisté spustili pátrací akci, během které zjistili, že únos byl jen jako, a mělo jít o narozeninový dárek pro dívku. Zábava ale může mít dohru, policie případ šetří jako narušení občanského soužití.
              17:37
              7 let za stržení volantu
               7 roků vězení za pokus o těžké ublížení na zdraví autem dostal nepravomocně u Krajského soudu v Ostravě Martin Majling. Ve vysoké rychlosti strhnul volant auta, které řídila jeho přítelkyně. Ta čelní srážce s protijedoucím vozidlem zabránila jen shodou šťastných okolností.
               19:53
               Hra o životě Věry Špinarové
                Ostravské Divadlo Petra Bezruče vzdává hold zpěvačce Věře Špinarové. Hru o jejím životě s názvem „Špinarka“ napsal a s herci nastudoval režisér Tomáš Dianiška. Jsou v ní vzlety i pády zpěvačky, která nejen ostravskou hudební scénu okouzlila už jako 15letá.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                24. květen 2021

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                25. květen

                Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

                25. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                24. květen

                Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

                24. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                23. květen

                Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

                23. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. květen

                Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

                22. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. květen

                Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

                19. 5. 2023 na ČT1

                Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

                Napište nám