26. březen 2021

Obsah dílu

Likvidace covidového odpadu — Nakažených ubývá — Vzájemná informace o Liberty — Úbytek obyvatel pokračuje — Vandalové poškodili areál — Do přírody jen v rámci okresu — Pokus o podvod před soudem — Nové obory na OU — Sečteno - rok s covidem — Oprava domu kultury — Balet podle Mahlera v NDM

Části dílu

00:52
Likvidace covidového odpadu
  Více komunálního i nebezpečného odpadu o desítky %. Může za to covidová pandemie. Spalovna nebezpečných odpadů v Ostravě je zavalená zdravotnickým materiálem. V provozovně museli zavést speciální směny a některé druhy průmyslových odpadů momentálně odmítají s tím, že jsou na hraně kapacity. Spalovna chtěla už před časem provoz rozšířit. Narazila ale na odpor ekologů.
  03:31
  Nakažených ubývá
   V MS kraji za týden přibylo téměř 5 tis. pozitivně testovaných na covid-19. Je to nejnižší týdenní přírůstek od 19. 2. Oproti předchozímu týdnu je nových případů téměř o 1 250 méně. Také v OL kraji čísla klesla. Za poslední týden tam přibylo něco přes 3 tis. nově nakažených, což je zhruba o 850 méně než o týden dřív.
   03:59
   Vzájemná informace o Liberty
    Britská a česká vláda se budou vzájemně informovat o situaci kolem oceláren Liberty Steel. Po dnešním jednání s britskou stranou to řekl vicepremiér Karel Havlíček. Liberty Steel je 3. největším producentem oceli v Británii. Firma působí i v ČR, kde vlastní hutní podnik Liberty Ostrava. Teď mají ocelárny vážné finanční potíže a britská vláda připravuje plán na jejich záchranu. Prioritou pro Česko je podle Havlíčka zachovat všech 6 tis. pracovních míst v ostravské huti.
    04:43
    Úbytek obyvatel pokračuje
     MS kraj se vylidňuje. Ubývá mu nejvíce obyvatel z celé ČR. Hlavní důvody jsou 2. Lidé se stěhují pryč, často za prací. A počet zemřelých převýšil počet narozených. Vyplývá to z údajů ČSÚ.
     07:35
     Vandalové poškodili areál
      Živě Martin Bednář, starosta Ostravy-Jihu.
      10:28
      Do přírody jen v rámci okresu
       Do přírody nebo na výlet v rámci celého okresu. Česko zažije o něco volnější víkend, než byly uplynulé 3. Nával turistů očekávají hory. Připravují se na něj provozovatelé horských chat i policisté. Ti budou kontrolovat, zda lidé dodržují platná opatření.
       12:53
       Pokus o podvod před soudem
        Na 2,5 a 3,5 roku poslal ostravský krajský soud do vězení 2 tzv. šmejdy, kteří měli podle nepravomocného rozsudku připravit seniorku o prvorepublikovou vilu v Opavě. Namluvili jí, že když na ně dočasně převede nemovitost, vrátí jí dluh.
        13:47
        Nové obory na OU
         Ostravská univerzita otevírá 3 nové programy na katedře studií lidského pohybu. Jde o obory kombinující sportovní vědy s moderními technologiemi. Vyučovat by se měly ve vznikajícím kampusu univerzity na Černé louce, který má být hotový do konce příštího roku.
         15:41
         Sečteno - rok s covidem
          Česká Třebová, největší nákladní nádraží v Česku. A také klíčový dopravní uzel. Právě doprava pardubický region charakterizuje. Kvůli vládním protikoronavirovým opatřením ale museli dopravci velkou část spojů omezit.
          18:14
          Oprava domu kultury
           Dům kultury v Šumperku čeká rekonstrukce. Rada města schválila uzavření smlouvy o dílo s uznávaným českým architektem Petrem Hájkem. Šumperské kultuře budova sloužila od začátku 80. let minulého století a její podoba se od té doby příliš nezměnila.
           21:00
           Balet podle Mahlera v NDM
            Norský choreograf Jo Stromgren připravil s baletním souborem Národního divadla moravskoslezského taneční fantazii Mahlerovy vzpomínky. Inspiroval se písňovou tvorbou skladatele. Choreografii tvořil přímo v Ostravě s tanečníky souboru.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            29. březen 2021

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. květen

            Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

            22. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. květen

            Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

            19. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám