Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Od středy platí omezení restaurací — Restaurace od středy jen do 20 hodin — Restaurace od středy jen do 20 hodin — Přibývá okresů v 5. stupni PES — Adra hledá dobrovolníky — Horská střediska zatím neotevřou — Sport bez roušky jen s platným testem — Vědci OU zkoumají dopady pandemie — Soud s dealery pervitinu — ÚOHA povolil převod částí OKD pod Diamo — Stavba dálnice D55 Olomouc-Kokory — Psychologická pomoc pro zdravotníky — Blokáda kvůli zpoplatnění D56 — Repliky korunovačních klenotů

Části dílu

00:54
Od středy platí omezení restaurací
  Živě redaktorka Pavla Krůčková.
  02:37
  Restaurace od středy jen do 20 hodin
   Bary, restaurace a další stravovací zařízení včetně výdejních okének budou muset od zítřka zavírat ve 20 hodin místo 22. Vláda zpřísněním reagovala na častá porušování protiepidemických opatření.
   03:55
   Restaurace od středy jen do 20 hodin
    Živě Michal Prokeš, majitel restaurace ve Frýdku-Místku.
    07:14
    Přibývá okresů v 5. stupni PES
     Systém PES v České republice i dnes zůstává na čísle 64. Čtvrtému stupni odpovídají i rizikové indexy pro MS a OL kraj. V MS kraji ve 3. stupni zůstává jen okres Karviná, nejhorší situace přetrvává na Opavsku a Ostravsku. Oba okresy mají 76 bodů, což odpovídá pátému stupni PSA. V kraji Olomouckém je na tom nejlépe okres Olomouc, zůstává těsně ve 3. stupni. Naopak nejhůř na tom je Jeseník, kde je index rizika 83. Jedná se o druhé nejvyšší skóre všech okresů celé České republiky. Spolu s Jeseníkem mají hodnoty nad 75 bodů i okresy Přerov a Prostějov.
     08:00
     Adra hledá dobrovolníky
      Vedení MS kraje ve spolupráci s Adrou vyzývá dobrovolníky, aby pomohli s chodem nemocnic a zařízení sociálních služeb, které se stále potýkají s nedostatkem personálu. Lidé se můžou přihlásit e-mailem na adresu spolu dva@msk.cz.
      08:24
      Horská střediska zatím neotevřou
       I když jsou už některá lyžařská střediska připravená spustit vleky, z nařízení vlády zůstávají zavřená. A bude tomu tak nejspíš minimálně do 18. prosince. Záležet bude na vývoji epidemie COVIDu-19 v Česku. Pokud by střediska nemohla přes Vánoce otevřít, přišla by o desítky milionů Kč.
       10:37
       Sport bez roušky jen s platným testem
        Amatérští registrovaní sportovci, kteří se se nechají na koronavirus otestovat antigenními testy stejně jako ti profesionální, nebudou při sportovních aktivitách uvnitř potřebovat roušku. Testovat by se ale měli každých 5 dní. Uvedla to Národní sportovní agentura. Antigenní test vyjde nejméně na 350 Kč. Právě kvůli finanční náročnosti většina klubů testovat nebude.
        11:30
        Vědci OU zkoumají dopady pandemie
         Jak lidé vnímají opatření proti šíření koronaviru, zkoumají od konce března vědci z Lékařské fakulty
         Ostravské univerzity. S pandemií nemoci COVID-19 žije Česko už 3/4 roku. Za tu dobu se reakce i vnímání společnosti na pandemii několikrát proměnila.
         14:14
         Soud s dealery pervitinu
          Největší zásah proti drogové scéně v historii Olomouckého kraje začal projednávat Krajský soud v Ostravě. 6 obžalovaných mělo podle policistů monopol na výrobu a prodej pervitinu pro celou Moravu.
          Uvařit měli přibližně 100 kg drog za bezmála 100 mil. Hrozí jim 8 až 12 let vězení.
          16:55
          ÚOHA povolil převod částí OKD pod Diamo
           Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil převod částí společnosti OKD na státní podnik Diamo. Úřad o tom informoval na svých internetových stránkách. Převod v září schválila vláda a je součástí ukončování těžby v dolech OKD, které je v plánu na konci roku 2022. Na začátku ledna Diamo převezme doly Staříč, Frenštát, Dukla a Lazy, další pak budou následovat.
           17:21
           Stavba dálnice D55 Olomouc-Kokory
            Stavba dálnice D55 na trase Olomouc-Kokory je plánována na roky 2022 až 2024. Aktuálně se podařilo uzavřít smlouvu na zpracování zadávací dokumentace stavby. Nový úsek dlouhý 7 623 m vyjde na zhruba 2 mld. 300 mil. Kč bez DPH. V ceně je mimo jiné 131 stavebních objektů a 1846 metrů protihlukových stěn.
            17:50
            Psychologická pomoc pro zdravotníky
             Psychologická pomoc pro zdravotníky na covidových odděleních. Nemocnice se u zaměstnanců snaží předejít syndromu vyhoření. V mnoha zařízeních fungují týmy tzv. peer poradců, někde si vystačí pouze se společnými poradami a popovídáním si s kolegy. Podle odborníků je ale důležité s někým o psychicky náročném období mluvit. Mnozí zdravotníci zažívají největší nápor stresu za svou kariéru.
             20:32
             Blokáda kvůli zpoplatnění D56
              Starostové a zástupci obcí ležících podél úseku dálnice D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem pokračovali v dalším ze symbolických protestů. Přecházením přes silnici zastavili tentokrát v Ostravě-Hrabové na 15 minut dopravu. Chtěli tak znovu upozornit na to, že řidiči zpoplatněný úsek objíždí přes obce, zatěžují obyvatele a zhoršují ovzduší.
              21:59
              Repliky korunovačních klenotů
               Přesné kopie koruny, žezla a královského jablka ze Svatováclavského pokladu si můžou lidé prohlédnout ve znovuotevřeném Vlastivědném muzeu v Olomouci. Výstavu věnovanou právě českým korunovačním klenotům připravilo původně už na říjen, těsně před jejím zahájením se ale muzea kvůli koronaviru pro návštěvníky uzavřela.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

               17. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

               16. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

               15. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Nová místa v domovech pro seniory — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Kontroly platnosti dálničních známek — Městem pro byznys Moravskoslezského kraje je opět Ostrava — Kriminalisté dopadli tři dealery drog — Oprvy silnic II. a III. tříd — Desítky let na prknech Moravského divadla — Všetřování myslivce za zabití psa — Stavba roku Olomouckého kraje — Oblíbenost Beskyd mezi běžci — Percussion Duo v Ostravě

               14. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Slabý mobilní signál v pohraničí — Rozdíly v rychlostech internetu — Víkendový zásah policie v Čeladné — Chytání v Bečvě bez omezení — Odstoupení děkana z Vědecké rady UP — Unikátní operace v Karviné — Výročí prvního letu Čecha do vesmíru — Začala oprava D56 — Jednání o obchvatu Vlčovic — Diagnóza rakoviny z odběru krve — Loučení s amfiteátrem za Domem kultury — Výstava Subject 48 v Galerii Dukla

               13. 3. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám