Obsah dílu

Atraktivní Mikulov — Vinařské cyklostezky — Zajímavý Lednicko-valtický areál — Neobjevené skvosty — Přípravy na nový školní rok — Přípravy na nový školní rok — Nový obor dentální hygiena na SLU — Vývoj počtu nakažeých — Třídění odpadu po povodních zabere celé léto — Dotace na přechod k nízkouhlíkové ekonomice — Sběr stříkaček v Havířově — Pátrání na Štěrkovně v Hlučíně — Začíná sběr okurek — Mládě hrocha v Zoo Ostrava

Části dílu

01:05
Atraktivní Mikulov
  Pojďme si teď představit město, ze kterého dneska vysíláme - Mikulov. Básník Jan Skácel o něm prý prohlásil, že je to kousek Itálie z Boží vůle přenesený na Moravu.
  04:25
  Vinařské cyklostezky
   Jižní Morava – to jsou taky vinice, víno a cyklistika. Moravské vinařské cyklostezky letos slaví 20 let a ročně za nimi cíleně přijede podle Nadace Partnerství na čtvrt milionu lidí. Co všechno nabízí, vyzkoušel náš štáb.
   07:06
   Zajímavý Lednicko-valtický areál
    Mezi turisticky atraktivní místa patří i Lednicko-valtický areál. Krásu tohoto mikroregionu přiblíží Ondřej Šimeček.
    09:24
    Neobjevené skvosty
     Ta nejnavštěvovanější místa jižní Moravy jsme vám už představili - teď ukážeme ta, která tak známá nejsou. I přesto, že rozhodně mají co nabídnout. Zmapovala je Aneta Beránková.
     11:29
     Přípravy na nový školní rok
      Nový školní rok začne 1. září pro všechny žáky ve školách. Shodlo se na tom MŠMT ČR a MZ ČR. Při běžné výuce se ale budou dodržovat přísnější hygienická pravidla, např. častější větrání. Zřizovatelé škol v MS kraji musí zajistit také dostatek dezinfekce.
      13:20
      Přípravy na nový školní rok
       MŠMT ČR se připravuje taky na možnost, že by se při zesílení epidemie musela znovu obnovit výuka na dálku. Resort připravuje návrh příslušného zákona. Ministerstvo plánuje rozdělit dodatečných 300 mil. Kč na nové vybavení škol.
       13:58
       Nový obor dentální hygiena na SLU
        Netypicky na Fakultě veřejných politik v Opavě se začne vyučovat dentální hygiena. připravila speciální učebny a už teď eviduje 150 zájemců. Na fakultě se přitom bude učit také porodní asistence nebo ošetřovatelská péče. Pokud se nezhorší epidemiologická situace, budou moci studenti do školy nastoupit na konci září.
        16:10
        Vývoj počtu nakažeých
         Více než 1/2 nových případů hlásí Frýdecko-Místecko, 6 Opavsko a 4 Karvinsko. Právě na Karvinsku znovu klesl podíl nakažených na 100 tis. obyvatel na necelých 22, okres Frýdek-Místek hlásí o více než 10 nakažených více. Krajští hygienici se zdravotníky plánují o víkendu otestovat 100 lidí v domově seniorů Luna v Havířově. V OL kraji přibyli nakažení na Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku. Za poslední týden tam přibylo 52 nových případů.
         17:00
         Třídění odpadu po povodních zabere celé léto
          V Šumvaldu na Uničovsku i bezmála 8 týdnů od přívalové povodně stále pokračuje odstraňování jejích následků. Ke konci už se tam chýlí čistění studní, z 450 zbývá necelá desítka. Zpracovat se ale taky musí tuny odpadu. Bahno i zničené věci z domácností sice z ulic odstranili během týdne, putovaly ale jen na provizorní skládky.
          19:02
          Dotace na přechod k nízkouhlíkové ekonomice
           Až 150 mld. Kč z evropských zdrojů může MS kraj získat na přechod k nízkouhlíkové ekonomice. Do společných návrhů a projektů na snížení emisí se zapojí min. 7 velkých průmyslových firem, které v kraji působí.
           20:13
           Sběr stříkaček v Havířově
            Drogově závislých, kteří vyhledají pomoc centra pro osoby ohrožené závislostí v Havířově, v posledním půl roce významně přibylo. Počet injekčních stříkaček nalezených v parcích ale klesá. Už se totiž neprodávají v lékárnách a závislí si je tak musí u pracovníků centra vyměňovat. Tento rok jich našli přes 90, včetně nálezů městské policie.
            22:06
            Pátrání na Štěrkovně v Hlučíně
             Záchranáři, hasiči, policisté i s vrtulníkem pokračují v pátrání po plavci, který včera v podvečer zmizel pod hladinou na hlučínské štěrkovně. Vyjel si s kamarádem na šlapadle, když se blížil k nedalekému ostrůvku, ze šlapadla spadl a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Na místě jsou psovodi i potápěči.
             22:28
             Začíná sběr okurek
              V Česku začal sběr zavařovacích okurek. Těch je podle pěstitelů méně než v předešlých letech. Může za to chladné a deštivé počasí. To naopak prospělo bramborám, mrkvi nebo cibuli. Cena zeleniny se oproti loňsku mírně snížila. Velké množství srážek, nedostatek slunečního svitu a nízké teploty. Podmínky, které výrazně ovlivnily letošní úrodu okurek.
              24:23
              Mládě hrocha v Zoo Ostrava
               V ostravské ZOO se narodilo mládě hrocha obojživelného. Jde o prvního potomka mladé samice z Anglie. ZOO tak dočasně uzavřela pavilon Tanganika, aby měla hrošice klid na péči o mládě.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               3. srpen 2020

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               24. březen

               Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

               24. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               23. březen

               Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

               23. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. březen

               Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

               22. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               21. březen

               Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

               21. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. březen

               Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

               20. 3. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               17. březen

               ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

               17. 3. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám