26 minut

31. července 2020

Obsah dílu

Atraktivní Mikulov — Vinařské cyklostezky — Zajímavý Lednicko-valtický areál — Neobjevené skvosty — Přípravy na nový školní rok — Přípravy na nový školní rok — Nový obor dentální hygiena na SLU — Vývoj počtu nakažeých — Třídění odpadu po povodních zabere celé léto — Dotace na přechod k nízkouhlíkové ekonomice — Sběr stříkaček v Havířově — Pátrání na Štěrkovně v Hlučíně — Začíná sběr okurek — Mládě hrocha v Zoo Ostrava

Části dílu

01:05
Atraktivní Mikulov
  Pojďme si teď představit město, ze kterého dneska vysíláme - Mikulov. Básník Jan Skácel o něm prý prohlásil, že je to kousek Itálie z Boží vůle přenesený na Moravu.
  04:25
  Vinařské cyklostezky
   Jižní Morava – to jsou taky vinice, víno a cyklistika. Moravské vinařské cyklostezky letos slaví 20 let a ročně za nimi cíleně přijede podle Nadace Partnerství na čtvrt milionu lidí. Co všechno nabízí, vyzkoušel náš štáb.
   07:06
   Zajímavý Lednicko-valtický areál
    Mezi turisticky atraktivní místa patří i Lednicko-valtický areál. Krásu tohoto mikroregionu přiblíží Ondřej Šimeček.
    09:24
    Neobjevené skvosty
     Ta nejnavštěvovanější místa jižní Moravy jsme vám už představili - teď ukážeme ta, která tak známá nejsou. I přesto, že rozhodně mají co nabídnout. Zmapovala je Aneta Beránková.
     11:29
     Přípravy na nový školní rok
      Nový školní rok začne 1. září pro všechny žáky ve školách. Shodlo se na tom MŠMT ČR a MZ ČR. Při běžné výuce se ale budou dodržovat přísnější hygienická pravidla, např. častější větrání. Zřizovatelé škol v MS kraji musí zajistit také dostatek dezinfekce.
      13:20
      Přípravy na nový školní rok
       MŠMT ČR se připravuje taky na možnost, že by se při zesílení epidemie musela znovu obnovit výuka na dálku. Resort připravuje návrh příslušného zákona. Ministerstvo plánuje rozdělit dodatečných 300 mil. Kč na nové vybavení škol.
       13:58
       Nový obor dentální hygiena na SLU
        Netypicky na Fakultě veřejných politik v Opavě se začne vyučovat dentální hygiena. připravila speciální učebny a už teď eviduje 150 zájemců. Na fakultě se přitom bude učit také porodní asistence nebo ošetřovatelská péče. Pokud se nezhorší epidemiologická situace, budou moci studenti do školy nastoupit na konci září.
        16:10
        Vývoj počtu nakažeých
         Více než 1/2 nových případů hlásí Frýdecko-Místecko, 6 Opavsko a 4 Karvinsko. Právě na Karvinsku znovu klesl podíl nakažených na 100 tis. obyvatel na necelých 22, okres Frýdek-Místek hlásí o více než 10 nakažených více. Krajští hygienici se zdravotníky plánují o víkendu otestovat 100 lidí v domově seniorů Luna v Havířově. V OL kraji přibyli nakažení na Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku. Za poslední týden tam přibylo 52 nových případů.
         17:00
         Třídění odpadu po povodních zabere celé léto
          V Šumvaldu na Uničovsku i bezmála 8 týdnů od přívalové povodně stále pokračuje odstraňování jejích následků. Ke konci už se tam chýlí čistění studní, z 450 zbývá necelá desítka. Zpracovat se ale taky musí tuny odpadu. Bahno i zničené věci z domácností sice z ulic odstranili během týdne, putovaly ale jen na provizorní skládky.
          19:02
          Dotace na přechod k nízkouhlíkové ekonomice
           Až 150 mld. Kč z evropských zdrojů může MS kraj získat na přechod k nízkouhlíkové ekonomice. Do společných návrhů a projektů na snížení emisí se zapojí min. 7 velkých průmyslových firem, které v kraji působí.
           20:13
           Sběr stříkaček v Havířově
            Drogově závislých, kteří vyhledají pomoc centra pro osoby ohrožené závislostí v Havířově, v posledním půl roce významně přibylo. Počet injekčních stříkaček nalezených v parcích ale klesá. Už se totiž neprodávají v lékárnách a závislí si je tak musí u pracovníků centra vyměňovat. Tento rok jich našli přes 90, včetně nálezů městské policie.
            22:06
            Pátrání na Štěrkovně v Hlučíně
             Záchranáři, hasiči, policisté i s vrtulníkem pokračují v pátrání po plavci, který včera v podvečer zmizel pod hladinou na hlučínské štěrkovně. Vyjel si s kamarádem na šlapadle, když se blížil k nedalekému ostrůvku, ze šlapadla spadl a začal se topit. Po chvíli zmizel pod hladinou. Na místě jsou psovodi i potápěči.
             22:28
             Začíná sběr okurek
              V Česku začal sběr zavařovacích okurek. Těch je podle pěstitelů méně než v předešlých letech. Může za to chladné a deštivé počasí. To naopak prospělo bramborám, mrkvi nebo cibuli. Cena zeleniny se oproti loňsku mírně snížila. Velké množství srážek, nedostatek slunečního svitu a nízké teploty. Podmínky, které výrazně ovlivnily letošní úrodu okurek.
              24:23
              Mládě hrocha v Zoo Ostrava
               V ostravské ZOO se narodilo mládě hrocha obojživelného. Jde o prvního potomka mladé samice z Anglie. ZOO tak dočasně uzavřela pavilon Tanganika, aby měla hrošice klid na péči o mládě.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               3. srpna 2020

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               24. května

               24. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               23. května

               Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

               23. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. května

               Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

               22. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               21. května

               10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

               21. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. května

               20. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               17. května

               Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

               17. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               16. května

               ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

               16. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               15. května

               Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — MS v ledním hokeji: zápasy Česka s Dánskem a Slovenska s Polskem — Odklad nástupu do Liberty do konce června — Nález starých mincí v Opavě — Další jednání zastupitelů o Bauhausu v Ostravě — Vědci testují zadržování vody v krajině — Mezinárodní soutěž řemeslných oborů — Tanec a architektura na Divadelní Floře

               15. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. května

               Ubytování fanoušků hokeje v Ostravě a okolí — Návštěvnost MS v ledním hokeji v Ostravě — Další program MS v hokeji v Ostravě — Liberty navrhla odborům snížení mezd — ČSOP odmítá stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — 8 let vězení za vraždu otce a zranění matky — Lopatky pro vodní hamr do skanzenu — Největší lákadla Colours of Ostrava 2024 — Spor mezi developerem a Prostějovem u soudu — Výběr ze sociálních sítí ČT — Operace syndromu krčního žebra novou metodou — Malíř Andrej Dúbravský v galerii Telegraph

               14. 5. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               13. května

               Čtvrtý den MS v hokeji v Ostravě — MS v hokeji: policisté řeší falešné vstupenky — Speciální hokejové vlaky ze Slovenska — Další program MS v hokeji v Ostravě — Včelaři už vytáčejí první med — Výstavba bytů v Olomouckém kraji ožívá — Stavba prodloužení Porážkové do 2 let — Debata o návratu turnerských symbolů do Krnova — Rekonstrukce hlediště amfiteátru Horečky — Výuka funkčního dýchání na základní škole — Výběr ze sociálních sítí ČT — Bezplatné vyšetření znamének a skvrn na kůži — Hra o zkáze Ostravy

               13. 5. 2024 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám