26 minut

21. července 2020

Obsah dílu

Konec těžby v OKD možná už příští rok — Vývoj OKD — Konec těžby v OKD možná už příští rok — Vývoj ceny černého uhlí — Nákaza koronavirem v MS kraji — Nákaza koronavirem v MS kraji — Organizátoři kulturních akcí chystají žalobu — Testování na koronavirus v lázních — Roušky v dálkových spoojích — A. Martínek zůstává ve funkci děkana Lékařské fakulty OU — Neplatné odvolání Igora Dvořáčka — Výluka vysílače Lysá hora — Výstava filmových klapek

Části dílu

00:59
Konec těžby v OKD možná už příští rok
  Těžba v dolech OKD skončí možná už příští rok, nebo v roce 2022. Doporučující variantu předložila společnost Prisko, která OKD vlastní. Vláda o ní bude rozhodovat nejpozději v říjnu. Odboráři by chtěli, aby byly šachty provozovány déle. Názory ekonomů se různí. Jedni konec hornictví vnímají jako příležitost, druzí upozorňují na to, že region je na uhlí stále závislý.
  04:27
  Vývoj OKD
   Společnost OKD funguje od ledna roku 1991 jako akciová společnost původně ve 100% vlastnictví státu. Nahradila tak státní podnik Ostravsko-karvinské doly, který vznikl po 2. světové válce. Počátkem 90. let v OKD pracovalo přes 70 tis. zaměstnanců. Od té doby prošla firma několika organizačními změnami. Historie těžby uhlí na Ostravsku se datuje od začátku 19. století. Po roce 45 přešly doly do vlastnictví státu.
   06:06
   Konec těžby v OKD možná už příští rok
    Živě Lukáš Kovanda, ekonom.
    09:54
    Vývoj ceny černého uhlí
     Cena černého uhlí na komoditní burze v Rotterdamu pro 4. čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o čtvrtinu a v posledních týdnech se pohybuje mírně nad 50 EUR, což dělá asi 1 330 Kč za tunu. Pro srovnání: Nejdražší bylo uhlí v lednu roku 2011, kdy tuna stála 136 USD, tedy skoro trojnásobek oproti současné situaci.
     10:27
     Nákaza koronavirem v MS kraji
      Živě redaktor Tomáš Indrei.
      12:34
      Nákaza koronavirem v MS kraji
       V přepočtu na 100 tis. obyvatel je nejvíce nakažených v zemi nadále na Karvinsku a hned poté na Frýdecko-Místecku. Na pomyslné 3. místo dnes přibyl okres Jablonec nad Nisou, kde hygienici evidují čtyři desítky nově nakažených.
       12:50
       Organizátoři kulturních akcí chystají žalobu
        Iniciativa Kultura v MS kraji chystá žalobu na krajské hygieniky. Organizátoři kulturních akcí, umělci a dodavatelé služeb budou požadovat zrušení vydaných omezení a určení způsobu, jakým se obdobná opatření mohou vyhlašovat. Zástupci iniciativy to dnes oznámili na tiskové konferenci v Trojhalí.
        14:30
        Testování na koronavirus v lázních
         Lázně v MS kraji začaly přijímat první klienty, kteří se musí při příjezdu prokázat negativním testem na koronavirus. V pátek to nařídili krajští hygienici. V některých zařízeních testují klienty přímo na místě, jinam musí lidé přijet už s potvrzením.
         18:03
         Roušky v dálkových spoojích
          A právě ve veřejné dopravě je nutné myslet na roušky taky při cestování z jiného kraje, tedy Olomouckého nebo Zlínského. Cestující si ji musí nejpozději před první zastávkou na území MS kraje nasadit. Pokud ji nemá, hrozí mu vyřazení z přepravy.
          19:12
          A. Martínek zůstává ve funkci děkana Lékařské fakulty OU
           Arnošt Martínek zůstává ve funkci děkana Lékařské fakulty OU. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě, který odvolání Martínka z postu děkana označil za neplatné. Odvolání souviselo s pochybením při přijímání studentů, které na univerzitě prověřoval i Národní akreditační úřad.
           21:28
           Neplatné odvolání Igora Dvořáčka
            A nepravomocně neplatné je podle soudu také odvolání přednosty Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava Igora Dvořáčka. Zprávu přinesl server idnes.cz. Dvořáček letos na jaře podle informací České televize dosáhl u soudu toho, že se mohl do nemocnice vrátit jako řadový lékař.
            Nový verdikt soudu mu ale dává šanci znovu nastoupit i do funkce přednosty ústavu. Stejný soudní spor nedávno vyhrála i Dvořáčkova manželka Jana, kterou bývalý ředitel FN odvolal z funkce přednostky ústavu patologie.
            22:03
            Výluka vysílače Lysá hora
             Na tuto středu je plánovaná výluka vysílače Frýdek-Místek - Lysá hora pro multiplex 1 a přechodovou síť 11. Diváci by měli s omezením počítat od 6. do 15. hodiny.
             22:17
             Výstava filmových klapek
              Živě Kateřina Martykánová, mluvčí festivalu.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              22. července 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              12. dubna

              Přijímací řízení na střední školy — Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zemědělci sázejí, stará úroda je ve skladech — Projektový záměr dostavby Severního spoje — Sbírka na Ukrajinu na Právnické fakultě UPOL — Ostravsku chybí pěstouni — Modernizace elektrárny Dlouhé stráně — Omezení dopravy na D1 — V Olomouci vrcholí přípravy inaugurace — 185 let Třineckých železáren — Začal krnovský filmový festival KRRR!

              12. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              11. dubna

              Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

              11. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              10. dubna

              10. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              9. dubna

              9. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              8. dubna

              8. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              5. dubna

              Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

              5. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              4. dubna

              Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

              4. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              3. dubna

              Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

              3. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              2. dubna

              Začaly zápisy do 1. tříd — Odklady školní docházky — Čtvrt roku odkladů nástupu do Liberty — Budoucnost původní hyperbarické komory — Nejteplejší Velikonoce — Výsledky policejních kontrol — Olomoucký kraj zvažuje autobusy na objednání — Zrestaurovaný motocykl Jawa 500 OHV

              2. 4. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              28. března

              Aktuální situace na silnicích — Bezpečnost na silnicích během Velikonoc — Pivovarům začíná hlavní sezóna — Pátá aukce na prodej Hanáckých kasáren — Objev pohřebiště u obchvatu Olomouce — Miss World Pyszková doma v Třinci — Začátek sezóny na památkách — Třinec bojuje o semifinále extraligy — Město koupí historickou sýpku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Kácení stromů v Přerově — Duchovní rozměr Velikonoc

              28. 3. 2024 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám