25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Horníci se vrací na Důl Darkov — Horníci se vrací na Důl Darkov — Půlmiliarda na výměnu kotlů — Hrozí bouřky — Nález pohřešované ženy — Karvinsko v hledáčku epidemiologů — Mrakodrap v Ostravě bude — Houslaře ničí pandemie — Vsetín má Náměstí Jarmily Šulákové — Život na třetí končí — Zastupitelé Radegasta nepůjčí — Romská historie do dětských domovů

Části dílu

00:49
Horníci se vrací na Důl Darkov
  Přes 100 uzdravených horníků se vrátilo do práce na Důl Darkov. Těžbu chce firma obnovit co nejdříve, po naplnění pracovních kolektivů. Hygienici mezitím nařídili plošné testování na koronavirus v Dolech ČSM Sever a Jih. Během 3 týdnů tam totiž zaevidovali 149 nakažených.
  03:52
  Horníci se vrací na Důl Darkov
   Živě Tomáš Pastrňák, Krajská hospodářská komora MSK.
   09:20
   Půlmiliarda na výměnu kotlů
    MS kraj získá slíbenou půl miliardu korun na další výměnu neekologických kotlů. Ve 3. kole výzvy měl kraj pro zájemce loni v květnu připraveno půl mld. Kč. Nachystané peníze ale lidé vyčerpali za 54 vteřin a kraj dostal příslib na zvýšení částky. Navzdory vyčerpání původně vyčleněné částky tak žádosti přijímal nadále, a to až do celkového počtu 10 tis. žadatelů.
    09:42
    Hrozí bouřky
     Ve východní polovině ČR se budou od pátečního rána do noci na sobotu ojediněle vyskytovat silné bouřky s přívalovým deštěm. Vzhledem k tomu se mohou na severovýchodě země opět zvednout hladiny řek, jejichž koryta jsou plná již z předchozích dešťů. Menší toky tak mohou místy dosáhnout až na 3. povodňový stupeň. Informoval o tom dnes ČHMÚ.
     10:10
     Nález pohřešované ženy
      Policisté našli zřejmě tělo pohřešované seniorky z Oskavy na Šumpersku. Čeká se na potvrzení její identity. Ženu hledali od začátku měsíce, kdy během bleskových záplav spadla do rozvodněné řeky.
      Do pátrání se zapojili policisté, potápěči i vrtulník. Celkem si letošní povodně vyžádaly už nejméně 9 obětí.
      12:04
      Karvinsko v hledáčku epidemiologů
       Kvůli dalším dramatickým nárůstům onemocnění covid-19 na Karvinsku, resp. v Dolech ČSM Sever i Jih, epidemiologové zvažují, že zavedou další zákazy a doporučení v oblasti. Od zítřejšího rána zaměstnanci zmíněných šachet musí podstoupit další plošné testování, tentokrát metodou PCR, čili výtěrem z nosohltanu. A testům se nevyhnou ani zdravotníci nebo pracovníci v sociálních službách.
       13:45
       Mrakodrap v Ostravě bude
        Ostrava chce novou dominantu v centru města. Zastupitelé proto včera odsouhlasili prodej pozemku zájemcům ochotným postavit tam výškovou budovu. Vedení Ostravy žádalo alespoň 12 nadzemních pater, ale developer má mnohem větší plány, chce postavit nejvyšší mrakodrap v ČR za více než 2,5 mld. Kč.
        17:04
        Houslaře ničí pandemie
         Ostravský Ateliér houslařů se věnuje opravám smyčcových nástrojů. Zásobují ho hudebníci z ostravské i olomoucké filharmonie a houslaři z Polska i Slovenska. Po vypuknutí pandemie koronaviru mu zakázky výrazně ubyly. Teď se sice vrací, lidé si ale opravené nástroje nevyzvedávají.
         19:24
         Vsetín má Náměstí Jarmily Šulákové
          Náměstí Jarmily Šulákové má ode dneška Vsetín. Prostranství pojmenované po místní rodačce a folklorní zpěvačce leží v centru města v blízkosti nové obchodní galerie. Na počest Valašské královny matky, jak umělkyni mnozí říkají, tam dnes odhalili i pamětní desku.
          20:23
          Život na třetí končí
           Zítra v 17:10 uvede kanál ČT3 poslední díl magazínu Život na třetí. Ostravské a brněnské studio odvysílalo 211 dílů pořadu, který měl v době koronaviru seniorům přinést pozitivní zprávy. ČT 3, kterou spustila ČT 23. března, bude pokračovat i během letních prázdnin.
           21:25
           Zastupitelé Radegasta nepůjčí
            Frenštát pod Radhoštěm nepůjčí originál sochy boha Radegasta do nové ostravské pobočky Národního zemědělského muzea. Neschválili to místní zastupitelé. Vadilo jim, že nejsou dořešeny vlastnické vztahy k soše, a měli obavu i z jejího poškození. Socha se měla stát jedním z lákadel výstavy věnované 50. letům nošovického pivovaru Radegast, který má pohanského boha kromě názvu i ve svém logu.
            21:51
            Romská historie do dětských domovů
             Nástěnné školní obrazy s romskou tematikou dnes získalo 7 dětských domovů a školských zařízení z MS a OL kraje. 6 podob naučných plakátů vytvořila organizace Slovo21 ve spolupráci s Muzeem romské kultury. Do budoucna chtějí tyto pomůcky dostat i mezi děti na ZŠ.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nedostatek praktických lékařů na Jesenicku — Příspěvek 5000 korun na dítě — Registrace na posilující dávku proti covidu-19 — Nový komplex pro ohrožené druhy primátů — Léčba ukrajinských vojáků v Lázních Darkov — Změny v pomoci lidem z Ukrajiny — Rozšíření kurzů češtiny pro Ukrajince — Přerovská nemocnice zmodernizovala ARO — Sklízejí plody exotické strelície královské

             15. 8. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Sportovní kluby řeší nárůst cen — Registrace na 4. dávku — Krádeže humanitární pomoci — Nález nevybuchlé munice — Krnovská nemocnice léčí 110 let — Socha Kryštofa se vrátila zpět — Začala proměna Zámostí ve Slezské Ostravě — Vrcholí meteorický roj Perseidy — Na Bazalech pokračuje malba murálu

             12. 8. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jak bude vypadat ostravské nádraží? — Hygienici kontrolují tábory — Zákaz dovozu uhlí z Ruska — Olma má výhrady k obchvatu — O posilující dávku má zájem 30 % klientů — AS opouští kontejnery na oblečení — Nejvíce kandidátek v Hošťálkové — Návrat hasičů OL kraje z Hřenska — Zámek v arboretu se otevře po 7 letech

             11. 8. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Roste počet úrazů na horách — 8 let vězení za zpronevěru 300 milionů — Návrh na obžalobu v kauze Březina — Pitná voda v Mostech u Jablunkova — Do Šumperku se vrací folklórní festival — Stálá tržnice v centru Ostravy chybí — Noví zdravotníci ve FN Ostrava — Virtuální realita pomáhá při rehabilitacích — Bruntálské továrny na fotkách J. Štreita

             10. 8. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             V MS kraji se ubytovalo více turistů — První ukrajinský řidič v DP — Kryštof se na místo vrátí v pátek — Bohumín podpoří spolky a kluby — Hrozí šíření půdního sucha — Výhrady proti znaleckému posudky — Návrat first respondentů do služby — Pomoc osamělým matkám a mladým rodinám — Úspěšní koloběžkáři z Rýmařova

             9. 8. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Firmám chybí kvalifikovaní pracovníci — Problémy s pitnou vodou na Jablunkovsku — Požáry hrozí i střední Moravě — Policisté obvinili účetní — Koleje budou zase dražší — Zemědělci si pochvalují úrodu — SeČTeno tentokrát z Krnovska a Osoblažska — Úzkokolejka láká turisty — Zvířata pomáhají seniorům — Stará hudba zní zámkem v Krnově

             8. 8. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám