26 minut

25. června 2020

Obsah dílu

Horníci se vrací na Důl Darkov — Horníci se vrací na Důl Darkov — Půlmiliarda na výměnu kotlů — Hrozí bouřky — Nález pohřešované ženy — Karvinsko v hledáčku epidemiologů — Mrakodrap v Ostravě bude — Houslaře ničí pandemie — Vsetín má Náměstí Jarmily Šulákové — Život na třetí končí — Zastupitelé Radegasta nepůjčí — Romská historie do dětských domovů

Části dílu

00:49
Horníci se vrací na Důl Darkov
  Přes 100 uzdravených horníků se vrátilo do práce na Důl Darkov. Těžbu chce firma obnovit co nejdříve, po naplnění pracovních kolektivů. Hygienici mezitím nařídili plošné testování na koronavirus v Dolech ČSM Sever a Jih. Během 3 týdnů tam totiž zaevidovali 149 nakažených.
  03:52
  Horníci se vrací na Důl Darkov
   Živě Tomáš Pastrňák, Krajská hospodářská komora MSK.
   09:20
   Půlmiliarda na výměnu kotlů
    MS kraj získá slíbenou půl miliardu korun na další výměnu neekologických kotlů. Ve 3. kole výzvy měl kraj pro zájemce loni v květnu připraveno půl mld. Kč. Nachystané peníze ale lidé vyčerpali za 54 vteřin a kraj dostal příslib na zvýšení částky. Navzdory vyčerpání původně vyčleněné částky tak žádosti přijímal nadále, a to až do celkového počtu 10 tis. žadatelů.
    09:42
    Hrozí bouřky
     Ve východní polovině ČR se budou od pátečního rána do noci na sobotu ojediněle vyskytovat silné bouřky s přívalovým deštěm. Vzhledem k tomu se mohou na severovýchodě země opět zvednout hladiny řek, jejichž koryta jsou plná již z předchozích dešťů. Menší toky tak mohou místy dosáhnout až na 3. povodňový stupeň. Informoval o tom dnes ČHMÚ.
     10:10
     Nález pohřešované ženy
      Policisté našli zřejmě tělo pohřešované seniorky z Oskavy na Šumpersku. Čeká se na potvrzení její identity. Ženu hledali od začátku měsíce, kdy během bleskových záplav spadla do rozvodněné řeky.
      Do pátrání se zapojili policisté, potápěči i vrtulník. Celkem si letošní povodně vyžádaly už nejméně 9 obětí.
      12:04
      Karvinsko v hledáčku epidemiologů
       Kvůli dalším dramatickým nárůstům onemocnění covid-19 na Karvinsku, resp. v Dolech ČSM Sever i Jih, epidemiologové zvažují, že zavedou další zákazy a doporučení v oblasti. Od zítřejšího rána zaměstnanci zmíněných šachet musí podstoupit další plošné testování, tentokrát metodou PCR, čili výtěrem z nosohltanu. A testům se nevyhnou ani zdravotníci nebo pracovníci v sociálních službách.
       13:45
       Mrakodrap v Ostravě bude
        Ostrava chce novou dominantu v centru města. Zastupitelé proto včera odsouhlasili prodej pozemku zájemcům ochotným postavit tam výškovou budovu. Vedení Ostravy žádalo alespoň 12 nadzemních pater, ale developer má mnohem větší plány, chce postavit nejvyšší mrakodrap v ČR za více než 2,5 mld. Kč.
        17:04
        Houslaře ničí pandemie
         Ostravský Ateliér houslařů se věnuje opravám smyčcových nástrojů. Zásobují ho hudebníci z ostravské i olomoucké filharmonie a houslaři z Polska i Slovenska. Po vypuknutí pandemie koronaviru mu zakázky výrazně ubyly. Teď se sice vrací, lidé si ale opravené nástroje nevyzvedávají.
         19:24
         Vsetín má Náměstí Jarmily Šulákové
          Náměstí Jarmily Šulákové má ode dneška Vsetín. Prostranství pojmenované po místní rodačce a folklorní zpěvačce leží v centru města v blízkosti nové obchodní galerie. Na počest Valašské královny matky, jak umělkyni mnozí říkají, tam dnes odhalili i pamětní desku.
          20:23
          Život na třetí končí
           Zítra v 17:10 uvede kanál ČT3 poslední díl magazínu Život na třetí. Ostravské a brněnské studio odvysílalo 211 dílů pořadu, který měl v době koronaviru seniorům přinést pozitivní zprávy. ČT 3, kterou spustila ČT 23. března, bude pokračovat i během letních prázdnin.
           21:25
           Zastupitelé Radegasta nepůjčí
            Frenštát pod Radhoštěm nepůjčí originál sochy boha Radegasta do nové ostravské pobočky Národního zemědělského muzea. Neschválili to místní zastupitelé. Vadilo jim, že nejsou dořešeny vlastnické vztahy k soše, a měli obavu i z jejího poškození. Socha se měla stát jedním z lákadel výstavy věnované 50. letům nošovického pivovaru Radegast, který má pohanského boha kromě názvu i ve svém logu.
            21:51
            Romská historie do dětských domovů
             Nástěnné školní obrazy s romskou tematikou dnes získalo 7 dětských domovů a školských zařízení z MS a OL kraje. 6 podob naučných plakátů vytvořila organizace Slovo21 ve spolupráci s Muzeem romské kultury. Do budoucna chtějí tyto pomůcky dostat i mezi děti na ZŠ.
             Přehrát celé video
             Stopáž26 minut
             Další díl
             26. června 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             16. dubna

             Nová trasa pro horská kola v Mostech

             16. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             15. dubna

             Stojírenství pořád v krizi — Vývoj kondice průmyslových podniků — Prasečí hlavy před Androvým stadionem vyšetřuje policie — Výročí zahájeno ostravsko-opavské operace — Hlasování věřitelů o restrukturalizaci Liberty — Nemocniční pavilon z konejnerů — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Uzavírka Kovonského mostu — Výběr ze sociálních sítí — Bilance potravinové sbírky — Přijímací zkoušky na střední školy — 50. let výročí založení HaDivadla

             15. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             12. dubna

             Přijímací řízení na střední školy — Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zemědělci sázejí, stará úroda je ve skladech — Projektový záměr dostavby Severního spoje — Sbírka na Ukrajinu na Právnické fakultě UPOL — Ostravsku chybí pěstouni — Modernizace elektrárny Dlouhé stráně — Omezení dopravy na D1 — V Olomouci vrcholí přípravy inaugurace — 185 let Třineckých železáren — Začal krnovský filmový festival KRRR!

             12. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             11. dubna

             Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

             11. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             10. dubna

             10. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             9. dubna

             9. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             8. dubna

             8. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             5. dubna

             Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

             5. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             4. dubna

             Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

             4. 4. 2024 na ČT1
             Stopáž25 minut

             3. dubna

             Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

             3. 4. 2024 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám