Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Sestry a ošetřovatelé v době koronaviru — Mezinárodní den zdravotních sester — Mezinárodní den zdravotních sester — Počty nakažených v krajích — Nakažení v mlékárně na Prostějovsku — Méně zákazníků v lékárnách — Agresivní muž napadl cestující v tramvaji — Ochlazení a nový sníh — Koalice Spojenci pro OL kraj — Dopad koronaviru na firmy — Končí žádosti o dar v Ostravě — Skončila oprava slunečních hodin — Rekonstrukce Libušína je u konce — Národní zemědělské muzeum čeká na exponáty

Části dílu

00:59
Sestry a ošetřovatelé v době koronaviru
  Právě zdravotní sestry dnes saví svůj den. Zatímco v minulých letech o něm věděl málokdo, koronavirová pandemie jeho význam posílila. V celém Česku se v poledne rozezněly zvony ve všech kostelích.
  01:12
  Mezinárodní den zdravotních sester
   Sestrám děkovali i zástupci nemocnic. Dostávaly malé dárky anebo květiny. Den se slaví jako narození zakladatelky moderního ošetřovatelství Florence Nightingalové. V Česku je skoro 80 tis. zdravotních sester a porodních asistentek. Nemocnice přiznávají, že by jich bylo potřeba více.
   03:24
   Mezinárodní den zdravotních sester
    Živě s Andreou Drexlerovou, předsedkyni Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče MS kraje.
    07:16
    Počty nakažených v krajích
     V MS kraji přibylo dnes ráno 7 nakažených a 43 vyléčených. 4 lidé od včerejška zemřeli. OL kraj zveřejňuje údaje až večer, také tam výrazně přibyli vyléčení lidé. Žádný další pacient na koronavirus nezemřel.
     07:36
     Nakažení v mlékárně na Prostějovsku
      Nákaza koronavirem se projevila zhruba u desítky lidí z obcí okolo Drahan na Prostějovsku. Mělo by jít o zaměstnance mlékárny v nedaleké Otinovsi. Hygienici nyní zjišťují, odkud se nákaza do oblasti rozšířila. Společnost Mlékárna Otinoves na dotazy ČT neodpověděla.
      08:41
      Méně zákazníků v lékárnách
       Řetězce lékáren v MS kraji evidují méně zákazníků ve svých prodejnách. Může za to podle nich omezený počet návštěv u lékařů a s tím spojený nižší počet vydaných receptů, ale i obavy starších lidí o kontakt s ostatními. Někteří senioři si tak pro léky nechávají posílat své příbuzné nebo dobrovolníky.
       11:16
       Agresivní muž napadl cestující v tramvaji
        Dva cestující v jedné z olomouckých tramvají napadl agresivní 28letý muž poté, co ho upozornili, že nemá roušku. Muž nejprve udeřil několika ranami pěstí do obličeje muže a pak i starší ženu, která se napadeného zastala. Konflikt vyřešila až přivolaná policie,útočníkovi za výtržnictví hrozí až 2 roky vězení.
        11:40
        Ochlazení a nový sníh
         Na Moravě a ve Slezsku se výrazně ochladilo. Ráno naměřili meteorologové na Lysé hoře teplotu téměř mínus 6 stupňů Celsia. Sněhové vločky se objevily přechodně i v nížinách. Větší komplikace to však nezpůsobilo.
         14:37
         Koalice Spojenci pro OL kraj
          Spojenci - Koalice pro OL kraj představili svou kandidátku do blížících se krajských voleb. Politiky z KDU-ČSL, TOP 09, hnutí ProOlomouc a Zelených do nich povede předseda lidovců a poslanec Marian Jurečka. Dvojkou kandidátky je starostka Jeseníku Zdeňka Blišťanová z TOP 09.
          15:17
          Dopad koronaviru na firmy
           Dopady koronaviru pocítili i lokální prodejci potravin. Klesly jim tržby i počet míst, kde mohli své výrobky distribuovat. Někteří z nich se připravují na insolvenci, jiným se podařilo krizi přečkat. Museli ale podniknout kroky, aby se přiblížili k zákazníkům.
           17:50
           Končí žádosti o dar v Ostravě
            Podnikatelé z Ostravy mají poslední den na podání žádosti o dar města ve výši až 100 tis. Kč. Zažádat o něj můžou lidé, jejichž roční příjmy nepřekračují 18 mil. Kča jejichž obchodní činnost byla v důsledku krizových opatření vlády zakázána.
            19:03
            Skončila oprava slunečních hodin
             Jihozápadní nároží olomoucké radnice opět zdobí sluneční hodiny. Ty odtud nechali před 80 lety odstranit nacisté. Náročná rekonstrukce hodinám vrátila nejpřesnější možnou podobuz poloviny 19. století. Kvůli nepříliš detailní dokumentaci jsou ale také z velké části novým autorským dílem.
             21:14
             Rekonstrukce Libušína je u konce
              Libušín na Pustevnách v Beskydech se veřejnosti otevře ve druhé polovině července, jeho rekonstrukce je u konce. Chata postavená v roce 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče sloužila jako jídelna a vyhořela v noci na 3. března roku 2014. Objekt společně se sousedním hotelem Maměnka spravuje Národní muzeum v přírodě, které teď hledá nájemce obou budov.
              21:43
              Národní zemědělské muzeum čeká na exponáty
               V Ostravě skončila stavba další pobočky Národního zemědělského muzea. Vznikla ze dvou bývalých továrních hal v Dolních Vítkovicích. Autoři přestavby Josef Pleskot a Milan Šraml je spojili dohromady. Uvnitř vytvořili originální galerii, ze které návštěvník uvidí vystavované objekty z ptačí perspektivy. Muzeum bude otevírat v červenci expozicí o historii jednoho z nejznámějších pivovarů.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Přibývá dětí s respiračními onemocněními — V MS kraji může vzniknout gigafactory — ŘSD podepsalo smlouvu na D1 u Přerova — Vláda prodloužila kontroly na hranicích — V Jeseníkách žijí vlci, rysi i orel skalní — 200 let od narození Ignáce Šustaly — Rektor Univerzity Palackého uhájil svůj post — Ostrava bude mít rozpočet přes 14 mld. Kč — Rozpočty měst počítají se schodky — Problémy s přístavbou hotelu v Novém Jičíně — Obžaloba za zpronevěru jde k soudu — Avantgarda v Muzeu umění Olomouc

               7. 12. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Dostavba D1 u Přerova má stavební povolení — Na provoz na silnicích dohlíží NDIC z Ostravy — Na Přerovsku zdraží voda — Dům na půl cesty v Havířově — Výstava vraků aut z Ukrajiny — Testování vodíkového autobusu — Využití vodíku v průmyslu a energetice — Sportovní kluby lákají mladé zájemce — Vánoční promítání ČT pro děti

               6. 12. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Heimstaden zvedne zálohy na teplo o 40 % — Zvyšování cen za dálkové teplo — Na Libavé cvičí ukrajinští vojáci — Přerov a Prostějov zvýší poplatky za odpad — Mzdy reálně poklesly — Mikulášská tradice na venkově — Výstava betlémů na Slezskoostravském hradě — Dobrovolnictví na zkoušku — Olomouc chce omezit vizuální smog — Třinecké železárny mají novou linku — Zemřel výtvarník Eduard Ovčáček

               5. 12. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               První trať v Česku se systémem ECTS — Vražda mladíka v kostele v Bašce — Začátek lyžařské sezony — Začátek zimní sezony na horách — Vyšší ceny vodného a stočného — Přípravy na Zlatou tretru 2023 — Dělnické kolonie nově na webu — Nový inkubátor pro záchranáře — Nulová DPH na potraviny v Polsku trvá — Netradiční betlém v ostravské katedrále — První sezona Institutu Paměti národa

               2. 12. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Práce s dezinformacemi na školách — Dezinformací přibývá — Následky požáru domu v Českém Těšíně — Ceny pohonných hmot zlevňují — Jednání o obnově procesu s Petrem Kramným — Výsledky průzkumu ke změnám klimatu — Spor o stavbu rodinného domu — Unikátní výbuchová komora na VŠB — 70 let Hygienické služby ČR — Zdražení vody na Prostějovsku — Kampaň na podporu rané péče — Objev hymny ostravských hutí

               1. 12. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Naplněné kapacity nocleháren — Kapacity nocleháren v Olomuckém kraji — Požár panelového domu v Českém Těšíně — Následky požáru v Českém Těšíně — Využití reaktorů v energetice — Odhalení výrobců pervitinu — OU podporuje boj za lidská práva v Iránu — Kniha o historii Jánských Koupelí — Rozpočty krajů — Přípravy na konec klecových chovů — Zhoršené rozptylové podmínky — Začíná divadelní festival OST-RA-VAR

               30. 11. 2022 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám