6. duben 2020

Obsah dílu

Počty nakažených v domovech důchodců — Počty nakažených v domovech důchodců — COVID-19: Přehled aktuální situace — 300 výpovědí v Bojkovicích — Ochranné prostředky pro pohřební služby — Automaty s dezinfekcí v Ostravě — Balíky s pomocí jsou v Olomouci — Francoužští pacienti do Brna nepřiletí — Justice přesouvá termíny — Stavba obydlí pro bezdomovce — Měsíc do sezóny festivalů — Demolice mostu v Olomouci

Části dílu

00:50
Počty nakažených v domovech důchodců
  Počty nakažených v domovech důchodců MS kraje stoupají. Už ve dvou ostravských zařízeních pro seniory se prokázala nákaza koronavirem. V Domově Iris je nakaženo 13 klientů a 4 zaměstnanci. V Alzheimercentru v Ostravě-Vítkovicích pak onemocněla jedna seniorka. Na kompletní výsledky testů obě zařízení ještě čekají.
  03:03
  Počty nakažených v domovech důchodců
   Živě hejtman MS kraje, Ivo Vondrák.
   06:50
   COVID-19: Přehled aktuální situace
    Pojďme se teď podívat na aktuální čísla. Nejvíce nakažených na Moravě a ve Slezsku má MS kraj.
    Celkem 456 lidí, nemoci COVID-19 tady podlehlo 7 lidí. V Olomouckém kraji evidují 422 nemocných a 6 mrtvých. Jihomoravský kraj má nemocných méně,a to 279 a 3 lidé kvůli nákaze koronavirem zemřeli. Vůbec nejméně nakažených hlásí kraj Zlínský, 195 a také tady nikdo na COVID-19 nezemřel. Čísla vydalo MZ ČR.
    07:23
    300 výpovědí v Bojkovicích
     300 výpovědí v nejhorší možný okamžik. SKD Bojkovice na Zlínsku, výrobce dílů pro automobilový průmysl, neustál vlastní ekonomické problémy. Definitivně do kolen ho poslala koronavirová pandemie se zavřenými hranicemi a uzavřenými automobilkami.
     09:16
     Ochranné prostředky pro pohřební služby
      Koronavirová krize ohrožuje i pohřební služby. Přesto, že jsou jejich pracovníci v přímém kontaktu se zemřelými, od státu nedostaly ochranné prostředky. Až dnes jim respirátory a ochranné obleky dodal MS kraj.
      11:31
      Automaty s dezinfekcí v Ostravě
       Dvě desítky automatů na roušky, respirátory a dezinfekční gely budou ode dneška rozmístěné v ulicích Ostravy. Přístroje budou k dispozici ve více než 10 městských obvodech. Ochranné prostředky bude možné zaplatit hotovostí, a to jak bankovkami, tak i mincemi.
       13:21
       Balíky s pomocí jsou v Olomouci
        100 tis. respirátorů a 200 tis. jednorázových ústenek pro lékaře, zdravotnický personál, lidi v domovech seniorů či poskytovatele sociálních služeb. Respirátory a ústenky Olomouc sehnala přímo od výrobce z Číny. Respirátory a roušky by měly potřebu zdravotníků a dalších profesí pokrýt zhruba na měsíc. Radnice nedávno podobným způsobem zajistila dalších 50 tis. respirátorů.
        13:45
        Francoužští pacienti do Brna nepřiletí
         Živě redaktorka Andrea Čandová.
         15:17
         Justice přesouvá termíny
          Koronavirová hrozba už měsíc ochromuje také soudnictví. Aby se zabránilo šíření nemoci, hromadně se ruší stovky jednání a přesouvají se na pozdější termíny. Justiční stráž měří návštěvníkům teplotu a ti také musí vyplnit čestné prohlášení, že nebyli v rizikových oblastech a vědomě se nesetkali s nakaženými.
          17:34
          Stavba obydlí pro bezdomovce
           Provizorní bydlení pro lidi bez domova dnes začali dělníci stavětv centru Brna. Městští radní pro ně připravují hned několik míst, a to proto, aby zamezili jejich shlukování v ulicích. Právě mezi lidmi bez domova se totiž může nový typ koronaviru rychle šířit.
           19:04
           Měsíc do sezóny festivalů
            Vyčkávat, přeložit nebo změnit. Tak uvažuje většina organizátorů velkých festivalů v Ostravě. Jejich sezóna začíná za měsíc. Velké komplikace způsobují 2 věci. Zavřené hranice a zákaz shromažďování.
            Kdy budou opatření odvolaná, organizátoři netuší.
            21:56
            Demolice mostu v Olomouci
             V Olomouci navzdory všem současným omezením pokračuje stavba protipovodňových opatření v centru města. Koryto Moravy díky nim pojme téměř 2x tolik vody. Stavbaři už nahradili původní most v Komenského ulici a dnes začala demolice mostuv Masarykově třídě. Ten je pro dopravu uzavřený už od 2. března.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             7. duben 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             29. květen

             ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

             29. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             26. květen

             Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

             26. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             25. květen

             Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

             25. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. květen

             Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

             24. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. květen

             Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

             23. 5. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. květen

             Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

             22. 5. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám