Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Herny v Havířově jedou dál — Herny v Havířově jedou dál — Herny v Havířově jedou dál — Prodej bytů povolen — Kraj podpoří včelaře — Sčítání škod po větru — Fakulta chce přijímací zkoušky letos — Vrchní soud trestal dvojnásobnou vraždu — Policisté šetří krádeže — Spor o stavbu šaten — Další dům pro seniory — Budoucnost digitálních knihoven

Části dílu

00:47
Herny v Havířově jedou dál
  Od začátku roku už neměl v Havířově fungovat jediný hrací automat, poslednímu totiž měla platná licence vypršet nejpozději 31. 12. 2019. Hazard ve městě totiž omezuje vyhláška, kterou místní politici schválili téměř před 3 lety. Jenže minimálně 2 herny mají platné povolení od MF ČR. To přiznává, že v tomto případě zřejmě udělalo chybu.
  03:37
  Herny v Havířově jedou dál
   Počet heren v Česku loni meziročně klesl o 33 % na 1 227. Počet automatů se snížil o 7,3 % na 36 800. Počet obcí s úplným zákazem hazardu stoupl o 3,7 procenta na 474. Vyplývá to z údajů MF ČR. Registr vyloučených hráčů by měl být podle mluvčího ministerstva spuštěný zhruba v polovině roku.
   04:03
   Herny v Havířově jedou dál
    Živě Josef Bělica, primátor Havířova.
    07:23
    Prodej bytů povolen
     Švédská společnost Heimstaden Bostad může koupit skupinu Residomo. Ta vlastní hlavně v MS kraji více než 42 tis. bytů, převážně po OKD. Transakci povolil ÚOHS. Firma již dříve uvedla, že z dlouhodobého hlediska je cílem dále zlepšovat poskytované služby.
     07:43
     Kraj podpoří včelaře
      2 mil. Kč podpoří kraj místní včelaře. Peníze budou moci využít na obnovu včelích úlů, pořízení včelařského vybavení, ale také na vzdělávání či osvětu. Dotační program má být letos zaměřen na podporu již zavedených včelařů. Peníze mají pomoci zejména zvýšit počet kvalitních včelstev. Žádosti o dotace bude možné podávat od 16. března.
      08:09
      Sčítání škod po větru
       Odklízení následků a sčítání škod. Už třetí den se MS a OL kraj vypořádávají s bouří Sabina. Na některých místech zůstávali lidé bez proudu i dnes. Opravit všechny škody bude trvat týdny. Ztráty vyčíslují také lesníci v horských oblastech. Ještě zhruba týden podle nich v lesích hrozí riziko pádu poškozených stromů.
       10:54
       Fakulta chce přijímací zkoušky letos
        Ostravská univerzita odeslala Národnímu akreditačnímu úřadu žádost o akreditaci pro obor všeobecné lékařství.
        Včera získala souhlas MZ ČR, které původně spis vrátilo k přepracování. Studenti se do stěžejního oboru fakulty teď hlásit nemohou. Škola věří, že akreditaci získá a přijímací zkoušky zvládne připravit ještě letos, ale v náhradním termínu.
        12:57
        Vrchní soud trestal dvojnásobnou vraždu
         15 let ve vězení s ostrahou, tak rozhodl Vrchní soud v Olomouci v kauze Rostislava Kotaly. Ten v dubnu r. 2018 usmrtil svou nemocnou manželku a tchýni. Případ se k vrchnímu soudu vrátil z Nejvyššího soudu ČR v Brně, který nesouhlasil se snížením trestu na původně navrhovaných 10let.
         15:44
         Policisté šetří krádeže
          Krádeže benzínu a katalyzátorů z nejméně 14 aut vyšetřují policisté v Karviné. Už za to obvinili 2 recidivisty. V krajním případě obviněným hrozí až 5leté tresty vězení.
          16:41
          Spor o stavbu šaten
           Více než 90 mil. mají stát šatny pro mladé hokejisty v Prostějově. Budova je důvodem sporů mezi vedením města a opozicí. Ta kritizuje nejen cenu šaten, ale i podklady k vystavené veřejné zakázce. Ty jsou podle ní nejasné.
           Na financování šaten by se mělo podílet město společně s MŠMT ČR a krajem.
           19:45
           Další dům pro seniory
            V Rýmařově chystají výstavbu již druhé nové budovy domova pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením.
            Celkem tak tomuto účelu ve městě budou sloužit 4 objekty. Některé současné prostory ale nejsou bezbariérové a nestačí ani kapacitně, proto chce město investovat do nového projektu.
            21:54
            Budoucnost digitálních knihoven
             Kniha ve 21. století a přínos digitálních knihoven. Téma mezinárodní konference, která dnes začala na půdě Slezské univerzity v Opavě. Knihovníci, provozovatelé knihoven a vědečtí pracovníci společně řeší, jak bude vypadat budoucnost veřejných knihoven v Česku.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jan Gebauer novým pražským arcibiskupem — Zadržený místostarosta Ostravy-Mariánských Hor — Větrné elektrárny u Potštátu potřebují EIA — Využití odpadů a vratných obalů — 200 let Priessnitzových lázní v Jeseníku — Výzva k doplnění potravinové sbírky — Koncert pro léky na Ukrajinu — FN Olomouc omezí provoz zubní pohotovosti — Ostravský Majáles se vrátil po 2 letech — Budišov n. B. zpřístupní břidlicový důl — Carmen v undergroundovém hudebním klubu

             Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Ubytování ukrajinských uprchlíků — Canisterapie v uprchlických centrech — Nejasnosti v obžalobě za otravu Bečvy — Po 20 letech končí konkurz Union banky — Cykloboxy u ostravských škol — Začíná hudební festival Dvořákova Olomouc — Vyhlídky na slibnou úrodu — Plečkovací stroj s umělou inteligencí — Sloup uprostřed ulice — Festival Pestré vrstvy nabízí prohlídky

             Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Provoz dětského oddělení ve Frýdku-Místku — Velký zájem o cestovní pasy — Turistů výrazně přibylo — Výstraha před požáry — Zaměstnanost ukrajinských uprchlíků — Začala Divadelní Flora — Poslední domácí zápas Baníku v sezoně — Nová základna záchranářů v Uničově — Problémy se zpustlým obchodním centrem — Muž přepadl seniorku — Koupaliště se připravují na otevření

             Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Výuka nadaných dětí — Počty nadaných dětí — Nové využití památek — Vyhláška o regulaci hazardu v Opavě — ČIŽP nařídila zastavit stavbu vodní nádrže — Studentka UPOL šlechtí odolnou rostlinu — Soud vrátil k došetření otravu Bečvy — Čtvrté kolo dotací na výměnu kotlů — Zdražování obědů ve školních jídelnách — Uzavírka u Frýdku-Místku — Festival Move Fest

             Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Jednodušší stavby v okolí dolů — Dobývací prostory v MS kraji — Budoucnost prostoru Dolu Frenštát — Velký zájem o zeminu a substráty — Zahájení stavby I/11 Postřelmov - Chromeč — Pokles nezaměstnanosti v dubnu — Nejdelší visutý most na světě v Dolní Moravě — Poničená mohyla Jana Palacha na Smrku — Návrat chanukového svícne z vypálené synagogy — Rozsudek za zpronevěření 300 milionů korun — Za vraždu seniorky 18,5 roků ve vězení — Divadlo na cucky zahájilo Divadelní Floru

             Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Investice do obnovitelných zdrojů energie — Výroba bioplynu jako řešení pro obce — Investice do vytápění domácností — Kontrolní dny na stavbách obchvatů — Překážky stavby obchvatu Frýdku-Místku — Připomínky konce 2. světové války — Bezdomovec se pokusil upálit 2 lidi — Příběh rodiny utíkající před válkou — Ostravský DP má 24 nových elekrobusů — Městské muzeum Krnov slaví 140 let — Fotografie Františka Zvardoně

             Premiéra pátek 6. 5. 2022 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám