Obsah dílu

Problémy s ubytováním před Colours of Ostrava — Ubytovací kapacity v MS kraji — Ubytovací kapacity v MS kraji — První žaloba na vedení ČSSD — Snímek čekárny pořídil policista — Zprávy komise pro OKD v Poslanecké sněmovně — Katherina se léčí s leukémií — Rekonstrukce opavské nemocnice — Výstraha před silným větrem — Policisté zabavili vzácné druhy hmyzu — Flascharův důl ukáže těžbu břidlice — MAPPA bude řešit veřejný prostor

Části dílu

00:53
Problémy s ubytováním před Colours of Ostrava
  Jeden z největších tuzemských festivalů Colours of Ostrava řeší problémy s noclehem. I když začne čtyřdenní hudební maraton až za půl roku, kemp už je téměř vyprodaný a hotely v Ostravě zarezervované rok dopředu. Pořadatelé tak řeší, jak uložit návštěvníky mimo město.
  03:09
  Ubytovací kapacity v MS kraji
   Každý rok MS kraj podle údajů krajského úřadu navštíví více než 900 tis. lidí. Kromě kulturních a sportovních události je lákají také industriální památky. Odkud lidé do severomoravského regionu jezdí nejčastěji a jaké mají ubytovací možnosti, zjišťovala kolegyně Lucie Botorová.
   04:47
   Ubytovací kapacity v MS kraji
    Živě David Karčmář, ředitel Moravian-Silesian Tourism.
    08:29
    První žaloba na vedení ČSSD
     Bývalý člen ostravské ČSSD Richard Bednařík podal žalobu na vedení strany. A to kvůli jeho vyloučení ze sociální demokracie. To podle slov jeho právníka proběhlo v rozporu se stanovami. Richard Bednařík byl členem vítkovické městské organizace, kterou vedení strany koncem září zrušilo.
     Bednařík podal žádost o přeregistraci do jiné městské organizace. Ta ho ale nepřijala.
     09:45
     Snímek čekárny pořídil policista
      Původcem drastických záběrů, na kterých jsou vidět mrtvá těla po útoku střelce v ostravské fakultní nemocnice, je policista. Přišli na to jeho kolegové, kteří to zjišťovali 7 týdnů. Krátce po tragédii se na sociálních stích začala šířit fotografie z místa činu. Je na vidět čekárna před ordinací, kde leží bezvládné oběti a jejich osobní věci. Fotka vznikla tak, že policista vyfotil monitor jednoho ze zaměstnanců nemocnice.
      10:31
      Zprávy komise pro OKD v Poslanecké sněmovně
       Živě redaktorka Pavla Daňková.
       12:27
       Katherina se léčí s leukémií
        Dětská leukémie, závažné onemocnění, které postihne zhruba každé 4. dítě ze 100 tisíc. I když jde o život ohrožující stav, 9 z 10 dětských pacientů se nakonec lékařům podaří vrátit do běžného života.
        Na oddělení hematoonkologie bojovala s onemocněním a těžkými komplikaci v uplynulém roce i Katherina Danosová z Vrbna pod Pradědem.
        15:30
        Rekonstrukce opavské nemocnice
         Do rekonstrukce Slezské nemocnice v Opavě investuje MS kraj téměř 200 mil. Kč. Velká částhistorických budov byla ve velmi špatném technickém stavu. Teď probíhají jejich postupné venkovní i vnitřní opravy.
         17:26
         Výstraha před silným větrem
          V Česku bude od půlnoci foukat silný vítr s nárazy až 70 km/h. Výstraha platí hlavně pro západní, jižní a východní Čechy, Vysočinu a severní Moravu a Slezsko. Podle meteorologů by se měl vítr uklidnit nejpozději do 16:00.
          17:41
          Policisté zabavili vzácné druhy hmyzu
           Tisíce preparátů vzácných druhů hmyzu včetně kriticky ohrožených zabavili kriminalisté u muže z Frýdecko-Místecka. Živočichy sbíral, kupoval a prodával. Podle policie nemá případ obdoby. Muže zatím neobvinila, vyšetřuje ho jako podezřelého.
           19:31
           Flascharův důl ukáže těžbu břidlice
            Do nitra břidlicového dolu se už brzy podívají návštěvníci Oder na Novojičínsku. Flascharův důl bude teprve druhým v Česku, který se takto otevře veřejnosti. Na jeho zpřístupnění se pracovalo 5 let.
            V jeho podzemí se ukrývá i geologicky unikátní Oderská vrása.
            21:37
            MAPPA bude řešit veřejný prostor
             Ostrava má kancelář městského architekta. Vznikla jako další příspěvková organizace města. Pod zkratkou MAPPA se ukrývá název Městský ateliér prostorového plánování a architektury. Se svým týmem ho povede architekt Ondřej Vysloužil. Řešit budou veřejný prostor nebo architektonické soutěže.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             31. leden 2020

             Přehled dílů

              
             Stopáž26 minut

             28. březen

             Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

             28. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             27. březen

             Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

             27. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             24. březen

             Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

             24. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             23. březen

             Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

             23. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             22. březen

             Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

             22. 3. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             21. březen

             Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

             21. 3. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám