25 minut

6. září 2019

Obsah dílu

Jednání o rozšíření spalovny v Ostravě — Jednání o rozšíření spalovny v Ostravě — Ostravané i magistrát protestují proti spalovně — Centrum pro el. zdravotnictví v Olomouci — Krnov koupil budovu Prioru — Oslavy založení kloboukové výroby — V Ostravě otevřeli studentskou kovárnu — Klimkovický tunel se na víkend uzavře — Program Mládež kraji — Ministr kultury řeší situaci v Olomouci — Historická auta na Trofeo Niké

Části dílu

00:49
Jednání o rozšíření spalovny v Ostravě
  Živě redaktorka Pavla Daňková.
  04:12
  Jednání o rozšíření spalovny v Ostravě
   Více Kristýna Prokešová ve své reportáži.
   06:10
   Ostravané i magistrát protestují proti spalovně
    Sestřih komentářů z odpolední ČT24.
    09:35
    Centrum pro el. zdravotnictví v Olomouci
     Národní telemedicínské centrum olomoucké fakultní nemocnice se dnes stalo Centrem pro elektronické zdravotnictví s působností po celé zemi. Smlouvu podepsal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s ředitelem Fakultní nemocnice Olomouc Romanem Havlíkem.
     10:55
     Krnov koupil budovu Prioru
      Zastupitelé města Krnova rozhodli o odkoupení budovy Prioru. Peníze na nákup už město mělo v rozpočtu od jara. Záměr podporovala také opozice. Město chce v budově omezit prodejní plochy.
      11:41
      Oslavy založení kloboukové výroby
       Nový Jičín je městem klobouků už 220 let. U příležitosti tohoto výročí se v Novém Jičíně odhalila obnovená busta jednoho ze zakladatelů, Augustina Hückela. Vyšla taky nová kniha o historii kloboučnictví na Novojičínsku. Město navštívil i Hans Joachim Otto Hückel, poslední člen rodiny zakladatelů, který se v Novém Jičíně narodil.
       13:35
       V Ostravě otevřeli studentskou kovárnu
        Zmodernizovanou studentskou kovárnu otevřela v Ostravě Soukromá střední a Základní umělecká škola AVE ART. Kovárna se nachází v průmyslovém areálu společnosti Vítkovice Steel, kde funguje nepřetržitě už od roku 1930. Jde o unikát v celém Česku.
        15:22
        Klimkovický tunel se na víkend uzavře
         Živě redaktor Jří Šíma.
         16:36
         Program Mládež kraji
          Už 7. rokem se mohli mladí lidé ve věku od 15 do 26 let přihlásit do programu MŠMT ČR Mládež kraji. Ten podporuje jakékoliv mladistvé iniciativy a projekty v rámci zapojených měst a krajů v Česku.
          V minulém roce to byl např. Coffee cake festival nebo hrané večerníčky pro děti.
          19:33
          Ministr kultury řeší situaci v Olomouci
           Živě redaktor Dušan Gavenda.
           21:34
           Historická auta na Trofeo Niké
            Kolona historických vozidel v čele se závodním speciálem Tatra, za jehož volantem je legenda Rallye Dakar Karel Loprais. To je 20. ročník etapové jízdy Trofeo Niké. Veteráni dnes vyjeli z Dolních Vítkovic, cílem je v neděli Karlova Studánka.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            9. září 2019

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            4. říjen

            Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Komplikace kvůli kontrolám na hranicích. — Jednání o přesčasech lékařů. — Nový dopravní terminál v Prostějově. — Prodej části areálu Dolu Barbora. — Příběh příbuzné generála Heliodora Píky. — Omezení v Nemocnici Šumperk kvůli covidu. — Zájem o očkování proti covidu. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zloději se probourali do trafiky. / Nejlepší knihovna Moravskolezského kraje. — Nový zdicí robot zastane pět zedníků — Skleněná kresba Nely Bártové.

            4. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            3. říjen

            Hromadné výpovědi z přesčasů lékařů. — Výpovědi z přesčasů lékařů. — Hromadné výpovědi z pohotovostí lékařů. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — Cvičení aktivních záloh na Libavé. — Historická žezla Univerzity Palackého. — Nová zubní ordinace v Bohumíně. — Nápor na záchytných službách. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Zemědělec připravil o elektřinu 4 vesnice. / Krádež elektrokoloběžky v Karviné. — Teplé počasí přeje zemědělcům. — Do Ostravy se vrací Spectaculo Interesse.

            3. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            2. říjen

            Provoz poboček České pošty — Vliv antivirotik na následky covidu — Nouzové přistání balónu v Ostravě — Nová služba pro lidi bez domova — Tří Thálie pro divadelníky spjaté s regionem — Příběh letce RAF Josefa Čapky — Restaurování mariánské sochy ve Šternberku — Nejteplejší září v historii měření — Výkyv počasí, nebo klimatická změna? — Rekonstrukce sportovního areálu Poruba — Zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková — Velkoplošná malba o minulosti a současnosti Šternberka

            2. 10. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám