Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Nedostatek krve ve FN Ostrava — Nedostatek krve ve FN Ostrava — Šternberk zakázal odběr povrchové vody — Krádeže zlatých cihel — Žně v předstihu kvůli teplu a suchu — Chytrá hnojiva zlepšují odolnost obilí i výnosy — Začíná Štěrkovna Open Music — Chlazení pro pacienty v Olomouci — Z olomoucké Zoo odvezli dva medvědy — V Opavě otevřeli rondel na budoucím obchvatu — Dinopark Eldorádo v Hynčicích — Fotografie z listopadu 1989

Části dílu

00:50
Nedostatek krve ve FN Ostrava
  Krevnímu centru FNO chybí dárci krve. Léto pro něj patří k nejkritičtějším obdobím. Doplnit zásoby zařízení potřebuje u všech krevních skupin. Od začátku prázdnin centrum vydalo 2100 transfúzních přípravků.
  03:44
  Nedostatek krve ve FN Ostrava
   Živě Zuzana Čermáková, primářka Krevního centra FNO.
   07:18
   Šternberk zakázal odběr povrchové vody
    Radnice ve Šternberku na Olomoucku dnes kvůli suchu zakázala ve městě a několika okolních obcích odebírat vodu ze všech vodních toků a ploch např. na zalévání zahrad, napájení dobytka, či napouštění bazénů. Zákaz bude platit do té doby, než sucho pomine a zvýší se průtok ve vodních tocích. Vodu nemůže odebírat ani městské koupaliště ve Šternberku.
    07:42
    Krádeže zlatých cihel
     Z krádeže zlatých cihel obvinili policisté 38letého muže. Zlato podle kriminalistů ukradl z ordinace lékaře na Novojičínsku, kde pracoval jako uklízeč a od ordinace měl klíče.
     08:38
     Žně v předstihu kvůli teplu a suchu
      Sklizeň obilovin a řepky je letos v předstihu o několik týdnů. Může za to teplé a suché počasí. V tuto chvíli jsou žně přibližně v 1/3. Výnosy obilovin jsou větší než minulý rok, opačné je to u řepky olejky.
      Zemědělci dokonce mluví o nejhorší úrodě za posledních 20 let.
      10:34
      Chytrá hnojiva zlepšují odolnost obilí i výnosy
       Žně, i když v menším měřítku, už skončily v olomouckém Centru regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum. Pšenice a ječmene vědci z pokusných polí sklidili v přepočtu i 11 tun na ha.
       Následkům sucha se vyhnuli díky tzv. chytrým hnojivům. Ty už kromě obilovin a řepky vyvíjejí třeba i pro plodovou zeleninu.
       13:02
       Začíná Štěrkovna Open Music
        Živě Matěj Ostárek, organizátor festivalu.
        15:20
        Chlazení pro pacienty v Olomouci
         Energeticky úsporná klinika v Olomouci chrání pacienty před horkem speciálními chladícími stropy.
         Svého druhu je jediná v Česku. S vysokými teplotami bojuje v letních měsících většina nemocnic, pacienty chladí hlavně ventilátory, které ale ke snížení teploty nestačí.
         17:27
         Z olomoucké Zoo odvezli dva medvědy
          Z olomoucké ZOO se stěhovali 2 hnědí medvědi. 2letá zvířata tam v říjnu našla azyl v nepoužívaném výběhu. Před zraky návštěvníků ale musela zůstat skrytá. Medvědy dovezené z Ruska bez povolení totiž majiteli zabavila ČIŽP. V červnu propadli státu, ten je teď umístí v medvědáriu v Českém Krumlově. Podle ošetřovatelů jde o přátelská a mlsná zvířata.
          18:09
          V Opavě otevřeli rondel na budoucím obchvatu
           6 dní provozu má za sebou nový kruhový objezd mezi opavským nákupním centrem a Malými Hošticemi. Na jeho předčasném užívání se dohodla zhotovitelská firma s ŘSD a MS krajem. Jeho zprovoznění má částečně ulevit kolonám, které se tady denně ve špičce tvořily. Stále se však jedná o stavbu, řidiči tak musí dbát zvýšené opatrnosti. Minimálně do konce prázdnin budo už za provozu na rondelu probíhat dokončovací stavební práce.
           18:34
           Dinopark Eldorádo v Hynčicích
            V Hynčicích na Krnovsku funguje už přes 60 let dinopark Eldorádo. Založil ho místní obdivovatel malíře Zdeňka Buriana František Jaich. V blízkosti obřích betonových dinosaurů návštěvník potká kromě neandrtálců i spoustu pohádkových postav.
            20:48
            Fotografie z listopadu 1989
             Ostrava před 30 lety na fotografiích Jiřího Kudělky. Výběr ze 3 reportážních cyklů z konce 80. let vystavuje Ostravské muzeum. Velkou část tvoří fotografie pořízené během listopadu 1989. Výstava je tak jednou z prvních akcí, která ve městě připomíná blížící se kulaté výročí sametové revoluce.
             Přehrát celé video
             Stopáž25 minut
             Další díl
             Události v regionech

             Přehled dílů

              
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Lidé vybírají novou hlavu státu — Volí i účastníci závodu LH24 — Volby ve věznicích i místech s nízkým zájmem — Soud o otravě Bečvy začne v pondělí — Nová stomatologická klinika v Bohumíně — Rekordní vybraná částka koledníky — Počet respiračních infekcí klesá — Liberty má vrátit majiteli tři miliardy korun — Den památky obětí holocaustu — Skiareály zasněžují sjezdovky — Dokument ČT o pěveckém sboru Permoník

             27. 1. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Na úzkokolejku se vrací vlaky — Druhé kolo prezidentských voleb — Důležitý souhlas pro Lékařskou fakultu — Nebezpečí v lesích na Bruntálsku — Vesnickým hospodám klesají tržby — Fenomén Šumperák i na divadelních prknech — Školní obědy chutnější, ale i dražší — Restart lyžařské sezony v Jeseníkách — Kafkův proces v Divadle Petra Bezruče

             26. 1. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Přísnější pravidla pro noční klid — Přísnější pravidla nočního klidu v Ostravě — Začaly volby pro lidi s covidem — Bohumínská nemocnice spouští registr — Gearworks je v úpadku — Další otrava oxidem uhelnatým — Novoroční přecenění vlastních sil — Kontrola hranic se Slovenskem bez vojáků — Loučení s nejstarší budovou FN Olomouc — Vrchní soud potvrdil tresty za obchod s tabákem — Roboti dnes slaví svůj svátek

             25. 1. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Lékaři chtějí omezit prodej pyrotechniky — Kontroly na hranicích už bez vojáků — 90 milionů přepravených cestujících — Neprůjezdná dálnice D35 — Ledovka a námraza komplikovaly dopravu — Nový exponát zámku v Paskově — Lékaři intenzivní medicíny v Ostravě — Přípravy na extrémní závod LH24 — Více trestných činů i vražd — Boj o rybníky v Tylově

             24. 1. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Nová záchytná stanice v Ostravě — Stav záchytných stanic v ČR — Varování před ledovkou — Výstavu uzavřely praskliny a statik — Macura kritizuje Babiše za výroky o NATO — Dvě žaloby na D1 u Přerova — Druhé kolo prezidentské voleb — Příprava na náročné hasičské klání — Potraviny z Přerovska pro ukrajinské vojáky — Vyšetřování tragédie na železničním přejezdu — Náročný rok moravskoslezských hasičů — O líné babičce v NDM

             23. 1. 2023 na ČT1
             Stopáž25 minut

             Události v regionech

             Ukrajinská firma se přestěhovala na Jesenicko — Nový sníh přilákal lyžaře do hor — Soud zprostil bývalé radní Frýdku-Místku — Mateřská školka v havířovské nemocnici — Generátory pro Ukrajinu — Automobil Prezident má 125 let — Kampaň prezidentských kandidátů v regionech — V Příboře zahájili třídění kuchyňského odpadu — Sběr kuchyňského odpadu — Zklidnění provozu na Stodolní schváleno — Poradna pro majitele panenek

             20. 1. 2023 na ČT1

             Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

             Napište nám