Olomoucko opět zasáhly silné bouřky a prudký déšť. K nejvíce zasaženým místům patří Prostějovsko. Tam ještě stále probíhá úklid ulic i rodinných domů, které voda zaplavila. Hasiči zasahovaly u téměř padesátí událostí.

Obsah dílu

Silné bouřky komplikují život

Na Olomoucku opět zasáhly silné bouřky a prudký déšť. K nejvíce zasaženým místům patří obce na Prostějovsku, kde probíhá úklid ulici rodinných domů, které voda zaplavila. Hasiči zasahovali u téměř 50 událostí.

Silné bouřky komplikují život

Živě Václav Smolka, meteorolog z ČHMÚ Ostrava.

Blesk zasáhl turisty

Celkem 5 lidí museli záchranáři ošetřit po zásahu bleskem v Beskydech. Silný výboj zasáhl strom
poblíž skupiny. 17letý mladík měl po zásahu spálený oděv a utrpěl popáleniny. O rok mladší chlapec
byl úderem blesku sražen k zemi, žena ve věku 19 let byla rovněž otřesena, bez vnějších známek zranění. 50 letá žena byla úderem blesku podle všeho odhozena a při pádu na zem si poranila hlavu.
Záchranáři je odvezli do ostravské FN a frýdecko-místecké nemocnice.

Vyhazov Lauka v rozporu se stanovami

Sociální demokraté vyloučili bývalého ostravského komunálního politika Radima Lauka v rozporu se stanovami. Pravomocně o tom rozhodl odvolací pražský městský soud. Podle Radima Lauka dnešní verdikt znamená, že je stále členem strany. S tím ale nesouhlasí právník sociálních demokratů Martin Vlk. Obě strany by se podle něj měly sejít k jednání. Případ se řeší 6 let. Lauka strana vyloučila v roce 2012, zdůvodnila to především manipulací se stranickými přihláškami a machinacemi s členskými příspěvky.

Soud rozhodl o náhradě škody

Okresní soud v Novém Jičíně zamítl žalobu Českých drah na pojišťovnu Generali. Ta se týkala plnění po srážce Pendolina s polským kamionem z roku 2015. Zemřeli při ní 3 lidé a dalších 17 lidí bylo zraněno. České dráhy tehdy vyčíslily škoduna více než 211 mil. Kč. Pojišťovna zaplatila téměř maximum z pojistného limitu tahače nákladního vozu, tedy necelých 34 mil. Kč. Dopravce ale požadoval
tytéž peníze i za škodu způsobenou návěsem, což pojišťovna odmítla.

Bouřlivé zastupitelstvo ve Staré Bělé

Sociální byty ve Staré Bělé. Jestli se začnou stavět, bude jasnější příští měsíc. To je výsledek mimořádného jednání zastupitelstva. Starosta si nechá zpracovat analýzu možností a podle ní se rozhodne. O bydlení pro lidi v nouzi se lidé v obci dozvěděli nedávno a bouří se. Není totiž jasné,
zda nebudou nabízet azyl bývalým vězňům.

Nové centrum v zóně Mošnov

První z několika plánovaných hal se dnes otevřela v logistickém centru v blízkosti mošnovského letiště. V areálu o rozloze 52 hektarů by měly k dokončené hale do roku 2021 přibýt ještě dvě další.
Logistické centrum, tzv. Ostrava Airport Multimodal Park, se tak stane největším podobným centrem ve střední Evropě. Náklady na něj přesáhnou 4 mld. Kč. Podle investora,společnosti Concens Investments,
bude sloužit českým i zahraničním nájemcům.

Mosty bojují za krátký název

Po více než 50 letech by se mohly Mosty u Jablunkova vrátit ke svému původnímu názvu Mosty.
Podle vedení obce už totiž název Mosty u Jablunkova nemá své opodstatnění a úředníkům komplikuje práci. Někteří občané ale se změnou nesouhlasí a podepisují proti ní petici.

Oddělení paliativní péče

Nové oddělení pro nevyléčitelně nemocné pacienty. Po půlroční rekonstrukci ho otevřeli v prostějovské nemocnici. Hlavní investici,více než 27 mil. Kč, zaplatil Olomoucký kraj. Podle hejtmanství jde o první výsledek nové koncepce paliativní péče. Části opozice se ale nelíbí, že se kraj nejprve nezaměřil
na sever regionu, kde služba skoro úplně chybí.

Hasiči bojují s vedry

Nehledě na podmínky zachraňují životy. Hasiči v těchto dnech nebojují jen proti požárům, ale i s vedrem. To může ohrozit i jejich zdraví, jako např. při nedávném požáru autobusů. Na hasičskou stanici dnes vyrazil i náš štáb.

Filharmonici míří na Štěrkovnu Open Music

Janáčkova filharmonie bude hrát největší hity světové taneční hudby. Melodie kapely Daft Punk
nebo Prodigy odehraje na jednom pódiu s doprovodnou kapelou a DJ Lowou za mixážním pultem.
Projekt Symphonic Dance Music bude mít premiéru v červenci během festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD