25 minut

3. červen 2019

Obsah dílu

Kraj chce dotovat letiště — Kraj chce dotovat letiště — Memorandum o prodloužení Baťova kanálu — Rekordní těžba dřeva — Hygienici kontrolují koupaliště — Počasí slibuje tropy — Začal samosběr jahod — Nový typ lana — Vsetín nechce spalovnu — Lakomec v divadle Mír

Části dílu

00:46
Kraj chce dotovat letiště
  MS kraj podpoří letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Přispěje na provoz nových leteckých spojů, do Vídně, Mnichova i polské Varšavy. Zlepšit se tím mají také podmínky pro zahraniční investory, kterých je podle hejtmana na severu Moravy aktuálně přes 250. Záměr krajských radních ale ještě musejí schválit zastupitelé.
  03:16
  Kraj chce dotovat letiště
   Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje .
   08:14
   Memorandum o prodloužení Baťova kanálu
    Memorandum o prodloužení Baťova kanálu z Kroměříže až do Olomouce přichystalo olomoucké hejtmanství. Od této uvažované investice v hodnotě několika stovek milionů si slibuje posílení cestovního ruchu v jižní části OL kraje. Memorandum by kromě vedení Povodí Moravy měli letos podepsat zástupci Přerova, Olomouce, Kroměříže a obcí v okolí vodní cesty, aby pak mohla být zahájena příprava projektu.
    08:38
    Rekordní těžba dřeva
     Těžba dřeva v OL kraji loni kvůli odstraňování stromů napadených kůrovcem i likvidaci rozsáhlých polomů meziročně vzrostla o 17,3 % na rekordních 3,369 mil. m3. Těžba dřeva v OL kraji byla v roce 2018 třetí nejvyšší v Česku. Více dřeva bylo vytěženo jen na Vysočině a v Jihočeském kraji. Většina dřeva vytěženého loni v OL kraji připadla na tzv. nahodilou těžbu, která zahrnuje odstraňování polomů a likvidaci stromů napadených škůdci.
     09:17
     Hygienici kontrolují koupaliště
      Hygienici v MS kraji odebírají vzorky vody ve volné přírodě. Kvalitu rybníků, jezer a přehrad vhodných ke koupání kontrolují každoročně. Momentální stav vodních ploch mohly ale ovlivnit nedávné vydatné deště v regionu a bleskové povodně.
      11:41
      Počasí slibuje tropy
       Slunečné počasí a vysoké teploty umožnily provozovatelům letních koupališť otevřít už většinu areálů v regionu. Ty tak už registrují i první návštěvníky. S letním počasím a ostrým sluncem je ale také spojeno nebezpečí zdravotních komplikací. Dávat na sebe pozor by tak měli hlavně kardiaci nebo alergici. Podle meteorologů nás vysoké teploty čekají i v následujících dnech.
       14:15
       Začal samosběr jahod
        Začíná sezóna jahod. A např. na Olomoucku si pěstitelé letošní úrodu pochvalují. Na rozdíl od Čech je totiž tolik nezasáhly výkyvy počasí. Zájemci si i letos mohou jahody také sami nasbírat. Koncem týdne se otevřou jahodárny v Bochoři nebo Skrbeni. Ode dneška funguje samosběr v Prostějově a v Olomouci mají lidé tuto možnost dokonce už od pátku.
        16:35
        Nový typ lana
         V Bolaticích na Opavsku testovali speciální trhací zkouškou nový typ lana. Při stejném průměru má mít až o 30 % vyšší pevnost než lana ocelová. Je navíc bezpečnější, lehčí a plave na vodě. Cílem je získat mezinárodní certifikát tak, aby mohlo být lano využíváno v lodním průmyslu.
         19:03
         Vsetín nechce spalovnu
          Petici proti nové spalovně odpadů ve Vsetíně podepsaly už téměř 3 tisíce lidí. Obávají se znečištění ovzduší. Investor to odmítá, slibuje bezpečnou likvidaci odpadu a levnější teplo. Vedení města zvažuje místní referendum.
          21:18
          Lakomec v divadle Mír
           Má všechno, co potřebuje, ale chce ještě víc. Na ostravské jeviště se vrací král všech lakomců, měšťák Harpagon. Jednu z nejslavnějších divadelních postav vytvořil slavný francouzský dramatik Moliére před téměř třemi a půl stoletími. Komedii "Lakomec" teď uvádí v ostravském divadle Mír v hlavní roli s Vladimírem Polákem.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           4. červen 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           27. září

           27. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. září

           26. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           25. září

           Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

           25. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám