26 minut

29. května 2019

Obsah dílu

Odra splavná do Ostravy v roce 2030? — Odra splavná do Ostravy v roce 2030? — Bouzov zůstává státu — Osvobozující rozsudek zrušen — Šest let vězení pro exekutora — Jídlo z restaurací do azylových domů — Dream Factory začíná — Soud v kauze Studénka odročen — Nové zvony pro gutský kostel — Proč kanalizace nefunguje?

Části dílu

00:46
Odra splavná do Ostravy v roce 2030?
  Řeka Odra splavná až do Ostravy možná už v roce 2030. Prohlásili to zástupci České i Polské republiky na konferenci v Bohumíně a Ratiboři. Projekt, vodní koridor mezi Odrou, Dunajem a Labem, získává opět reálnou podobu. Už za necelé 3 týdny se bude projednávat v Senátu. V srpnu bude poté hodnotit vliv na životní prostředí vláda. Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe by měl vyjít na 600 mld. Kč.
  Zatímco na české straně ještě na žádný náznak koridoru lidé nenarazí, na polské straně je situace odlišná.
  04:01
  Odra splavná do Ostravy v roce 2030?
   Živě Tomáš Kolařík, ředitele podniku Plavba a vodní cesty.
   08:16
   Bouzov zůstává státu
    Hrad Bouzov zůstane státu. Rozhodl o tom Nejvyšší soud ČR, který odmítl dovolání Německého řádu.
    Ten chtěl památku získat v rámci církevních restitucí. Národní památkový ústav, který hrad spravuje, ale řádu nevyhověl. Představitelé německých rytířů už dříve avizovali, že jsou připraveni ve sporu pokračovat u Ústavního soudu ČR, i u soudního dvora ve Štrasburku. Řád získal hrad na konci 17. století, v roce 1938 ho zkonfiskovali nacisté. Od roku 1945 je majetkem státu.
    08:45
    Osvobozující rozsudek zrušen
     Městský soud v Praze podle informací ČT zrušil osvobozující rozsudek nad bývalým kriminalistou
     Luďkem Vokálem. Ten je obžalovaný ze zneužití pravomoci v souvislosti s vyzrazením razie v kauze Vidkun. Obvodní soud pro Prahu 5 tak musí případ znovu projednat. Kauza se týká podezřelých vazeb mezi policisty, podnikateli a politiky. Podle obžaloby Vokál upozornil jednoho z podnikatelů, že policie zásah chystá. Někdejší detektiv ÚOOZ vinu odmítá.
     09:17
     Šest let vězení pro exekutora
      Na 6 let míří do vězení exekutor z Bruntálu, Čeněk Bělasta. Měl zpronevěřit 10,5 mil. Kč. Peníze, které dostal od dlužníků, si podle žalobce nechal pro sebe a neposlal je věřitelům. Jde v pořadí o druhý verdikt soudu. Ten první zrušil odvolací vrchní soud.
      11:14
      Jídlo z restaurací do azylových domů
       V Havířově vzniká unikátní projekt, který má omezit plýtvání jídlem. Dobrovolníci z nové organizace
       Save Food budou z restaurací odvážet neprodaná polední menu. Ještě teplá je přivezou do azylového domu pro muže, jehož klienti často žijí na ulicích.
       13:31
       Dream Factory začíná
        Živě Tomáš Suchánek, ředitel festivalu.
        17:08
        Soud v kauze Studénka odročen
         Okresní soud v Novém Jičíně opět řešil kauzu pádu mostu ve Studénce. Ani téměř 11 let od železničního neštěstí, kdy do zřícené konstrukce narazil mezinárodní rychlík, soud nikoho nepotrestal.
         Při nehodě zemřelo 8 lidí a 95 dalších bylo zraněno. Dnes obhájci kladli dotazy soudní znalkyni Miroslavě Pošvářové, která vypracovala dodatek ke svému znaleckému posudku.
         19:03
         Nové zvony pro gutský kostel
          Ostravsko-opavská diecéze připravuje výrobu nových zvonů, které by se měly stát součástí plánované repliky vyhořelého dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Ten předloni v srpnu zapálili 3 žháři, krajský soud jim následně vyměřil tresty od 3,5 do 9 roků vězení. Na obnovu památkově chráněného kostela z 16.století přispívají města i veřejnost.
          22:07
          Proč kanalizace nefunguje?
           Za částečné zatopení ulice Dolní Novosadská v Olomouci může kanalizace, o kterou se nikdo nestará.
           Během včerejšího vydatného deště se na frekventované silnici vytvořila velká laguna, která neodtékala. Podle místních obyvatel se podobný obrázek opakuje při silných deštích pravidelně už mnoho let.
           Krajští silničáři i radnice ale tvrdí, že kanalizace není jejich.
           Přehrát celé video
           Stopáž26 minut
           Další díl
           30. května 2019

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           27. května

           Oslavy titulu mistrů světa v hokeji — Oslavy titulu mistrů světa v regionech — Dražby nájemních bytů v Olomouci — Aktuální vývoj v nájemním bydlení — Vrcholí sezóna nákupu dovolených — Velký zájem o skauting — Námitka Tamehu k restrukturalizaci Liberty — Užití umělé inteligence v zdravotnictví — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy Zlaté tretry 2024 — Zemřel bývalý ředitel NDM Luděk Golat — Díla M. Mikyškové v Galerii Krystal

           27. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. května

           24. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. května

           Nepravomocný trest vězení za dotační podvod

           23. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. května

           Šestý neúspěšný prodej Hanáckých kasáren

           22. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           21. května

           10 let od rozsudku v kauze metanol — Kauza Metanol PSA — Dražba Hanáckých kasáren — Lékařskou fakultu povede Rastislav Maďar — Zájem fanoušků nad očekávání — Holubi ničí úrodu — Kauza Bečva znovu před soudem — Výběr ze sociálních sítí — 27. ročník Divadelní Flóry v Olomouci

           21. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. května

           20. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           17. května

           Budoucnost zařízení pro vězně na Sv. kopečku — Další zařízení pro propuštěné vězně — MS v ledním hokeji čeká závěrečný týden — Nová budova městské policie ve Frýdku-místku — Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu — Studentský Majáles v Ostravě — Energocentrum pro skleníky s rajčaty — Představení gobelínů pro útulnu Maměnka — Oprava silnice mezi Hvězdou a Ovčárnou — Výběr ze sociálních sítí — Rozkvetlé rododenrony v Arboretu Nový Dvůr — Olomoucká muzejní noc nabídne 60 institucí — Nové varhany v kostele v Ostravě

           17. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           16. května

           ČSOP proti stavbě gigafactory u Dolní Lutyně — Plán na stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — Zesílená bezpečnostní opatření na MS v hokeji — Brankářem polského hokejového týmu je Čech — Ceny pohonných hmot klesly — Začíná ústní část maturit — Větší zájem o zápis dvouletých dětí do MŠ — Cvičení na radnici v Jeseníku — Začaly samosběry jahod — Výběr ze sociálních sítí — Policisté dopadli pachatele vloupání do aut — Výročí první české školy na Jablunkovsku

           16. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. května

           Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — Výsledky příjímacích zkoušek na střední školy — MS v ledním hokeji: zápasy Česka s Dánskem a Slovenska s Polskem — Odklad nástupu do Liberty do konce června — Nález starých mincí v Opavě — Další jednání zastupitelů o Bauhausu v Ostravě — Vědci testují zadržování vody v krajině — Mezinárodní soutěž řemeslných oborů — Tanec a architektura na Divadelní Floře

           15. 5. 2024 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. května

           Ubytování fanoušků hokeje v Ostravě a okolí — Návštěvnost MS v ledním hokeji v Ostravě — Další program MS v hokeji v Ostravě — Liberty navrhla odborům snížení mezd — ČSOP odmítá stavbu gigafactory u Dolní Lutyně — 8 let vězení za vraždu otce a zranění matky — Lopatky pro vodní hamr do skanzenu — Největší lákadla Colours of Ostrava 2024 — Spor mezi developerem a Prostějovem u soudu — Výběr ze sociálních sítí ČT — Operace syndromu krčního žebra novou metodou — Malíř Andrej Dúbravský v galerii Telegraph

           14. 5. 2024 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám