Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Odra splavná do Ostravy v roce 2030? — Odra splavná do Ostravy v roce 2030? — Bouzov zůstává státu — Osvobozující rozsudek zrušen — Šest let vězení pro exekutora — Jídlo z restaurací do azylových domů — Dream Factory začíná — Soud v kauze Studénka odročen — Nové zvony pro gutský kostel — Proč kanalizace nefunguje?

Části dílu

00:46
Odra splavná do Ostravy v roce 2030?
  Řeka Odra splavná až do Ostravy možná už v roce 2030. Prohlásili to zástupci České i Polské republiky na konferenci v Bohumíně a Ratiboři. Projekt, vodní koridor mezi Odrou, Dunajem a Labem, získává opět reálnou podobu. Už za necelé 3 týdny se bude projednávat v Senátu. V srpnu bude poté hodnotit vliv na životní prostředí vláda. Vodní koridor Dunaj-Odra-Labe by měl vyjít na 600 mld. Kč.
  Zatímco na české straně ještě na žádný náznak koridoru lidé nenarazí, na polské straně je situace odlišná.
  04:01
  Odra splavná do Ostravy v roce 2030?
   Živě Tomáš Kolařík, ředitele podniku Plavba a vodní cesty.
   08:16
   Bouzov zůstává státu
    Hrad Bouzov zůstane státu. Rozhodl o tom Nejvyšší soud ČR, který odmítl dovolání Německého řádu.
    Ten chtěl památku získat v rámci církevních restitucí. Národní památkový ústav, který hrad spravuje, ale řádu nevyhověl. Představitelé německých rytířů už dříve avizovali, že jsou připraveni ve sporu pokračovat u Ústavního soudu ČR, i u soudního dvora ve Štrasburku. Řád získal hrad na konci 17. století, v roce 1938 ho zkonfiskovali nacisté. Od roku 1945 je majetkem státu.
    08:45
    Osvobozující rozsudek zrušen
     Městský soud v Praze podle informací ČT zrušil osvobozující rozsudek nad bývalým kriminalistou
     Luďkem Vokálem. Ten je obžalovaný ze zneužití pravomoci v souvislosti s vyzrazením razie v kauze Vidkun. Obvodní soud pro Prahu 5 tak musí případ znovu projednat. Kauza se týká podezřelých vazeb mezi policisty, podnikateli a politiky. Podle obžaloby Vokál upozornil jednoho z podnikatelů, že policie zásah chystá. Někdejší detektiv ÚOOZ vinu odmítá.
     09:17
     Šest let vězení pro exekutora
      Na 6 let míří do vězení exekutor z Bruntálu, Čeněk Bělasta. Měl zpronevěřit 10,5 mil. Kč. Peníze, které dostal od dlužníků, si podle žalobce nechal pro sebe a neposlal je věřitelům. Jde v pořadí o druhý verdikt soudu. Ten první zrušil odvolací vrchní soud.
      11:14
      Jídlo z restaurací do azylových domů
       V Havířově vzniká unikátní projekt, který má omezit plýtvání jídlem. Dobrovolníci z nové organizace
       Save Food budou z restaurací odvážet neprodaná polední menu. Ještě teplá je přivezou do azylového domu pro muže, jehož klienti často žijí na ulicích.
       13:31
       Dream Factory začíná
        Živě Tomáš Suchánek, ředitel festivalu.
        17:08
        Soud v kauze Studénka odročen
         Okresní soud v Novém Jičíně opět řešil kauzu pádu mostu ve Studénce. Ani téměř 11 let od železničního neštěstí, kdy do zřícené konstrukce narazil mezinárodní rychlík, soud nikoho nepotrestal.
         Při nehodě zemřelo 8 lidí a 95 dalších bylo zraněno. Dnes obhájci kladli dotazy soudní znalkyni Miroslavě Pošvářové, která vypracovala dodatek ke svému znaleckému posudku.
         19:03
         Nové zvony pro gutský kostel
          Ostravsko-opavská diecéze připravuje výrobu nových zvonů, které by se měly stát součástí plánované repliky vyhořelého dřevěného kostela v Třinci-Gutech. Ten předloni v srpnu zapálili 3 žháři, krajský soud jim následně vyměřil tresty od 3,5 do 9 roků vězení. Na obnovu památkově chráněného kostela z 16.století přispívají města i veřejnost.
          22:07
          Proč kanalizace nefunguje?
           Za částečné zatopení ulice Dolní Novosadská v Olomouci může kanalizace, o kterou se nikdo nestará.
           Během včerejšího vydatného deště se na frekventované silnici vytvořila velká laguna, která neodtékala. Podle místních obyvatel se podobný obrázek opakuje při silných deštích pravidelně už mnoho let.
           Krajští silničáři i radnice ale tvrdí, že kanalizace není jejich.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           6. 12. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Heimstaden zvedne zálohy na teplo o 40 % — Zvyšování cen za dálkové teplo — Na Libavé cvičí ukrajinští vojáci — Přerov a Prostějov zvýší poplatky za odpad — Mzdy reálně poklesly — Mikulášská tradice na venkově — Výstava betlémů na Slezskoostravském hradě — Dobrovolnictví na zkoušku — Olomouc chce omezit vizuální smog — Třinecké železárny mají novou linku — Zemřel výtvarník Eduard Ovčáček

           5. 12. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           První trať v Česku se systémem ECTS — Vražda mladíka v kostele v Bašce — Začátek lyžařské sezony — Začátek zimní sezony na horách — Vyšší ceny vodného a stočného — Přípravy na Zlatou tretru 2023 — Dělnické kolonie nově na webu — Nový inkubátor pro záchranáře — Nulová DPH na potraviny v Polsku trvá — Netradiční betlém v ostravské katedrále — První sezona Institutu Paměti národa

           2. 12. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Práce s dezinformacemi na školách — Dezinformací přibývá — Následky požáru domu v Českém Těšíně — Ceny pohonných hmot zlevňují — Jednání o obnově procesu s Petrem Kramným — Výsledky průzkumu ke změnám klimatu — Spor o stavbu rodinného domu — Unikátní výbuchová komora na VŠB — 70 let Hygienické služby ČR — Zdražení vody na Prostějovsku — Kampaň na podporu rané péče — Objev hymny ostravských hutí

           1. 12. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Naplněné kapacity nocleháren — Kapacity nocleháren v Olomuckém kraji — Požár panelového domu v Českém Těšíně — Následky požáru v Českém Těšíně — Využití reaktorů v energetice — Odhalení výrobců pervitinu — OU podporuje boj za lidská práva v Iránu — Kniha o historii Jánských Koupelí — Rozpočty krajů — Přípravy na konec klecových chovů — Zhoršené rozptylové podmínky — Začíná divadelní festival OST-RA-VAR

           30. 11. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Vyšší ceny a šetření potravinami — Vývoj cen potravin — Pohyb cen v příštích měsících — Obnova procesu s Petrem Kramným — Financování dopravy v Olomouckém kraji — Zhoršení rozptylových podmínek — Zázemí pro lidi s duševním onemocněním — Investice do nového skiareálu v Ostružné — Skiareály finišují přípravy na sezonu — 25 let provozu Slezské Harty — Nové vysokoškolské kampusy — Kapela Noisy Pots v klubu Dock

           29. 11. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám