26 minut

15. února 2019

Obsah dílu

Stavba nové trati se odkládá — Stavba nové trati se odkládá — 18 těžkých případů chřipky — Kde skončí barely ze Starého Města? — Další dva případy spalniček — Další osvobozující rozsudek — Na horách čekají oblevu — Spirála má málo zákazníků — Opustí asfaltovna Krnov? — O osudu Bedřišky rozhodne analýza — Černobílý Frýdek-Místek

Části dílu

00:49
Stavba nové trati se odkládá
  Stavba nové tramvajové trati v Ostravě-Porubě se odkládá. Na pracovním semináři to zástupcům dotčených městských obvodů oznámil primátor města spolu s investiční náměstkyní. Stavba není připravena tak, aby město dosáhlo na dotaci EU. O dotaci tak chce vedení magistrátu zažádat až v dalším programovém období 2021-2027. Proti stavbě je přes 4 tis. lidí.Vést měla z Pustkovce ke Globusu.
  03:44
  Stavba nové trati se odkládá
   Živě Zuzana Bajgarová, náměstkyně přimátora města Ostravy.
   07:19
   18 těžkých případů chřipky
    MS hygienici v tomto týdnu zaznamenali 18 těžkých případů chřipky. 2 lidé ve věku 63 a 64 let zemřeli. Nejvíce závažných případů, a to 6, je z Ostravska. Ve 14 případech chřipky šlo o lidi starší 50 let s řadou chronických onemocnění, 4 případy byly zaznamenány u dětí předškolního věku. Nemocnost v MS kraji představovala v tomto týdnu 1 859 případů na 100 tis. obyvatel. Ve srovnání s předchozím týdnem je to mírný nárůst nemocnosti.
    07:49
    Kde skončí barely ze Starého Města?
     Nelegální odpad uložený ve skladovací hale ve Starém Městě u Frýdku-Místkubude možné zlikvidovat ještě před skončením policejního vyšetřování věci. Nyní se hledá vhodné zařízení. Barely tak zůstávají na místě a nebudou se zatím převážet k uskladnění do vhodných prostor, jak se původně předpokládalo.
     08:11
     Další dva případy spalniček
      Spalničkami se od počátku ledna v MS kraji nakazilo 16 lidí. Od minulého týdne přibyly další 2 případy. Vyplývá to z informací zveřejněných krajskými hygieniky. Loni za celý rok evidovali jen 6 nemocných. Většina nemocných je z Ostravy, jeden případ hygienici zaznamenali na Frýdecko-Místecku a 2 na Bruntálsku. Kromě jednoho importovaného případu z Polska všichni nemocní pobývali na území města Ostravy. Onemocnění postihlo osoby ve věku do 56 let. Jedná se o 6 dětí a 10 dospělých, uvedli hygienici. Proti spalničkám nebylo vůbec očkováno nebo pouze jednou nedostačující dávkou vakcíny 62 % nemocných.
      08:40
      Další osvobozující rozsudek
       Další zprošťující rozsudek padl v souvislosti s kauzou Daneše Zátorského. Tentokrát šlo o 2 bývalé generální ředitele zkrachovalé přední stavební společnosti VOKD. Ti měli podle žalobkyně dostat úvěr 5 mil. na údajně fiktivní developerský projekt Zelené terasy. Podle předsedkyně senátu ale souzení nic trestného neudělali.
       10:24
       Na horách čekají oblevu
        Zimní sezóna vrcholí. Sněhu je na horách a v lyžařských areálech zatím dostatek. Nejvíce ho leží na Lysé hoře, celých 170 cm. O víkendu ale přijde výrazná obleva, teploty mohou dosáhnout až 14 °C a sníh bude odtávat. Dojde tak k dalšímu naplňování přehrad.
        13:15
        Spirála má málo zákazníků
         Od každodenních těžkostí po návrat do zaměstnání. S tím pomáhá duševně nemocným společnost Spirála. Její sociální kavárna ale bojuje s nedostatkem zákazníků. Po podobných sociálních rehabilitacích přitom v současné době roste poptávka.
         16:02
         Opustí asfaltovna Krnov?
          Několik desítek milionů korun požaduje po vedení Krnova podnikatel Dalibor Tesař. Důvodem je možný přesun továrny na asfalt. Kvůli zápachu z výroby si na ni dlouhodobě stěžuje několik stovek místních občanů. Vedení místního hnutí ANO s podnikatelem podepsalo memorandum o přesunu. Opoziční strany s finanční účastí města nesouhlasí.
          18:51
          O osudu Bedřišky rozhodne analýza
           Obyvatelé kolonie finských domků "Bedřiška" bojují za záchranu svých domovů. Nově založili dárcovský fond, na kterém pro zachování kolonie sbírají peníze. Město chtělo Bedřišku několikrát zbourat, nyní si nechává na přezkoumání stavu domků vypracovat analýzu.
           21:46
           Černobílý Frýdek-Místek
            Černobílý Frýdek-Místek očima fotografa Lukáše Horkého. Tamní rodák se mu věnuje 11 let. Malebná městská zákoutí na jeho fotografiích divák ale nenajde. Část souboru s názvem Moje město vystavuje v ostravské Galerii Opera.
            Přehrát celé video
            Stopáž26 minut
            Další díl
            18. února 2019

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            12. dubna

            Přijímací řízení na střední školy — Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zemědělci sázejí, stará úroda je ve skladech — Projektový záměr dostavby Severního spoje — Sbírka na Ukrajinu na Právnické fakultě UPOL — Ostravsku chybí pěstouni — Modernizace elektrárny Dlouhé stráně — Omezení dopravy na D1 — V Olomouci vrcholí přípravy inaugurace — 185 let Třineckých železáren — Začal krnovský filmový festival KRRR!

            12. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            11. dubna

            Méně stavebních úřadů — Města redukují počet stavebních úřadů — Hradisko má potíže s pitnou vodou — Nový tým v šumperské nemocnici — Nová základna záchranářů ve Zlatých Horách — Hokejová horečka v Třinci — Přibývá asistentů prevence kriminality — Česká pošta snižuje ztrátu — Balíkovna v Mošnově čeká na rozhodnutí — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začal festival Jeden svět

            11. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            10. dubna

            10. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            9. dubna

            9. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            8. dubna

            8. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. dubna

            Spor o návrh rozpočtového určení daní — Spor o návrh rozpočtového určení daní — Zaměstnanci Liberty budou dostávat 70 % mzdy — Rekonstrukce náměstí SNP v Ostravě — Otevření centra telemedicíny v Havířově — Skupina November 2nd má cenu Anděl — Tresty v kauze zakázek Vlastivědného muzea — Výběr ze sociálních sítí ČT — ČT uvede druhou řadu Stínů v mlze — Vzpomínky Marie Szottkové pro Paměť národa

            5. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            4. dubna

            Oprava Sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci — Památky Unesco v Česku — Olomouc opraví Sloup Nejsvětější Trojice — Začínají uzavírky hlavních silnic — Další uzavírky hlavních silnic — Ostrava podepsala smlouvu na koncertní sál — Řidičáky na zkoušku — Sovy pálené v jablunkovském klášteře — Nový domov pro handikepované v Zábřehu — V Ostravě vyvíjí nový typ vytápění budov — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nové rehabilitační oddělení v Nemocnici Třinec — Výstava obrazů o hrozbách kyberprostoru

            4. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            3. dubna

            Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Josef Bělica hejtmanem Moravskoslezského kraje — Docházka romských dětí do mateřských škol — Srážka auta s vlakem u Prostějova — Z Ukrajiny přivezli postižené dítě — Domov pro lidi s autismem v Ostravě — Semifinále fotbalového poháru v Opavě — Fotografické dopisy z New Yorku Marka Nenutila

            3. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            2. dubna

            Začaly zápisy do 1. tříd — Odklady školní docházky — Čtvrt roku odkladů nástupu do Liberty — Budoucnost původní hyperbarické komory — Nejteplejší Velikonoce — Výsledky policejních kontrol — Olomoucký kraj zvažuje autobusy na objednání — Zrestaurovaný motocykl Jawa 500 OHV

            2. 4. 2024 na ČT1
            Stopáž25 minut

            28. března

            Aktuální situace na silnicích — Bezpečnost na silnicích během Velikonoc — Pivovarům začíná hlavní sezóna — Pátá aukce na prodej Hanáckých kasáren — Objev pohřebiště u obchvatu Olomouce — Miss World Pyszková doma v Třinci — Začátek sezóny na památkách — Třinec bojuje o semifinále extraligy — Město koupí historickou sýpku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Kácení stromů v Přerově — Duchovní rozměr Velikonoc

            28. 3. 2024 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám