Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

CHKO Beskydy varuje obce před medvědem — Ostrava postaví další domov pro seniory — Na namrzlých silnicích v Olomouci bouralo 12 aut — Další výstraha před ledovkou — Budoucí zubaři mají modely z 3D tiskárny — Na sochařské sympozium už chystají led — Městy chodí Mikuláš — Mikulášské promítání pohádky ČT — Zbytky ze školních jídelen skončí jako bioodpad — Poslední rozloučení s Daliborem Zárubou — Landsbergerové: Budovatelé textilek ve F-M

Části dílu

00:48
CHKO Beskydy varuje obce před medvědem
  V Beskydech se znovu objevil medvěd, nejprve byl spatřen nedaleko Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku, kde ho také lidé natočili na mobil. Poblíž Krásné pak v noci na dnešek dokonce napadl a roztrhal ovci.
  06:48
  Ostrava postaví další domov pro seniory
   V Ostravě se začne stavět nový dům pro seniory na Hulváckém kopci. Projekt byl poprvé navržen už v roce 2002 jako součást komunitního centra pro handicapované. O domov pro seniory má zájem přes 1500 lidí, jejichž žádosti čekají na uvolnění místa až 18 měsíců. Město by proto chtělo kapacitu zvýšit ze současných 2060 na 2500 míst.
   07:38
   Na namrzlých silnicích v Olomouci bouralo 12 aut
    4 nehody, při kterých nabouralo 12 aut. Dopravu v Olomouci ráno zkomplikovaly namrzlé silnice. Řidiči havarovali v obou směrech čtyřproudé silnice na nadjezdu v Tovární ulici. Cesty byly namrzlé, podle řidičů je ale silničáři neposypali. O tento úsek se stará sdružení několika soukromých firem. Ty říkají, že nic nezanedbaly.
    09:41
    Další výstraha před ledovkou
     Meteorologové varují před ledovkou, která se začne při mrznoucím dešti na Moravě a ve Slezsku tvořit dopoledne a může vydržet až do pátku.
     10:18
     Budoucí zubaři mají modely z 3D tiskárny
      Díky 3D tiskárně ve Vědeckotechnickém parku UP mají studenti tamní lékařské fakulty nové výukové pomůcky. Od nového semestru začnou například budoucí zubaři jako první v Česku používat speciální modely chrupu. Ty jim při praktickém nácviku věrněji napodobí skutečné složení zubů a navíc i ušetří peníze.
      12:35
      Na sochařské sympozium už chystají led
       Přesně týden zbývá do zahájení tradičního sochařského sympozia s názvem Ledové království. Desítka českých i zahraničních sochařů se sjede do Rožnova pod Radhoštěm, aby návštěvníkům připravila unikátní sochy z ledu. Organizátoři tvořili už dnes.
       15:32
       Městy chodí Mikuláš
        Zítra slaví svátek Mikuláš. Podle tradice chodí společně s čertem a andělem o den dříve, objevil se tak dnes ve většině ZŠ a MŠ, a dokonce i ve vozech MHD. V Opavě pro tuto trojici vypravili speciální kloubový trolejbus.
        17:21
        Mikulášské promítání pohádky ČT
         Pro děti z dětských domovů, pěstounských rodin a azylových domů připravila nadílku i Česká televize. Charitativní mikulášské promítání se letos konalo už pošesté.
         19:29
         Zbytky ze školních jídelen skončí jako bioodpad
          Ostrava bude svážet zbytky z jídelen škol a školek. Jde o 55 stravovacích zařízení. Město systém už testovalo, v rámci pilotního projektu se vyvážel odpad z 22 škol v Porubě. Odpady budou sloužit k výrobě hnojiva nebo bioplynu.
          21:40
          Poslední rozloučení s Daliborem Zárubou
           Dnes se lidé na ostravském ústředním hřbitově rozloučili s Daliborem Zárubou, bývalým dlouholetým komentátorem Československé televize, který provázel diváky zejména přímými přenosy z Ostravy.
           22:06
           Landsbergerové: Budovatelé textilek ve F-M
            Kroniky rodiny, která ovlivnila dějiny Frýdku-Místku na výstavě v tamním Muzeu Beskyd. Rod Landsbergerů z malého městečka vytvořil na konci 19. století významnou oblast textilního průmyslu. Jeho členové pak své umění roznesli dál do světa.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Důl Gabriela se změní na POHO park — Další projekty na proměnu bývalých dolů — Ivo Vondrák odchází z předsednictva ANO — Vláda zrušila územní rezervu pro koridor D-O-L — Nezaměstnaných v lednu mírně přibylo — Fronta před ČNB kvůli výroční tisícikoruně — Gerald Rausnitz podnikatelem Olomouckého kraje — Hasiči z USAR týmu zasahují v Turecku — Hlučínsko čeká na novou podobu silnice I/6 — Mráz a zhoršená kvalita ovzduší — Zájem o návštěvy porodních asistentek — Závěrečné řeči u obnovy procesu s Kramným — Začaly opravy Vlastivědného muzea v Olomouci

            8. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Obce okolo dálnice žádají změnu zákona — Mráz zvýšil zájem o azylová centra — Pět let ordinace pro chudé v Ostravě — Mrazy mohou škodit zvířatům i úrodě — Český USAR tým zasahuje v Turecku — Roste počet podvodů — Bohumín čekají rozsáhlé uzavírky silnic — Stavba nových expozic v památníku v Hrabyni — Dvě opery současně v NDM

            7. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Kontroly na hranicích se Slovenskem skončily — Hasiči odletěli na pomoc Turecku — Ostrava pomůže partnerskému městu Gaziantep — Proměna Dolu Jindřich — Nová jména padlých na pomníku ve Vsetíně — Nový sníh a mráz na horách — Přerov zatím nevyužil část kompenzací za D1 — Města a obce investují do úsporného osvětlení — Oprava tramvajové trati na Nádražní — Stopy Jaromíra Čejky ve Fiducii

            6. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Lidé v Beskydech loni utratili 1,3 mld. Kč — Bilance návštěvnosti v Jeseníkách — Nový obecní skiareál v Guntramovicích — Hromadná nehoda na D56 — Nedostatečné kapacity azylových domů — Středověké spisy ve Vlastivědném muzeu — Sezóna plesů v plném proudu — Světový den boje proti rakovině — Pocta Vladimíru Vůjtkovi — Ohnivý anděl sochaře Jana Dostála

            3. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Výpadky proudu na Javornicku kvůli námraze — Výhled počasí a aktuální výstrahy — Stavba zařízení pro lidi s autismem — Žaloba kvůli špatnému ovzduší se vrací k soudu — Vyšetřování požáru domu v Martinově — Noví asistenti kriminality v Ostravě — 4 roky vězení pro manželku R. Březiny — Sbírka na opravu kaple ve Frýdlantu nad Ostravicí — Rekordní výnos Tříkrálové sbírky — Dotace na volnočasové aktivity dětí — Ďábelský lazebník z Fleet Street v NDM

            2. 2. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            Události v regionech

            Inteligentní kontrola přejezdů kamerami — Využití kamer na železničních přejezdech — Možný výskyt medvěda na Kopřivnicku — Zdražení obědů ve školách — Rozvoj odlehlých oblastí regionů — Romský protest na Stodolní ulici — Havarijní stav krovu kostela v Dubu nad Moravou — Pojízdné dílny míří do škol — Akce Suchý únor - měsíc bez alkoholu — Využití 3D modelu při rekonstrukci Bredy — Malby Ursuly Brollové

            1. 2. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám