Česko zasáhl silný vítr. Popadané stromy omezily provoz na silnicích i železnici, tisíce domácností jsou stále bez proudu. O budoucnosti Dolu Lazy a Darkov jednají zástupci ministerstva financí a Priska. S ukončením těžby počítá reorganizační plám. Prezident Miloš Zeman je na své šesté návštěvě Olomouckého kraje. Během tří dnů ho čekají čtyři debaty s občany.

Obsah dílu

Bouře Fabienne porážela stromy

Minimálně 200x vyjížděli moravskoslezští hasiči v souvislosti s nočním silným větrem. Ten většinou vyvracel stromy a poničil také dráty elektrického vedení. Desetitisíce lidí byly ráno bez elektřiny. A problémy byly i na trati.

Bouře Fabienne porážela stromy

Živě Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

OKD zatím neví, jestli letos zavře doly Darkov a Lazy

Ani 3 měsíce před koncem roku není jasné, kdy společnost OKD uzavře Důl Lazy a Důl Darkov. S ukončením těžby počítá reorganizační plán, na který se vedení firmy odvolává. Zástupci MF ČR a Priska, kteří jsou jedinými akcionáři, v těchto dnech hodnotí hospodářské výsledky a o dalším postupu intenzivně jednají.

OKD zatím neví, jestli letos zavře doly Darkov a Lazy

Živě Pavel Bartoš, prezident Sdružení pro rozvoj MS kraje.

Houbaři naměřili 8,8, promile alkoholu v krvi

Téměř 9 promile alkoholu v krvi změřili v krnovské nemocnici 41letému houbaři z Ostravska. Životu nebezpečné jsou pro člověka přitom už 4 promile alkoholu v krvi. Případ je mimořádný zejména z toho důvodu, že byl muž schopný se srozumitelně vyjadřovat a reagovat. Krnovští lékaři proto nemohli výsledku uvěřit. Kontrolní testy ale původní výsledek potvrdily. Do nemocnice si muž zavolal sanitku kvůli zlomenému kotníku. S operací kosti museli lékaři počkat 24 hodin, než houbař vystřízlivěl.

Hasiči v MS kraji vyjížděli v noci ke třem požárům

Hasiči zasahovali během noci a dnešního rána také u 3 požárů, a to finského domku v Ostravě, garáže v Klimkovicích a rodinného domu ve Fulneku, kde požár hasilo pomocí výškové techniky 7 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Příčina 3 požárů zatím není známá, škody se odhadují na téměř 2 mil. Kč.

Návštěva prezidenta Zemana v Olomouckém kraji

Dopoledne začala 3denní návštěva prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Během setkání se zástupci kraje oznámil, že 28. října vyznamená učitelku z Jívové na Olomoucku. Ta při dopravní nehodě zachránila 3 děti. Odpoledne se prezident setkal s obyvateli a vedením Kojetína.

Soud stále řeší incident v Lipníku nad Bečvou

Městský soud v Praze stále řeší incident, který se odehrál při loňské návštěvě prezidenta v Lipníku nad Bečvou. Aktivisté, kteří vyjadřovali svou nevoli vůči prezidentovi s červenými kartami nad hlavou, podali žalobu na policii, která proti nim zasáhla. Zákrok označují za nepřiměřený, policie to odmítá. Jednání ve sporu u pražského městského soudu zatím nebylo nařízeno.

Výbuch domu policie vyšetřuje jako obecné ohrožení

Statik rozhodl o zbourání domu v Mostkovicích na Prostějovsku. V sobotu tam došlo k mohutnému výbuchu, který má na svědomí jeden lidský život a dva zraněné. Narušené jsou i okolní domy, které hasiči zajistili. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení.

Finanční poradkyni hrozí 10 let vězení

Lidem zařídila úvěry u nebankovních společností a pak si od nich půjčila. Během 2 let šlo o více než 7,5 mil. Kč. Finanční poradkyni Bohuslavu Vrbatovou za to poslal státní zástupce před soud za podvod. Podle obhájkyně obžalované ale Bohuslava Vrbatová nic trestného neudělala. Jen si od svých klientů půjčovala peníze.

Filharmonici během propagovali Janáčkův maraton

Filharmonici na maratonu. Hudebníci Janáčkovy filharmonie závodili ve štafetě na ostravském Runfestu. Kromě sportovního výkonu šlo také o propagaci Hudebního maratonu Leoše Janáčka. Mimořádný hudební festival je čeká přesně za měsíc.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST