24. červenec 2018

Obsah dílu

Sucho dál sužuje řeky — Sucho dál sužuje řeky — Vodáci Moravici nesplují, v nádrži je málo vody — Policisté dostali trest za fotku s Kájinkem — Podmínečný trest za pohlavní zneužití — Nebezpečné jezy pro koupání — Čápi uhynuli na drátech vysokého napětí — Pokus o prvovýstup na Nanga Parbat — Vítkovice vyrábějí díly pro urychlovač částic — Naučná stezka mezi stavbami z červených cihel

Části dílu

00:47
Sucho dál sužuje řeky
  V posledních týdnech drží řeky nad vodou už jen vodní nádrže. Za poslední týden do nich vodohospodáři vypustili o šest a půl milionu metrů krychlových více vody, než do nich přiteklo. Nejvíce do Dyje, Svratky, Jihlavy a Oslavy. Průtok největší moravské řeky Moravy přitom teď v Olomouci dosahuje jen dva-a-dvaceti procent dlouhodobého měsíčního průtoku. O suchu Povodí Moravy mluví na dalších zhruba šedesáti místech.
  02:52
  Sucho dál sužuje řeky
   Sestřih komentářů z odpolední ČT24.
   07:22
   Vodáci Moravici nesplují, v nádrži je málo vody
    A u vody ještě zůstaneme. V Rašovicích ji berou lidé z obecního pramene, jinde ji zajišťují vodní nádrže, které fungují jako zásobárny vody i pro zvyšování hladin řek. Řada z nich v Moravskoslezském kraji už ale upouštět nemůže, i v nádržích je vody nedostatek. Což je špatná zpráva pro vodáky.
    10:07
    Policisté dostali trest za fotku s Kájinkem
     Policisté, kteří se ve službě vyfotili s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem - jejich nadřízení potrestali. Oznámila to jejich mluvčí. Odmítla ale sdělit konkrétní trest s odůvodněním, že vedená kázeňská řízení jsou neveřejná. Chování policistů už na jaře jejich nadřízení kritizovali s tím, že jde o ohrožení profesní cti.
     10:29
     Podmínečný trest za pohlavní zneužití
      Podmínku na tři roky s odkladem na 5 let vyměřil za znásilnění, pohlavní zneužití a další sexuálně motivované trestné činy soud dnes už bývalému řediteli Střediska volného času Fokus, Martinu Jakůbkovi. Za znásilnění čtyř nezletilých chlapců mu přitom v krajním případě hrozilo deset let vězení. Rozsudek je pravomocný. Martin Jakůbek i žalobce s trestem souhlasili.
      11:51
      Nebezpečné jezy pro koupání
       Povodí Odry pokračuje v zabezpečení jezu na řekách v MS kraji. Výstražné cedule, záchranné kruhy a další prvky instalovali letos v Ostravě, v Podhradí na řece Moravici anebo ve Frýdku Místku. Záchranáři letos pomáhali tonoucím na jezu o uplynulém víkendu.
       14:02
       Čápi uhynuli na drátech vysokého napětí
        Ornitologové na Ostravsku upozornili na relativně velké množství uhynulých čápů v ostravské městské části Hrušov. Každý rok tam nacházejí zhruba desítku těchto mrtvých ptáků. Na vině jsou podle nich především sloupy vysokého napětí, které ptáky při kontaktu prakticky okamžitě usmrtí. Do roku 2024 by měly podle energetického zákona všechny takovéto sloupy v ČR projít bezpečnostními opatřeními.
        16:55
        Pokus o prvovýstup na Nanga Parbat
         Na svou pátou expedici do Himálaje odjel Tomáš Petreček. Jeho cílem je tentokrát Nanga Parbat neboli Nahá hora v Pákistánu. Opavský extrémní sportovec se pokusí devátou nejvyšší horu světa pokořit netradiční cestou spolu se svým tradičním parťákem Markem Holečkem.
         19:11
         Vítkovice vyrábějí díly pro urychlovač částic
          Obří části magnetu urychlovače částic pro Spojený ústav jaderných výzkumů v ruské Dubně. Významnou zakázku za přibližně 35milionů korun dokončili ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery. Urychlovač je obdobným zařízením, jaké je známé z Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN v Ženevě.
          21:57
          Naučná stezka mezi stavbami z červených cihel
           Naučnou stezku po stavbách z červených cihel otevřeli nedávno v Bohumíně. Právě pro toto pohraniční město jsou budovy z neomítnutých, ostře pálených cihel typické. Stezka představí dvanáct nejzachovalejších budov na území města postavených ve stylu tzv. slezské gotiky.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           25. červenec 2018

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           25. květen

           Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

           25. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. květen

           Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

           24. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. květen

           Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

           23. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. květen

           Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

           22. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. květen

           Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

           19. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám