25 minut

20. červenec 2018

Obsah dílu

Po silných deštích sucho — Po silných deštích sucho — Zasedne komise OKD — Ujel od smrtelné nehody — Rekord na Dlouhých stráních — Colours jedou naplno — Nová cyklostezka — Mapa Opavy pro vozíčkáře — Nová stanice pro elektroauta — Budují dráhu pro BMX — Colours jedou naplno

Části dílu

00:48
Po silných deštích sucho
  V MS kraji přestalo po 3 dnech pršet. V úhrnu napršelo místy i 200 litrů/m2 srážek. Toky v oblasti Beskyd dnes postupně klesaly. Zatímco se v této oblasti dostaly po suchém jaru i začátku léta na běžný průtok, řeky v západní části kraje trápí problém opačný - sucho.
  03:23
  Po silných deštích sucho
   Živě s Vladimírem Zdráhalem, vedoucím dispečinku Povodí Odry.
   07:10
   Zasedne komise OKD
    Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžařské firmy OKD hodlá celý příští týden vyslýchat svědky. Její jednání bude neveřejné. Začne v pondělí ráno a trvat má do pátku. Jména předvolaných svědků nechtěl předseda komise Lukáš Černohorský sdělit. Uvedl, že komise chce, aby svědci řekli všechno, co vědí. Řada z nich má podle něj obavy.
    07:34
    Ujel od smrtelné nehody
     Neznámý řidič v noci na dnešek na Frýdecko-Místecku srazil chodkyni a ujel. 76letá žena na místě zemřela. Na základě stop, které policie na místě získala, se pravděpodobně jednalo o vůz Renault Megane druhé řady s tmavou až černou metalízou. Vyroben byl v letech 2000 až 2008. Auto bude mít s největší pravděpodobností poškozenou přední část.
     07:57
     Rekord na Dlouhých stráních
      Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně na Šumpersku navštívil od jejího otevření v roce 1996 už více než milion lidí. Je to nejvyhledávanější z elektráren skupiny ČEZ. Návštěvnost elektrárny Dlouhé stráně výrazně zvýšila lanovka, která byla u lyžařských svahů v Koutech nad Desnou zprovozněna v zimě 2010. Cílová stanice lanovky je od horní nádrže vzdálená asi 4 km.
      08:23
      Colours jedou naplno
       Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.
       10:47
       Nová cyklostezka
        Litultovice a Dolní Životice na Opavsku ode dneška spojuje nová cyklostezka. Stála přes 3 mil. Kč a zajistí bezpečnější dopravu mezi obcemi. Je to další úsek plánované cyklistické trasy mezi Opavou a Jakartovicemi.
        12:56
        Mapa Opavy pro vozíčkáře
         Opava bez bariér. Tak pojmenoval svůj web Pavel Carbol. Vozíčkář, který se rozhodl, že město, kde se musí často pohybovat, zmapuje z pohledu imobilního člověka. Zatím to dělá zadarmo. Opavský magistrát mu ale přislíbil pomoc.
         16:13
         Nová stanice pro elektroauta
          Karvinští majitelé elektromobilů si mohou dobít své auto elektřinou z obnovitelných zdrojů. Umožňuje jim to nová rychlodobíjecí stanice, která využívá energii ze solární elektrárny. Stanice je první svého druhu v tuzemsku i na Slovensku a jejím cílem je podpora čistého životního prostředí.
          17:54
          Budují dráhu pro BMX
           Bikrosaři ze Zábřehu museli léta dojíždět za tréninkem do jiných měst. Zdejší tým Utopia Bikes se rozhodl, že to změní. Už několik let jeho členové staví bikrosovou dráhu. Do bývalého lomu v Zábřehu chodí vždy po práci. Za několik týdnů bude vše hotové, a to také díky finanční pomoci od města.
           20:31
           Colours jedou naplno
            Ostravský festival Colours se rozjel naplno. Už téměř bez deště a se zaplněným festivalovým areálem. Organizátoři si včera večer odškrtli další programové položky. Na sousedních pódiích se např. vystřídal Janek Ledecký s blues rockovou skupinou Kaleo z Islandu. Tohle je festivalový comeback křehké zpěvačky Aurory z Norska.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            23. červenec 2018

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            28. listopad

            Sníh a mráz komplikují dopravu — Kamion spadl z mostu na D1 u Bělotína — Ocenění za záchranu cestujících z vlaku — Prezident navrhuje do ÚS Milana Hulmáka — ODS a Piráti vybrali lídry do krajských voleb — Martin Major předsedou ODS v Olomouckém kraji — Nové varhany v kostele v Ostravě-Zábřehu — Odbory: stávka ve školách byla úspěšná — Tripartita jednala o situaci v ocelářství — Venkovním kluzištím začíná sezóna — Balada pro banditu v Těšínském divadle

            28. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. listopad

            Stávku podpořilo 70 % škol v MS i OL kraji — Stávku podpořily největší podniky MS kraje — Symbolická podpora některých řidičů — Česko má za sebou stávku — Regionální sněm ODS řeší kauzu Autostráda — Pila v Ptení zastavila výrobu — Havárie u Olomouce — Noční sněžení může komplikovat dopravu — Adventní soboty s ostravským studiem ČT — Policisté kontrolují bezdomovce — Natáčení filmu Mord na Krnovsku

            27. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. listopad

            Jednání krajské koalice o korupční kauze — Důsledky korupční kauzy pro krajsou koalici — Zapojení škol do stávky — Omezení péče kvůli výpovědím z přesčasů — Změny ve vedení Hlučína — Zámek Plumlov plánuje rekonstrukci — Výstraha před náledím — Vyplavené domy v ostravské Nové Vsi — Propagace sportu pro handicapované — Výběr ze sociálních sítí ČT — Den pro zdravé plíce v MN Ostrava — Přehlídka Meat Design opět v Ostravě

            24. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. listopad

            Lékaři a výpovědi z pohotovosti — Zdražení jízdného v DP Ostrava — Propuštění R. Knoblocha na kauci. — Kauza bývalé starostky Libavé u konce — Konec sporu o převod bytů v Olomouci — Setkání k českému předsednictví — Mezinárodní konference Unique summit — Podpora stávky ve velkých podnicích — Nedostatek míst ve školkách — Insenace pro nejmenší v Divadle loutek.

            23. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. listopad

            Ostravské Vánoce — Unikátní historický kolotoč pro Ostravu. — Jednání o přesčasech lékařů — Prodloužení kontrol na hranicích se Slovenskem — Trest za pokus vraždy v nemocnici — Bourání chladicí věže — Výstraha proti silnému větru — Vysoký nárůst srdečních onemocnění — Plavecký bazén v Olomouci potřebuje opravu — Pozorování ptáků v Nízkém Jeseníku

            22. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            21. listopad

            Přípravy na stávku ve školách — Financování vysokých škol — Rozpočet MS kraje na rok 2024 — Výstraha před náledím — Nárůst počtu revizí komínů — Onkoděti se chystají na Vánoce — Přípravy tradičního ostravského gospelu — Výběr ze sociálních sítí ČT — Univerzitní e-sportovci slaví spěch — Fotografické soubory Marcely Očenášové — Bourání teplárenské věže

            21. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            20. listopad

            20. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            16. listopad

            Litovel vzpomíná na Jana Opletala — Města chystají pietní akce — Listopad 89 pohledem současné generace — Michal Zácha rezignoval na funkce v ODS a v Přerově — Další migranti zadrženi na Bílé — Roste počet případů srdečního selhání — Na horách udeří zima — Mobilní pošty nejspíše skončí — Bývalý zastupitel znovu před soudem — Výcvik obecních a městských strážníků — Vítkovické slévárny bojují o přežití — Výběr ze sociálních sítí ČT — Imaginárium v opavském Domě umění

            16. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. listopad

            15. 11. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. listopad

            Ivo Vondrák krajským lídrem za STAN. — Policie obvinila 13 lidí kvůli zakázkám. — Výsledky zátahů na cestující. — Obvinění z pokusu o dvojnásobnou vraždu. — Ropici dál trápí kamiony. — Aleje pomohou zmírnit klimatické extrémy. — Více turistů v moravskoslezském kraji. — Přípravy odborářů na stávku a demonstraci. — Nejstarší obyvatelka Krnova oslavila 104 let. — Festival regionálních skladatelů.

            14. 11. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám