V MS kraji přestalo po třech pršet. V úhrnu napršelo místy i 200 l/m2 sráže. Toky v oblasti Beskyd dnes postupně klesaly. Zatímco se v této oblasti dostaly po suchém jaru i začátku léta na běžný průtok, řeky v západní části kraje trápí problém opačný – sucho.

Obsah dílu

Po silných deštích sucho

V MS kraji přestalo po 3 dnech pršet. V úhrnu napršelo místy i 200 litrů/m2 srážek. Toky v oblasti Beskyd dnes postupně klesaly. Zatímco se v této oblasti dostaly po suchém jaru i začátku léta na běžný průtok, řeky v západní části kraje trápí problém opačný - sucho.

Po silných deštích sucho

Živě s Vladimírem Zdráhalem, vedoucím dispečinku Povodí Odry.

Zasedne komise OKD

Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžařské firmy OKD hodlá celý příští týden vyslýchat svědky. Její jednání bude neveřejné. Začne v pondělí ráno a trvat má do pátku. Jména předvolaných svědků nechtěl předseda komise Lukáš Černohorský sdělit. Uvedl, že komise chce, aby svědci řekli všechno, co vědí. Řada z nich má podle něj obavy.

Ujel od smrtelné nehody

Neznámý řidič v noci na dnešek na Frýdecko-Místecku srazil chodkyni a ujel. 76letá žena na místě zemřela. Na základě stop, které policie na místě získala, se pravděpodobně jednalo o vůz Renault Megane druhé řady s tmavou až černou metalízou. Vyroben byl v letech 2000 až 2008. Auto bude mít s největší pravděpodobností poškozenou přední část.

Rekord na Dlouhých stráních

Přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně na Šumpersku navštívil od jejího otevření v roce 1996 už více než milion lidí. Je to nejvyhledávanější z elektráren skupiny ČEZ. Návštěvnost elektrárny Dlouhé stráně výrazně zvýšila lanovka, která byla u lyžařských svahů v Koutech nad Desnou zprovozněna v zimě 2010. Cílová stanice lanovky je od horní nádrže vzdálená asi 4 km.

Colours jedou naplno

Živě redaktorka Tereza Krumpholzová.

Nová cyklostezka

Litultovice a Dolní Životice na Opavsku ode dneška spojuje nová cyklostezka. Stála přes 3 mil. Kč a zajistí bezpečnější dopravu mezi obcemi. Je to další úsek plánované cyklistické trasy mezi Opavou a Jakartovicemi.

Mapa Opavy pro vozíčkáře

Opava bez bariér. Tak pojmenoval svůj web Pavel Carbol. Vozíčkář, který se rozhodl, že město, kde se musí často pohybovat, zmapuje z pohledu imobilního člověka. Zatím to dělá zadarmo. Opavský magistrát mu ale přislíbil pomoc.

Nová stanice pro elektroauta

Karvinští majitelé elektromobilů si mohou dobít své auto elektřinou z obnovitelných zdrojů. Umožňuje jim to nová rychlodobíjecí stanice, která využívá energii ze solární elektrárny. Stanice je první svého druhu v tuzemsku i na Slovensku a jejím cílem je podpora čistého životního prostředí.

Budují dráhu pro BMX

Bikrosaři ze Zábřehu museli léta dojíždět za tréninkem do jiných měst. Zdejší tým Utopia Bikes se rozhodl, že to změní. Už několik let jeho členové staví bikrosovou dráhu. Do bývalého lomu v Zábřehu chodí vždy po práci. Za několik týdnů bude vše hotové, a to také díky finanční pomoci od města.

Colours jedou naplno

Ostravský festival Colours se rozjel naplno. Už téměř bez deště a se zaplněným festivalovým areálem. Organizátoři si včera večer odškrtli další programové položky. Na sousedních pódiích se např. vystřídal Janek Ledecký s blues rockovou skupinou Kaleo z Islandu. Tohle je festivalový comeback křehké zpěvačky Aurory z Norska.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST