25 minut

8. červen 2018

Obsah dílu

Vězňů na práci je málo — Vězňů na práci je málo — Most v Ropici se bude opravovat — 10. června se změní jízdní řády — Moravskoslezskou Vesnicí roku je Úvalno — Bývalí akcionáři by mohli dostat více peněz — Modernizace školního statku v Opavě — 220 let od narození Františka Palackého — Švýcarská tramvaj vyjela do zkušebního provozu — Začíná festival Cirkulum — Originální deskové hry Jiřího Šebesty

Části dílu

00:42
Vězňů na práci je málo
  Nezaměstnaných je na trhu práce opět méně. Pracovníky do firem shánějí manažeři třeba i u bran českých věznic. Ani mezi odsouzenými už ale nejsou volné kapacity. Heřmanická věznice posílá mimo areál stovku vězňů. Ostatní pracují z bezpečnostních důvodů v areálu věznice.
  02:55
  Vězňů na práci je málo
   Živě Lukáš Kovanda, ekonomický analytik, Cyrrus.
   05:40
   Most v Ropici se bude opravovat
    Havarijní. Tak hodnotí řidiči stav mostu v Ropici na Frýdecko-Místecku, je na důležité rychlostní cestě 1/11. Generální opravou prošel před 13 lety. Od té doby už jej museli ale silničáři několikrát opravovat. O tom, kdo udělal poslední opravu špatně, se teď pře vedení Ředitelství silnic a dálnic s firmami, které ji provedly. Ani jedna vinu zatím neuznává. Silničáři proto oslovili soudního znalce.
    06:41
    10. června se změní jízdní řády
     Integrovanou dopravu v Olomouckém kraji čekají drobné změny. Od 10. června začne na autobusových a vlakových linkách v kraji platit nový jízdní řád. Připravil ho Koordinátor integrovaného dopravního systému. S úpravami jízdní doby musejí počítat například cestující z Konicka, kde byly problémy v dopravě po změně jízdních řádů v prosinci 2017 největší. Odjezdy se tak musely na začátku letošního roku několikrát upravovat.
     07:44
     Moravskoslezskou Vesnicí roku je Úvalno
      Vítězem moravskoslezského kola soutěže Vesnice roku se v kraji stalo Úvalno na Bruntálsku, kde žije zhruba tisíc obyvatel. Podle komise zaujalo hlavně originalitou, ale třeba i tvořivým přístupem k rozvoji obce. Soutěž, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj, se koná už po čtyřicáté. Letos se jí v regionu zúčastnilo 17 obcí. Celostátní kolo pak proběhne počátkem září.
      08:08
      Bývalí akcionáři by mohli dostat více peněz
       Krajský soud v Ostravě rozhodl ve sporu bývalých menšinových akcionářů Třineckých železáren a společnosti Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka. Ten je od roku 2013 jediným vlastníkem hutí. Soud se přiklonil na stranu drobných akcionářů, podle nichž byla částka, kterou jim Moravia Steel vyplatila, příliš nízká. Společnost jim má doplatit víc než 100 milionů korun. Rozsudek není pravomocný.
       10:42
       Modernizace školního statku v Opavě
        Školní statek Masarykovy střední zemědělské školy v Opavě prochází rozsáhlou modernizací. Ještě v 80. a 90. letech minulého století patřil mezi nejmodernější vzdělávací instituce svého druhu v Česku. Teď se opět po letech může na tento post vrátit.
        14:11
        220 let od narození Františka Palackého
         V Hodslavicích na Novojičínsku si připomínají dvou-sté-dvacáté výročí narození tamního rodáka - historika a národního buditele Františka Palackého. Kompletní opravou za pět milionů korun prošel jeho rodný dům, ve kterém vznikla nová stálá expozice. Lidé se tam poprvé podívají zítra.
         16:26
         Švýcarská tramvaj vyjela do zkušebního provozu
          Tramvaj Stadler nOVA, kterou švýcarská firma vyvinula přímo pro Dopravní podnik Ostrava, dnes vyjela do zkušebního provozu poté, co získala průkaz způsobilosti, jenž jí dosud chyběl. Tramvaj bude cestující vozit v průběhu prázdnin. Ostravský dopravní podnik si objednal 40 těchto tramvají. Jedna stojí zhruba 28 a půl milionu korun, celková hodnota zakázky je tak přes miliardu.
          16:50
          Začíná festival Cirkulum
           Živě Václav Pokorný, ředitel festivalu.
           19:43
           Originální deskové hry Jiřího Šebesty
            Vlastní společenské hry vymýšlel už jako dítě. Teď pod rukama Jiřího Šebesty vznikají fantaskní a zcela ojedinělé světy deskových her. Celý soubor, který vznikal posledních pět let, je k vidění ve frýdecké galerii Věž.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            11. červen 2018

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám