8. červen 2018

Obsah dílu

Vězňů na práci je málo — Vězňů na práci je málo — Most v Ropici se bude opravovat — 10. června se změní jízdní řády — Moravskoslezskou Vesnicí roku je Úvalno — Bývalí akcionáři by mohli dostat více peněz — Modernizace školního statku v Opavě — 220 let od narození Františka Palackého — Švýcarská tramvaj vyjela do zkušebního provozu — Začíná festival Cirkulum — Originální deskové hry Jiřího Šebesty

Části dílu

00:42
Vězňů na práci je málo
  Nezaměstnaných je na trhu práce opět méně. Pracovníky do firem shánějí manažeři třeba i u bran českých věznic. Ani mezi odsouzenými už ale nejsou volné kapacity. Heřmanická věznice posílá mimo areál stovku vězňů. Ostatní pracují z bezpečnostních důvodů v areálu věznice.
  02:55
  Vězňů na práci je málo
   Živě Lukáš Kovanda, ekonomický analytik, Cyrrus.
   05:40
   Most v Ropici se bude opravovat
    Havarijní. Tak hodnotí řidiči stav mostu v Ropici na Frýdecko-Místecku, je na důležité rychlostní cestě 1/11. Generální opravou prošel před 13 lety. Od té doby už jej museli ale silničáři několikrát opravovat. O tom, kdo udělal poslední opravu špatně, se teď pře vedení Ředitelství silnic a dálnic s firmami, které ji provedly. Ani jedna vinu zatím neuznává. Silničáři proto oslovili soudního znalce.
    06:41
    10. června se změní jízdní řády
     Integrovanou dopravu v Olomouckém kraji čekají drobné změny. Od 10. června začne na autobusových a vlakových linkách v kraji platit nový jízdní řád. Připravil ho Koordinátor integrovaného dopravního systému. S úpravami jízdní doby musejí počítat například cestující z Konicka, kde byly problémy v dopravě po změně jízdních řádů v prosinci 2017 největší. Odjezdy se tak musely na začátku letošního roku několikrát upravovat.
     07:44
     Moravskoslezskou Vesnicí roku je Úvalno
      Vítězem moravskoslezského kola soutěže Vesnice roku se v kraji stalo Úvalno na Bruntálsku, kde žije zhruba tisíc obyvatel. Podle komise zaujalo hlavně originalitou, ale třeba i tvořivým přístupem k rozvoji obce. Soutěž, kterou vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj, se koná už po čtyřicáté. Letos se jí v regionu zúčastnilo 17 obcí. Celostátní kolo pak proběhne počátkem září.
      08:08
      Bývalí akcionáři by mohli dostat více peněz
       Krajský soud v Ostravě rozhodl ve sporu bývalých menšinových akcionářů Třineckých železáren a společnosti Moravia Steel miliardáře Tomáše Chrenka. Ten je od roku 2013 jediným vlastníkem hutí. Soud se přiklonil na stranu drobných akcionářů, podle nichž byla částka, kterou jim Moravia Steel vyplatila, příliš nízká. Společnost jim má doplatit víc než 100 milionů korun. Rozsudek není pravomocný.
       10:42
       Modernizace školního statku v Opavě
        Školní statek Masarykovy střední zemědělské školy v Opavě prochází rozsáhlou modernizací. Ještě v 80. a 90. letech minulého století patřil mezi nejmodernější vzdělávací instituce svého druhu v Česku. Teď se opět po letech může na tento post vrátit.
        14:11
        220 let od narození Františka Palackého
         V Hodslavicích na Novojičínsku si připomínají dvou-sté-dvacáté výročí narození tamního rodáka - historika a národního buditele Františka Palackého. Kompletní opravou za pět milionů korun prošel jeho rodný dům, ve kterém vznikla nová stálá expozice. Lidé se tam poprvé podívají zítra.
         16:26
         Švýcarská tramvaj vyjela do zkušebního provozu
          Tramvaj Stadler nOVA, kterou švýcarská firma vyvinula přímo pro Dopravní podnik Ostrava, dnes vyjela do zkušebního provozu poté, co získala průkaz způsobilosti, jenž jí dosud chyběl. Tramvaj bude cestující vozit v průběhu prázdnin. Ostravský dopravní podnik si objednal 40 těchto tramvají. Jedna stojí zhruba 28 a půl milionu korun, celková hodnota zakázky je tak přes miliardu.
          16:50
          Začíná festival Cirkulum
           Živě Václav Pokorný, ředitel festivalu.
           19:43
           Originální deskové hry Jiřího Šebesty
            Vlastní společenské hry vymýšlel už jako dítě. Teď pod rukama Jiřího Šebesty vznikají fantaskní a zcela ojedinělé světy deskových her. Celý soubor, který vznikal posledních pět let, je k vidění ve frýdecké galerii Věž.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            11. červen 2018

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám