25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

V Ostravě začne fungovat sdílení kol — V Ostravě začne fungovat sdílení kol — Bikesharing v Úvalně — Olomouc buduje nové cyklostezky — Den požární bezpečnosti — Tři lehká zranění horníků při důlním otřesu — Obyvatele Buku trápí prach ze stavby D1 — Frýdeckomístecký dealer pervitinu ve vazbě — Hradba 2018: Aktivní zálohy cvičí v Mošnově — V Darkovičkách touží obnovit staré cesty — MS kraj udělí Ceny Jantar — Třinec se chystá na finále s Kometou — Třinec se chystá na finále s Kometou

Části dílu

00:52
V Ostravě začne fungovat sdílení kol
  Už od května začne v Ostravě fungovat bikesharing - tedy sdílené půjčování kol. K dispozici bude téměř 200 bicyklů na zhruba čtyřiceti místech ve městě. Půjčení na prvních 15 minut bude úplně zadarmo - za hodinu půjčovného pak Ostravané zaplatí méně než za hodinovou jízdenku na městskou hromadnou dopravu.
  03:24
  V Ostravě začne fungovat sdílení kol
   Původně chtěla Ostrava systém sdílení kol spustit už v loňském roce, příprava výběrového řízení ale zabrala více času, než vedení města předpokládalo. Uchazeči se nakonec mohli hlásit od října. Město počítalo s tím, že provozovateli zaplatí 10 milionů korun ročně. V prosinci ale společnost Rekola nabídla městu roční provoz sdílení kol zdarma. Ostravští radní pak zakázku v únoru zrušili. Podle náměstkyně primátora Kateřiny Šebestové žádný ze zájemců nesplnil požadavky. Město se tak nakonec domluvilo s firmou Rekola.
   03:56
   Bikesharing v Úvalně
    Bikesharing ale rozhodně není jen doménou Ostravy. Jako první obec v Moravskoslezském kraji ho zavedlo už ke konci roku 2015 Úvalno - malá obec s necelou tisícovkou obyvatel na Krnovsku. Kola jim nosí lidé sami a za jejich použití se neplatí žádný poplatek.
    05:48
    Olomouc buduje nové cyklostezky
     Systém sdílení kol má už čtyři roky i Olomouc. A v ruku v ruce s tím pokračuje i výstavba cyklostezek. O tu nejnovější, která spojí městskou část Holici s Novými Sady, místní usilovali deset let. Trasa bude dlouhá necelé dva kilometry a povede přes železniční trať. Radnice za ni zaplatí pět-a-třicet milionů korun. Jde o největší letošní investici do rozvoje cyklotras ve městě.
     07:57
     Den požární bezpečnosti
      Tradičně v pátek třináctého se otevřely hasičské stanice veřejnosti. Je totiž Den požární bezpečnosti. V Moravskoslezském kraji se lidé mohli během dne podívat do jednadvaceti hasičských stanic - třeba ve Frýdku-Místku viděli zásah při havárii s výskytem nebezpečných chemických látek, v Třinci se zaměřili na vyprošťování lidí při dopravních nehodách. Největší zájem byl o hasičskou techniku.
      08:40
      Tři lehká zranění horníků při důlním otřesu
       Tři lehce zraněné horníky odvezli do nemocnic báňští záchranáři z dolu ČSM Sever na Karvinsku. Ti se zranili po desáté hodině při důlním otřesu. Těžba byla na místě otřesu až do odvolání přerušena. Příčiny jevu teď vyšetřují báňský úřad, OKD a odboráři. Otřesu předcházel ještě jeden menší, při něm k žádnému zranění nedošlo.
       09:03
       Obyvatele Buku trápí prach ze stavby D1
        Na velkou prašnost při stavbě dálnice D1 si stěžují obyvatelé Buku na Přerovsku. Podle místních jde o dlouhodobý problém, který vygradoval v neděli. Do obce se valila oblaka prachu. Stavební firma Skanska podle svých slov nepochybila, větší prašnost podle ní souvisela se silným větrem. Věcí se začala zabývat Česká inspekce životního prostředí.
        11:21
        Frýdeckomístecký dealer pervitinu ve vazbě
         Jednoho z hlavních dealerů pervitinu na Frýdeckomístecku zatkli policisté. 54letý recidivista zásoboval drogami desítky narkomanů v Třinci a ve Frýdku-Místku téměř celý rok. Kvůli prodeji drog byl opakovaně ve vězení. Teď mu hrozí až 10 let vězení.
         13:15
         Hradba 2018: Aktivní zálohy cvičí v Mošnově
          Napadení chráněné kolony nebo odvrácení útoku teroristů. Na letišti Leoše Janáčka v Mošnově cvičí Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství. Cílem cvičení je připravit vojáky na obranu objektu infrastruktury - třeba právě letiště. Vojáci se mají i zdokonalit ve spolupráci s policií české republiky, cizineckou policií a ostrahou letiště.
          15:46
          V Darkovičkách touží obnovit staré cesty
           Obnovit historické obecní cesty, které kdysi vedly mezi poli, jenže později je zemědělci zaorali. S tímto nápadem přišel Tomáš Matýsek z hlučínské části Darkovičky a získává pro něj stále více místních. Díky cestám by se podle něj mimo jiné zvedla odolnost krajiny proti erozi a lidé by je znovu mohli využívat pro vycházky. Nápad ale naráží na postoj města Hlučín, radní zatím schválili obnovu jen poloviny jedné ze čtyř zamýšlených cest.
           18:10
           MS kraj udělí Ceny Jantar
            Živě Aleš Honus, organizátor.
            21:24
            Třinec se chystá na finále s Kometou
             Třinec se připravuje na finále hokejové extraligy. Oceláři vyzvou na souboj obhájce loňského titulu Kometu Brno. Série odstartuje v třinecké Werk Aréně v sobotu. Vstupenky už jsou vyprodané.
             23:49
             Třinec se chystá na finále s Kometou
              Finálové hokejové extraligy začne zítra. V třinecké Werk Aréně se domácí poprvé střetnou s brněnskou Kometou od 18:20. Druhý zápas v neděli začíná v 16 hodin. Poté se série přesune do Brna. Ve středu se v Rondu oba týmy utkají od 17:20 a ve čtvrtek od 17 hodin. Další případné zápasy jsou naplánované na neděli 22. dubna, úterý 24. a čtvrtek 26., kdy se nejpozději rozhodne o mistrovi extraligy. Všechny zápasy nabídne ČT Sport.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              Události v regionech

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              18. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Školy dokončují rekonstrukce budov — Energetické úspory ve školách — Dražší pomůcky pro školáky — Měření rychlosti přenosnými radary — Výstraha před vysokými teplotami — Omezený provoz ostravského magistrátu kvůli covidu-19 — Zákaz návštěv ve FN Olomouc — MHD ve Frýdku-Místku bude dál zdarma — Uvázaní psi v lese - jeden nepřežil — Využití dialýzy přímo z domova — Probíhá Folklor bez hranic Ostrava — NDM se připravuje na novou sezónu

              17. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Odpady jako alternativní energetický zdroj — Změny v třídění odpadu v Přerově — Porušování zákazu parkování v Jeseníkách — Zrušení buňky ODS v Ostravě Mariánských-Horách — Výstraha před silnými bouřkami — Prezentace živnostníků v Ostravě-Porubě — Bilance letošních žní — Vědci zkoumají stopy zemětřesení — Proměny měst na historických vedutách

              16. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Nedostatek praktických lékařů na Jesenicku — Příspěvek 5000 korun na dítě — Registrace na posilující dávku proti covidu-19 — Nový komplex pro ohrožené druhy primátů — Léčba ukrajinských vojáků v Lázních Darkov — Změny v pomoci lidem z Ukrajiny — Rozšíření kurzů češtiny pro Ukrajince — Přerovská nemocnice zmodernizovala ARO — Sklízejí plody exotické strelície královské

              15. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Sportovní kluby řeší nárůst cen — Registrace na 4. dávku — Krádeže humanitární pomoci — Nález nevybuchlé munice — Krnovská nemocnice léčí 110 let — Socha Kryštofa se vrátila zpět — Začala proměna Zámostí ve Slezské Ostravě — Vrcholí meteorický roj Perseidy — Na Bazalech pokračuje malba murálu

              12. 8. 2022 na ČT1
              Stopáž25 minut

              Události v regionech

              Jak bude vypadat ostravské nádraží? — Hygienici kontrolují tábory — Zákaz dovozu uhlí z Ruska — Olma má výhrady k obchvatu — O posilující dávku má zájem 30 % klientů — AS opouští kontejnery na oblečení — Nejvíce kandidátek v Hošťálkové — Návrat hasičů OL kraje z Hřenska — Zámek v arboretu se otevře po 7 letech

              11. 8. 2022 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám