Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

V MS kraji Zeman dominoval

Prezidentské volby v MS kraji přinesly jednoznačné vítězství Miloše Zemana. Protikandidáta Jiřího Drahoše tu porazil v 310 volebních okrscích, jeho protivník jich ovládl jen 22. Dosavadní prezident nejvýrazněji zabodoval na Karvinsku, kde získal bezmála 70 % hlasů.

Výsledky 2. kola v MS kraji

V MS kraji porazil současný prezident Miloš Zeman svého protikandidáta Jiřího Drahoše ve všech velkých městech. Největší převahu měl stejně jako v prvním kole prezidentských voleb v Karviné, Havířově a Bruntále, nižší podporu pak měl na Frýdecko-Místecku, konkrétně v Třinci získal přes 56 % hlasů.

I v OL kraji zvítězil Miloš Zeman

Miloš Zeman zvítězil také v Olomouckém kraji. Silnou podporu měl u lidí na Jesenicku, kde až na jednu výjimku vyhrál ve všech obcích a městech. Nerozhodně skončilo hlasování o obou kandidátech jen na jednom místě, a to v Hustopečích nad Bečvou. Třeba v Olomouci získal ale více hlasů Jiří Drahoš.

Výsledky 2. kola v OL kraji

Stejně jako v MS kraji i v tom Olomouckém porazil současný prezident Miloš Zeman svého protikandidáta Jiřího Drahoše ve všech velkých městech. Největší převahu měl v Jeseníku, kde získal přes 65 % hlasů a také v Přerově, kde pro Miloše Zemana hlasovalo 63 % voličů.

Smrtelný úraz na dole ČSA

Policie i báňský úřad vyšetřuje smrt horníka, který dnes nad ránem zemřel v Dole ČSA na Karvinsku. 52letému polskému zaměstnanci dodavatelské firmy už přivolaný lékař nedokázal pomoci. V OKD tak jde letos o první smrtelný úraz.

Nejhorší ovzduší bylo vloni v Radvanicích

Živě Marek Bruštík, vedoucí oddělení ochrany ovzduší Krajského úřadu MS kraje.

Tříkrálová sbírka vynesla v MS kraji 18 milionů

Téměř 18 mil. Kč dali letos lidé z MS kraje koledníkům Tříkrálové sbírky. Peníze půjdou na 70 projektů, které prošly schválením před začátkem sbírky. Jen Charita Ostrava spolu s Charitou sv. Alexandra dostane přes 2 mil. Kč.

O osudu Slezanky opavští radní už nerozhodnou

Opavští radní se zatím neshodli na tom, co s obchodním centrem Slezanka a volným prostorem za ním v centru města. Studie, kterou město zadalo loni ateliéru re:architekti, počítá s demolicí objektu, místo kterého by měly vyrůst nové městské domy. Někteří členové vedení města ale chtějí ještě jednu studii, která by počítala s opravou obchodního centra Slezanka a jeho dalším využitím

Celníci zabavili v Havířově stovky kartonů cigaret

Téměř 400 kartonů cigaret a 18 kg tabáku bez kolku zabavili celníci na tržnicích v Havířově. Pokud by se cigarety stánkařům podařilo prodat, stát by přišel na daních o téměř čtvrt mil. Kč. Kontrolovaní stánkaři se snažili celníkům namluvit, že prodávají pouze obuv, textil a domácí potřeby.

FN v Olomouci staví novou kliniku

Olomoucká nemocnice bude mít první energeticky úspornou kliniku v Česku. 5podlažní objekt, ve kterém budou až 4 lůžková oddělení, právě vzniká nedaleko hlavní budovy. Přestěhuje se tam II. interní klinika a geriatrie. Objekt se staví už zhruba rok a stát bude 335 mil. Kč.

V Mošnově přistál Antonov 124 Ruslan

Na Letišti Leoše Janáčka přistálo největší sériově vyráběné transportní letadlo na světe Antonov 124 Ruslan. Do něj zaměstnanci letiště během dneška naložili 80 tun železničního materiálu a letadlo následně odbavili do Indonésie. Podle firmy, která měla převoz zakázky na letiště na starosti, jde o první takovou zakázku, která se posílá letecky.

Ostravské letiště loni přepravilo více cestujících

A Letiště Leoše Janáčka ještě jednou, ale v číslech. Loni přepravilo 5 362 tun nákladu a 324 116 cestujících, což bylo o 65 893 lidí více než v roce 2016. Počet odbavených cestujících byl na letišti nejvyšší za posledních 9 let. Na nárůstu se nejvíce podíleli cestující na pravidelných linkách a pravidelných sezonních spojích do letních destinací.

110 let od MS v krasobruslení v Opavě

200 metrů dlouhé kluziště, živá kapela a stovky diváků. Tak vypadalo MS v krasobruslení, které se před 110 lety konalo v Opavě. Pořádal ho tamní bruslařský spolek. Opava se stala hostitelským městem šampionátu po takových metropolích, jako je Londýn, Petrohrad nebo Stockholm.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST