Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Začalo druhé kolo prezidentských voleb

Z Blatce na Olomoucku živě redaktorka Monika Fleischmannová.

Začalo druhé kolo prezidentských voleb

Z Ostravy živě redaktorka Lucie Botorová.

Začalo druhé kolo prezidentských voleb

Kromě klasických volebních místností se opět volí i na netradičních místech. Jako například na horách, ale i v restauraci. Jeden ze štábů ČT se také vydal na místo, kam v prvním kole prezidentských voleb nepřišel ani jeden volič. Volební komise tak po zavření místností mohla zhruba po 15 minutách odejít domů.

Pokles kriminality v MS kraji

Kriminalita v Moravskoslezském kraji v loňském roce klesla oproti roku 2016 o 6,6 %. Policie loni v kraji evidovala 24 781 zločinů, o rok dříve to bylo o 1 747 více. Kriminalita v kraji poklesla čtvrtý rok po sobě. Na tiskové konferenci o tom dnes informovalo vedení policie. I přes pokles je Moravskoslezský kraj po hlavním městě Praze regionem s druhou největší kriminalitou v zemi. Policisté loni v kraji řešili 16 vražd nebo pokusů o vraždu, ve všech případech našli pachatele.

Gang před soudem

Ostravský krajský soud se zabýval případem trojice mužů, kteří v loni březnu spáchali ozbrojené přepadení. Krátce před další loupeží je zatkla policejní zásahová jednotka - v plánu měli podle kriminalistů několik dalších loupeží. Hrozí jim až 12 let vězení.

Žaloba ombudsmanky na předsedkyni soudu

Pochybení při rozdělování incidenčních sporů řešil po celý den v Brně Nejvyšší správní soud. Kárnou žalobu podala na předsedkyni Krajského soudu v Ostravě Ivu Hrdinovou ombudsmanka Anna Šabatová. Ta vinu v průběhu jednání popírala. Soud dal za pravdu předsedkyni ostravského soudu a zprostil ji obvinění.

Studenti hrají pro seniory

Parta středoškoláků z Havířovska bude pravidelně vyjíždět za lidmi, kteří žijí v domovech pro seniory. Mladí dobrovolníci ADRY nazkoušeli úryvky z filmů, na které tato generace chodila do kina. Premiéru viděli obyvatelé havířovského domova Helios.

Žloutenka v Karviné

Moravskoslezští krajští hygienici v tomto týdnu odhalili v Karviné dalšího žáka s virovou hepatitidou typu A. Celkem tak evidují v této oblasti šest nemocných. Žloutenka se nejprve na konci roku objevila u rodiny, která do Karviné přišla v listopadu ze Slovenska z okresu Rožňava.

Rekordní výtěžek Tříkrálové sbírky

Živě Martin Hořínek, koordinátor Tříkrálové sbírky.

Novinky v ostravské ZOO

Atmosféra deštného pralesa, to je Pavilon evoluce v ostravské zoologické zahrady. V těchto dnech se rozšířil jeho expozice. Přes třicet dosud chovaných druhů doplnili další tvorové, jako třeba vlasatá žába nebo bahník - ryba dýchající plícemi.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST