Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

Dopravní podnik trápí vandalové — Škody vandalů v MHD jdou do milionů — NKÚ o ekologických zátěžích — Účetní připravila Bohumín o 8 milionů — Vrchní soud zvýšil tresty — Firmám chybí brigádníci — Z Bohumína zmizelo ghetto — Lupič přepadl čerpací stanici — Z Frýdlantu zmizelo 16 lip — Divadlo loutek vzdá hold Kainarovi

Části dílu

00:43
Dopravní podnik trápí vandalové
  Meziročně o 8 procent. Takový je nárůst vandalství ve vozech MHD v Ostravě.U 3/4 celého vozového parku vandalové poničili hlavně skla a okna. V dopravním podniku na ně proto začali lepit speciální bezpečnostní fólie. Ty by měly před vandaly alespoň částečně chránit. Vyšší míra vandalismu totiž znamená i vyšší náklady.
  02:52
  Škody vandalů v MHD jdou do milionů
   Sestřih komentářů z odpolední ČT24.
   08:18
   NKÚ o ekologických zátěžích
    Likvidace ekologických zátěží je pomalá a neúčinná a státu tak přináší další výdaje navíc. Závěr kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu. Od zahájení procesu odstraňování zátěží v r. 1991 byla podle NKÚ dokončena jen zhruba polovina naplánovaných akcí a u třetiny z nich sanace dosud ani nezačala.
    08:49
    Účetní připravila Bohumín o 8 milionů
     Dlouhých 12 let si účetní ZŠ a MŠ v Bohumíně také tamního centra sociálních služeb měla platit výdaje
     vlastní domácnosti na účet města. Za tu dobu se jí mělo povést zpronevěřit a podvést Bohumín o téměř 8 mil. korun. Případ teď začal projednávat soud.
     10:55
     Vrchní soud zvýšil tresty
      Olomoucký vrchní soud zvýšil Pavle Černé a Jiřímu Kusému tresty za nezákonný obchod s léky na předpis o 2 roky na 8 a 8,5 roku. Vyhověl tak státnímu zástupci, který pro oba obžalované žádal přísnější trest. Podle soudu dvojice přes internet prodala odběratelům léčiva, především léky na spaní
      či hubnutí za téměř 5 mil. Kč.
      11:27
      Firmám chybí brigádníci
       Firmy napříč republikou řeší nedostatek brigádníků. Právě v listopadu a prosinci posilují stavy zaměstnanců hlavně e-shopy, obchodní řetězce nebo poštovní doručovatelé. A nabírají i brigádníky v důchodovém věku. Většina podniků se ale snaží přijímat lidi na delší pracovní úvazek. Chtějí si tak zaměstnance pojistit na delší dobu.
       14:28
       Z Bohumína zmizelo ghetto
        Poslední ghetto v Bohumíně-Pudlově už zanedlouho zmizí. Do opraveného domu na Drátovenské ulici se začínají stěhovat první noví nájemníci. Polovinu bytů dostala do nájmu Armáda spásy. Ta společně s městem bude rozhodovat o tom, komu byt první kategorie přidělí.
        16:56
        Lupič přepadl čerpací stanici
         Krátce před sedmou hodinou ráno přepadl neznámý lupič benzinovou čerpací stanici v Havířově. Podle policie byl pachatel ozbrojený nožem a chtěl peníze. Z pumpy si odnesl tisíc korun a krabičku cigaret, při přepadení nebyl nikdo zraněn.
         17:44
         Z Frýdlantu zmizelo 16 lip
          Rekonstrukci Komenského ulice v centru Frýdlantu nad Ostravicí musela ustoupit alej šestnácti lip. Ty nejstarší tu byly vysázeny už brzy po první světové válce a patřily mezi tzv. stromy svobody. I když většina místních samotnou rekonstrukci ulice vítá, řada občanů vidí způsob provedení jako problematický. Nové řešení totiž na místě nepočítá s výsadbou dřevin nových.
          21:08
          Divadlo loutek vzdá hold Kainarovi
           Básník Josef Kainar ožívá na jevišti ostravského Divadla loutek. S jedenácti písněmi, které složil nebo otextoval, se na jevišti odehrává také jeho životní příběh. Hudební hra s názvem Stříhali dohola Josefa Kainara ho představuje nejen jako básníka a dramatika, ale také jako textaře a hudebníka.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

           22. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

           21. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

           20. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

           17. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Přípravy stavby vysokorychlostní trati — Stěhování úřadu v Přerově — Olomouc opět Městem pro byznys — Polsko speciálním partnerem Dnů NATO — Obnova Prelátské zahrady — Nehoda dočasně uzavřela D1 — Pohonné hmoty zlevnily — Péče o děti s autismem — Karvinou zdobí nový mural — Edice přibližuje olomoucké fotografy

           16. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           Události v regionech

           Větší bezpečnost kolem ubytoven — Proměny sociálně vyloučených lokalit — Pokračování soudu kvůli otravě Bečvy — Objasnění případu krádeže cigaret — Výpadek inzulínu v některých lékárnách — Úspěch olomouckých filmařů — Dobrovolník shání vozík pro ženu z Ukrajiny — Spor kvůli změně územního plánu — Marie Antoinetta v NDM

           15. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám