Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Šéf vítkovického holdingu odstoupil

Generální ředitel a předseda představenstva strojírenských Vítkovic Libor Witassek nečekaně opustil obě své funkce. Krizový manažer vedl firmu od loňského července a měl celou skupinu vyvést z problémů. Firmu bude dál řídit představenstvo společnosti pod vedením místopředsedy Igora Vlčka, který byl dosud finančním ředitelem skupiny Vítkovice.

Šéf vítkovického holdingu odstoupil

Ještě před třemi lety zaměstnával holding Vítkovice skoro 6 tis. lidí, jejich počet se ale postupně snižoval. Momentálně jich ve firmě pracuje jen 2 731. Může za to taky postupný úbytek společností v rámci holdingu. Ještě na začátku letošního roku jich bylo 21, teď jich je už o 4 méně. Může za to i rozdělení holdingu na 2 části na konci loňského roku.

Šéf vítkovického holdingu odstoupil

Živě Lukáš Kovanda, finanční analytik.

Druhý den návštěvy prezidenta na Olomoucku

Prezident Miloš Zeman je druhý den na návštěvě Olomouckého kraje. Na náměstích se setkal s obyvateli Mohelnice a Zábřehu. Zeman při těchto vystoupeních mj. kritizoval možnost nominace pro prezidentské volby prostřednictvím poslaneckých nebo senátorských podpisů.

Opravené nádraží v Třinci bez rychlíků

Na opraveném vlakovém nádraží v Třinci nezastavují téměř žádné rychlíky. Ty stojí na malé zastávce v centru města. Vedení Třince usiluje o to, aby rychlíkové spoje stavěly na obou nádražích. S tím ale nesouhlasí MD ČR. Obává se zpoždění.

Kauza hokejového klubu ve FM odročena

Kvůli doplnění znaleckého posudku soud odročil na neurčito projednávání kauzy dnes už bývalého prezidenta hokejového klubu HC Frýdek-Místek Lukáše Vícha. Ten měl dotačním podvodem připravit město o téměř 1,3 mil. Kč. Za to už u soudu nižšího stupně dostal souhrnný trest 34 měsíců podmíněně.

Primátor Lajtoch se dočkal satisfakce

Bývalí představitelé přerovské radnice vč. tehdejšího primátora Jiřího Lajtocha, kteří 5 let čelili podezření z korupce, se dočkali od MS ČR satisfakce za trestní stíhání. Uhradilo jim část požadovaných náhrad za náklady řízení a v nemajetkové újmě za délku trestního stíhání.

Ostrava spojí výstaviště a infoservis

Ostrava chce pokračovat ve spojování městských společností. Po fúzi kulturních domů Akord a Poklad radní města schválili spojení Ostravského informačního servisu a Ostravských výstav. Hlavním cílem jsou podle vedení města úspory, které by měly ročně dosáhnout až na dva a půl milionu korun.

Lokomotiva zachraňuje osoblažskou úzkokolejku

Kompresor, dynamo a spousta malých částí. Nedostatek náhradních dílů přivedl nadšence ze Slezských zemských drah do ostravské huti ArcelorMittal Ostrava. Ta dobrovolníkům z Osoblažska povolila rozebrání staré parní lokomotivy, která v areálu podniku dosloužila před téměř padesáti lety.

Na Opavsku se stále pohybuje los

Samec losa evropského se s největší pravděpodobností stále pohybuje v okolí Opavy. Včera večer zachytili jeho stopy myslivci ze Stěbořic. Podle ochránců přírody jde o stejné tříleté zvíře, které se sem zatoulalo z Polska. Na Severní Moravě a ve Slezsku jeho pohyb zdokumentovali úplně poprvé.

Konference Média, dějiny, společnost

Na Slezské univerzitě v Opavě dnes probíhá mezinárodní konference na téma: Židé, Romové a jiní. Desítky přednášejících, většinou z řad učitelů středních a vysokých škol nebo tvůrců televizních pořadů,
studentům přibližují události z období kolem 2. světové války.

Nový Jičín opravil divadlo

Nový Jičín pokračuje v rekonstrukci a vybavování svého divadla. Po kompletní výměně podlah a sedaček v hledišti před 3 lety letos radnice investovala do dílčích oprav další 3 mil. Kč. Beskydské divadlo postavené podle návrhu slavného vídeňského architekta Otto Thienemanna je jediné ve městě
i blízkém regionu a má více než stoletou tradici.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST