25 minut

6. listopad 2017

Obsah dílu

Úleva od znečištěného vzduchu — Úleva od znečištěného vzduchu — Lékař dostal za srážku chodce podmínku — 5 let vězení za leasingové podvody — Začala oprava Dluhonských mostů v Přerově — Převod pozemků pro olympijské centrum — Na D1 hořel kamion s osobními automobily — Kuriózní patenty vystavuje Vědecká knihovna — Začíná Týden rané péče — Ostrava má ideový návrh Muzea MHD — Vyrobeno v Tatře, ale Tatrovka to není

Části dílu

00:48
Úleva od znečištěného vzduchu
  S topnou sezonou začala i sezona ozdravných pobytů školáků. Mezi prvními na hory vyrazily děti z MŠ v Ostravě-Radvanicích a Bartovicích. Město Ostrava jim stejně jako dalším bezmála 2,5 tisícům školáků na rekreaci v přírodě přispěje ze speciálního fondu, kam peníze dávají i někteří velcí regionální znečišťovatelé.
  03:08
  Úleva od znečištěného vzduchu
   Živě Jan Boženský, primář Dětského oddělení Vítkovické nemocnice.
   07:26
   Lékař dostal za srážku chodce podmínku
    Tříletou podmínku dostal u okresního soudu lékař ostravské fakultní nemocnice Jaroslav Hájek. Loni na konci října srazil v Ostravě-Porubě na přechodu chodce. Z místa bez poskytnutí pomoci ujel. Zraněnému studentovi dobrovolně zaplatil odškodné 60 tisíc korun.
    09:42
    5 let vězení za leasingové podvody
     Na 5 let do věznice s ostrahou poslal ostravský krajský soud Martina Liberdu za leasingové podvody za 24 mil. korun. Martin Liberda podle rozsudku během půl roku odebral 39 aut od leasingových společností, kterým měl namluvit, že buduje síť ručních myček aut.
     11:04
     Začala oprava Dluhonských mostů v Přerově
      Rok dlouhé dopravní komplikace čekají na obyvatele a zaměstnance firem z přerovské části Dluhonice. Dnes se tam uzavřela trasa přes dva mosty, které vedou nad železniční tratí. Stavba Dluhonských mostů je v současnosti jednou z největších investičních akcí Přerova. Město zaplatí téměř 100 mil. korun.
      12:46
      Převod pozemků pro olympijské centrum
       Prostějovské zastupitelstvo dnes na mimořádném zasedání schválilo bezúplatný převod tří důležitých pozemků na spolek Prostějov olympijský, který na kraji města staví národní olympijské centrum pro tenis a volejbal za celkem 135 mil. Kč.
       13:37
       Na D1 hořel kamion s osobními automobily
        Na dálnici D1 u Velkých Albrechtic na Novojičínsku dnes po půl sedmé ráno hořel polský kamion převážející osobní auta. Předběžná škoda, kterou oheň způsobil, je asi 3 mil. Kč. Majetek zhruba za další 3 mil. Kč se hasičům podařilo uchránit. Auto začalo hořet kvůli technické závadě na brzdovém systému, polský řidič vyvázl bez zranění.
        14:04
        Kuriózní patenty vystavuje Vědecká knihovna
         Svítící kabelka nebo umyvadlo, které se může proměnit v postel. Kuriózní patenty 20. století, které často předběhly svou dobu, si od dnešního dne můžou prohlédnout návštěvníci ostravské vědecké knihovny. Ta se tak připojuje k Týdnu vědy a techniky, který pořádá Akademie věd ČR.
         17:04
         Začíná Týden rané péče
          Co je to raná péče, jak funguje a komu může pomoci? Otázky, na které by měl odpovědět Týden rané péče, který dnes začal po celé zemi. Akce nejen pro rodiny s dětmi se zrakovým postižením budou taky v Ostravě.
          19:10
          Ostrava má ideový návrh Muzea MHD
           Magistrát Ostravy dnes představil vysoutěžený ideový návrh nového Muzea MHD. To by mělo v budoucnu postupně vzniknout v industriální lokalitě mezi ulicemi Wattova a Špálova u hlavního nádraží v Ostravě. Vítězný návrh je od renomované rakouské společnosti architektů z Vídně.
           21:25
           Vyrobeno v Tatře, ale Tatrovka to není
            Malé stroje, dekorační předměty, nářadí do zahrady i různé kuriozity vytvořené v kopřivnické Tatře mimo pracovní povinnosti. Tzv. "fušky" vystavuje muzeum v Příboře. Vznikla originální sbírka, kterou vytvořili samotní obyvatelé města a okolí.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            7. listopad 2017

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            29. září

            Nedostatek školních psychologů — Chybí školní psychologové — Do prosklené fasády narážejí ptáci — Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem — Zařízení pro propuštěné vězně má registraci — Omezené zásoby antibiotik — Skončil Svatováclavský hudební festival — Hvězda Eduarda Halberštáta na Bolt Tower — Aktivní zálohy odjíždějí na cvičení na Libavou — Výběr ze sociálních sítí ČT — Setkání Hanáků v Kojetíně — Začíná loutkařsý festival Spectaculo Interesse

            29. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám