3. říjen 2017

Obsah dílu

Duální školství — Duální školství — Odvolání ekologů zamítnuto — Čísla o znečištění v registru — Podvod s tatrovkami? — Nové případy výskytu svrabu — Stížnosti na bezdomovce — Zkoumání na Bílém Kříži — Znečištěné silnice během řepné kampaně

Části dílu

01:16
Duální školství
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.
  07:07
  Duální školství
   Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes v Ostravě podepsalo se Svazem průmyslu a dopravy a Krajským úřadem společné memorandum o duálním vzdělávání. To přináší novou formu spolupráce mezi školami a firmami v regionu, která by měla zásadně pomoci s uplatněním absolventů i nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců.
   10:11
   Odvolání ekologů zamítnuto
    Ministerstvo životního prostředí zamítlo odvolání ekologické organizace Děti Země proti výjimce ze zákona týkající se zásahu do biotopů se zvlášť chráněnými druhy živočichů kvůli plánované stavbě D1 z Říkovic do Přerova. Postup ekologů vyvolal v Přerově velké emoce, město se obávalo, že mohou svými kroky stavbu dálnice zbrzdit až o několik let.
    10:44
    Čísla o znečištění v registru
     Miliardové investice průmyslových podniků v Moravskoslezském kraji do ekologie mají efekt. Dokládají to čísla aktuálně zveřejněná v celostátním registru znečišťování. Například Třinecké železárny meziročně v letech 2015 a 2016 omezily vypouštěný prach o 106 tun. A meziroční úbytek o téměř stovku tun prachu nahlásil i ostravský ArcelorMittal. Přesto je kvalita ovzduší v kraji dál nejhorší v zemi.
     13:04
     Podvod s tatrovkami?
      Dva muži s bohatou trestní minulostí podle obžaloby zneužili takzvaného bílého koně, který rodinu automobilového závodníka Karla Lopraise připravil o šestnáct nákladních aut Tatra za téměř 24 milionů korun. Případ začal projednávat Krajský soud v Ostravě. Obžalovaný Jan Krumlovský a Jindřich Cipra na sebe upozornili v souvislosti se zfalšovanou směnkou na 127 milionů v kauze Oleo Chemical.
      15:16
      Nové případy výskytu svrabu
       Moravskoslezští hygienici řeší letos už třetí případ výskytu svrabu v zařízení pro seniory. Tentokrát nemoc potvrdili v soukromém zařízení v Havířově-Šumbarku. Kdo nákazu do zařízení zanesl ale zatím není jasné. S největší pravděpodobností někdo z nově přijatých klientů.
       18:04
       Stížnosti na bezdomovce
        Několik stížností na bezdomovce podali bezradní lidé na radnici v Odrách. Vadí jim, že je město v jejich sousedství ubytovalo. Kvůli nedodržování nočního klidu a také bitkám do domu pravidelně jezdí zasahovat policie. Vedení města došla trpělivost a hrozí lidem bez domova vyhazovem.
        20:26
        Zkoumání na Bílém Kříži
         Mimořádné místo s mimořádným posláním. Bílý Kříž uprostřed Beskyd. Právě tady už 20 let zkoumají vědci globální změny klimatu a jejich vliv na přírodu. Experimentální stanice uprostřed lesa patří mezi světové unikáty, život beskydského lesa dokáže analyzovat i do těch nejmenších detailů. Do jindy nepřístupného světa nejmodernějších technologií uprostřed přírody dnes mohla na chvíli nahlédnout i Česká televize.
         22:59
         Znečištěné silnice během řepné kampaně
          Větší možnost smyku kvůli znečištěným silnicím. Řidiči by si teď měli dávat na cestách větší pozor – důvodem je svozu cukrové řepy. Zemědělci mají sice podle zákona povinnost zablácené silnice uklidit, někde to ale nedodržují. Policisté pak mohou viníky pokutovat.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          4. říjen 2017

          Přehled dílů

           
          Stopáž26 minut

          2. červen

          Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

          2. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

          30. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          29. květen

          ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

          29. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          26. květen

          Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

          26. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám