25 minut
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Část: Svěděk: dítě vypadlo z okna vlaku

Obsah dílu

Vítkovice Power Engineering v konkurzu — Vítkovice Power Engineering v konkurzu — Svěděk: dítě vypadlo z okna vlaku — Biskupství postaví nový kostel — Soud řeší pokus o vraždu — Pálenice omezuje nedostatek ovoce — Historická kašna zpět v Místku — ADRA pomůže lidem — Prostějovští stážnící chtějí nové kamery — Gorolski Swiento po sedmdesáté

Části dílu

00:46
Vítkovice Power Engineering v konkurzu
  Krajský soud v Ostravě dnes poslal do konkurzu firmu Vítkovice Power Engineering. Společnost minulý týden o to požádala soud, který návrhu vyhověl. Mateřská společnost Vítkovice byla z rozhodnutí své dceřiné firmy zaskočená. Pro zaměstnance tento krok údajně neznamená hromadné propouštění.
  02:34
  Vítkovice Power Engineering v konkurzu
   Živě a Danielwm Stavárkem, děkanem Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity.
   06:44
   Svěděk: dítě vypadlo z okna vlaku
    Loňský případ dvouletého dítěte vypadlého z vlaku na Olomoucku se prostřednictvím veřejné výzvy rozhodl otevřít muž, který v osudnou chvíli roznášel cestujícím ve vlaku nápoje. Je přesvědčen o tom, že dívenka vypadla z okna, nikoli ze dveří, jak tvrdí policie i žalobce. Podle něj se dveře vlaku otevřely až po jejím pádu.
    07:21
    Biskupství postaví nový kostel
     Ostravsko-opavské biskupství začalo pracovat na obnově unikátního dřevěného kostela v Třinci-Gutech, který minulý týden vyhořel. Spáleniště si dnes prohlédli odborníci na stavitelství. Zjišťovali, co z trosek bude možné zachovat. Z vypálení kostela policie obvinila tři mladíky, dva z nich jsou ve vazbě. Důvodem vazby je podle žalobce hlavně fakt, že plánovali vypálit i několik dalších objektů.
     09:56
     Soud řeší pokus o vraždu
      Krajský soud v Ostravě začal řešit pokus vraždy, který se stal loni o Vánocích na čerpací stanici v Petřvaldu na Karvinsku. Násilník chtěl podle žalobce ubít obsluhu dřevěným špalkem. Neunesl rozchod s o 24 let mladší přítelkyní.
      10:52
      Pálenice omezuje nedostatek ovoce
       Jarní mrazíky a sucho mohou za nižší úrodu ovoce v Česku. Kromě pěstitelů to potvrzují i majitelé pálenic. Někteří z nich budou mít letos spíš podprůměrnou sezónu. I na malém území se ale může úroda velmi lišit, podle pěstitelů kvůli tomu, kudy mrazové vlny procházely.
       12:51
       Historická kašna zpět v Místku
        Frýdek-Místek staví repliku kašny z 19. století. Stát bude na náměstí v Místku jen o 20 metrů dále, než stál její historický předchůdce. Vodu budou chrlit otevřené lví tlamy.
        15:46
        ADRA pomůže lidem
         Humanitární organizace ADRA dnes z Karviné vypravovala letos v pořadí už 3. kamion s humanitární pomocí pro lidi na Ukrajině. Oblečení, sešity, ale i nemocniční postele do sbírky věnovali dobrovolníci. Všechny darované věci by měly už za 2 dny pomoci dětem i dospělým na ukrajinském Zakarpatí.
         18:34
         Prostějovští stážnící chtějí nové kamery
          Prostějovští strážníci dostanou nové osobní mini-kamery. Za 25 zařízení zaplatí asi 340 tis. Kč. Kamery by měly být modernější a výkonnější zejména při nočních zásazích. Město si od nových kamer slibuje zkvalitnění práce strážníků a zjednodušení procesu případného vyšetřování trestné činnosti.
          20:44
          Gorolski Swiento po sedmdesáté
           V Jablunkově o víkendu proběhlo Gorolski Swiento, jedna z nejstarších a největších folklorních přehlídek na našem území. Během tří dnů tam vystoupilo na 40 tuzemských i zahraničích souborů čítajících na 600 účinkujících. Od dob svého vzniku se slavnosti proměnily z lokální akce v akci mezinárodní. Letošní ročník byl jubilejním 70.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           16. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nedostatek praktických lékařů na Jesenicku — Příspěvek 5000 korun na dítě — Registrace na posilující dávku proti covidu-19 — Nový komplex pro ohrožené druhy primátů — Léčba ukrajinských vojáků v Lázních Darkov — Změny v pomoci lidem z Ukrajiny — Rozšíření kurzů češtiny pro Ukrajince — Přerovská nemocnice zmodernizovala ARO — Sklízejí plody exotické strelície královské

           15. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Sportovní kluby řeší nárůst cen — Registrace na 4. dávku — Krádeže humanitární pomoci — Nález nevybuchlé munice — Krnovská nemocnice léčí 110 let — Socha Kryštofa se vrátila zpět — Začala proměna Zámostí ve Slezské Ostravě — Vrcholí meteorický roj Perseidy — Na Bazalech pokračuje malba murálu

           12. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Jak bude vypadat ostravské nádraží? — Hygienici kontrolují tábory — Zákaz dovozu uhlí z Ruska — Olma má výhrady k obchvatu — O posilující dávku má zájem 30 % klientů — AS opouští kontejnery na oblečení — Nejvíce kandidátek v Hošťálkové — Návrat hasičů OL kraje z Hřenska — Zámek v arboretu se otevře po 7 letech

           11. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Roste počet úrazů na horách — 8 let vězení za zpronevěru 300 milionů — Návrh na obžalobu v kauze Březina — Pitná voda v Mostech u Jablunkova — Do Šumperku se vrací folklórní festival — Stálá tržnice v centru Ostravy chybí — Noví zdravotníci ve FN Ostrava — Virtuální realita pomáhá při rehabilitacích — Bruntálské továrny na fotkách J. Štreita

           10. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           V MS kraji se ubytovalo více turistů — První ukrajinský řidič v DP — Kryštof se na místo vrátí v pátek — Bohumín podpoří spolky a kluby — Hrozí šíření půdního sucha — Výhrady proti znaleckému posudky — Návrat first respondentů do služby — Pomoc osamělým matkám a mladým rodinám — Úspěšní koloběžkáři z Rýmařova

           9. 8. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám