Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Začíná rekonstrukce Českobratrské

V Ostravě zítra začne rozsáhlá oprava Českobratrské ulice, která patří k hlavním komunikacím vedoucím centrem města. Řidiči i cestující MHD se tak musí připravit na omezení. Auta už od zítřejšího dne budou muset jezdit po objízdných trasách a přes víkend bude i první z několika výluk MHD.

Žaloba na OKD

Insolvenční správce OKD Lee Louda podal odpůrčí žalobu na dřívějšího majitele OKD, společnost NWR a podnikatele Zdeňka Bakalu a Petera Kadase. Žádá po nich, aby vrátili OKD více než 12 miliard korun, které si v letech 2011 a 2012 vyplatili jako dividendy.

Delegáti hnutí ANO vybírají kandidáty

Živě s redaktorkou Terezou Krumpholzovou.

S alkoholem má problém stále více dětí

Hygienici zveřejnili alarmující statistiku. Za rok 2015 v České republice podstoupilo detoxikaci v nemocnici téměř 12 tisíc pacientů. Čím dál častěji mají problémy s alkoholem a drogami děti. Hospitalizovaných ve speciálních zařízeních jich bylo před dvěma lety více než 770.

Přerov chce koupit pozemek u Strojaře

Přerov chce za více než 6,5 mil. Kč odkoupit nevyužívaný pozemek u Hotelu Strojař. Pokud na to zastupitelé přistoupí, bude město vlastnit celou plochu kolem Strojaře. Žádné konkrétní plány však nemá. Na pozemku o rozloze 2,5 tis. m2 může být cokoliv. Od parkoviště až po obytné domy.

Spalničkami onemocnělo už více než 100 lidí

V MS kraji už spalničkami podle hygieniků onemocněla více než stovka lidí. Za poslední dva týdny přibylo 24 nemocných. Nejhůře je na tom stále Ostrava, kde bylo celkem 83 nemocných. Jediným okresem kraje, kde se spalničky stále neobjevily, je Bruntálsko.

Samosprávy využívají vozy na alternativní pohon

V Ostravě dnes proběhla mezinárodní konference. Mezi účastníky byli výrobci elektromobilů i zástupci samospráv. Akce měla představit současné trendy a přiblížit možnosti každodenního využití elektromobilů. Vozy na alternativní pohon se začínají čím dál víc prosazovat právě ve vozových parcích měst a obcí.

Nevidomí vystavují fotky a kresby

Výtvarníka Milana Linharta a fotografa Lubomíra Pavelčáka spojuje stejné zdravotní postižení. Oba mají jen minimální zbytky zraku. Ani tento hendikep jim ale nebrání v tom, aby tvořili a vystavovali.

Pozávnka na Den otevřených dveří ČT

Už tuto sobotu 13. května od devíti hodin ráno se veřejnosti otevřou brány České televize. Den otevřených dveří, který se v Praze, Brně a Ostravě koná, tak navazuje na oblíbenou tradici akcí pro veřejnost.

Jablunkov prodá starý klášter

Jablunkov prodá tamní starý a zpustlý klášter. Rozhodli o tom zastupitelé města. V klášteře už dnes působí světově unikátní Muzeum Bible. Právě jeho provozovatel je v současnosti jediným zájemcem o památkově chráněnou budovu.

Začala Divadelní Flora

Živě Jan Žůrek, dramaturg.

Studenti slaví Majáles

V ulicích Ostravy dnes studenti středních a vysokých škol slavili Majáles. Krátce po poledni prošel centrem města průvod masek. Další program teď pokračuje v areálu Dolní oblasti Vítkovice.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD