Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

V Ostravě vznikla školka pro neočkované děti

V Ostravě proto teď vznikla první školka, jejíž majitelé povinné očkování nevyžadují. Podobně jako například takzvané lesní školky má statut dětského klubu.

10 nových APK v Bruntále

Celkem 10 asistentů prevence kriminality začne od června působit v Bruntále. Dosud zde působily čtyři a městu se podařilo sehnat peníze na rozšíření celého projektu.

Studium středověku na Ostravské univerzitě

Ostravská univerzita získala akreditaci pro nový obor s názvem Medievistika. Absolventi tohoto oboru se stanou odborníky na období středověku se znalostí latinského jazyka.

Kvalita vody v přírodních koupalištích je dobrá

S příchodem tepla pomalu začíná i sezóna koupání v přehradách a rybnících. Právě z nich hygienici nyní pravidelně odebírají vzorky vody a zjišťují její kvalitu. Výsledky potom každý týden aktualizují na svých internetových stránkách.

Málo tlumočníku pro neslyšící

Na jednoho tlumočníka je momentálně téměř 150 neslyšících. Nejsložitější je to právě v moravskoslezském kraji. Nedostatek tlumočníků řeší takzvaná tichá linka.

Secesní Národní dům v Prostějově čeká oprava

Až sto milionů korun – investice, která má pomoci Národnímu domu v Prostějově. Do jednoho ze secesních klenotů České republiky při prudkých deštích zatéká. Voda už poničila třeba oponu divadla, které v domě sídlí.

V Olomoucí natáčí filmaři Papouškovu komedii"

V Olomouci natáčí filmaři romantickou komedii -Miluji tě modře. Scénář krátce před svou smrtí v polovině devadesátých let napsal Jaroslav Papoušek.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST