Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Dodavatelé OKD mají problémy

Nezaplacené pohledávky u firmy v insolvenci se u některých pohybují v řádech desítek miliónů korun a mohou tak být likvidační. Materiál, který by firmám mohl alespoň částečně pomoci, připravila krajská tripartita a podporu plánuje i hospodářská komora.

Ostravsko-opavská diecéze slaví 20 let

Diecéze si pomocí projektu Dny víry připomíná 20 let od vzniku.

Týden plný dětských filmů ve Zlíně dospěl do finále.

56. ročník největšího a taky nejznámějšího filmového festivalu svého druhu se chystá na galavečer s udílením cen. 366 filmů z padesáti šesti zemí má pořád ještě šanci na zisk Zlatého střevíčku, tak se jmenují hlavní festivalové ceny.

Shakespearovy sonety v bývalém dole

Site specific projekt tam s herci od Bezručů připravil režisér Jan Mikulášek. Jediná dvě představení se odehrála v rámci festivalu Dream factory. V budově, která čeká na rekonstrukci, vznikla ordinace nebo přehlídkové molo.

Stěhování muzea

123 milionů korun - na tolik by měly přijít nové prostory pro technické muzeum v Kopřivnici. Slavná auta jako tatraplán nebo prezident by se měla stěhovat do bývalé slévárny. Moravskoslezský kraj se společně s Tatrou dohodl na opravě této budovy.

Zoo v Olomouci slaví 60 let

Pro návštěvníky je připraven speciální program nejeden dnes, ale i po celý následující víkend. Ročně zoo navštíví na tři sta padesát tisíc lidí. Úspěšně se tam daří rozmnožovat například lvy berberské, kteří už ve volné přírodě vyhynuli.

Filmaři natáčejí Deniky Ostravaka

Na dole Žofie v Orlové znovu fárali horníci. Režisér David Kočár tam natáčí film podle známého blogu, který vycházel pod názvem Deniky Ostravaka. Jeho knižní vydání se pak stalo bestsellerem. Filmaři právě dnes natáčeli jednu z úvodních scén.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 L ST