Obsah dílu

Vysoké školy bojují o studenty — Přerov likviduje stará dětská hřiště — Nikas – vítěz Velké pardubické dopoval omylem — Dobrovolnice zachraňují týrané psy — Nová geriatrie v Havířově — Odhalený případ vydírání důchodce ve Frýdku-Místku — Část ostravského Přívozu už není špatno adresou — Studenti architektury navrhují vylepšení Ostravy

Části dílu

01:13
Vysoké školy bojují o studenty
  Videoklipy, slavné osobnosti, reklamní poutače nebo nová loga. Vysoké školy z kraje začínají bojovat o studenty, kteří v nich začnou studovat v příštím roce.
  07:29
  Přerov likviduje stará dětská hřiště
   Přerov ruší dvanáct dětských hřišť. Jsou v havarijním stavu a pro děti nebezpečná. Do konce ledna zbývá dělníkům zlikvidovat poslední čtyři. Nová hřiště radnice stavět nebude.
   10:06
   Nikas – vítěz Velké pardubické dopoval omylem
    Vítěze Velké Pardubické Nikase čeká diskvalifikace. Po říjnovém dostihu měl kůň v těle zakázaný kofein a theobromin. Podle dostihové stáje z Prostějovska za to může špatné krmivo od dodavatele.
    12:35
    Dobrovolnice zachraňují týrané psy
     Za poslední tři roky zachránily z často hrozných podmínek až 350 psů a koček. Dobrovolnice z Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat ve svém volném čase vyjíždějí k případům, kdy se lidé nestarají o svá zvířata.
     15:09
     Nová geriatrie v Havířově
      Nemocnice v Havířově má novou geriatrii. Kompletní rekonstrukce oddělení, které je určené pro lidi nad 65 let, začala loni v březnu. Stála 25 milionů korun, které šly z evropských dotací.
      17:42
      Odhalený případ vydírání důchodce ve Frýdku-Místku
       Nový trik jak okrást důchodce o peníze vyšetřují policisté ve Frýdku-Místku. Gang takzvaných šmejdů se tentokrát zaměřil na seniory, kteří chodí na hřbitovy za svými pozůstalými.
       19:42
       Část ostravského Přívozu už není špatno adresou
        Ostravská část Přívoz bývala kdysi výstavní čtvrtí, v posledních desetiletích ale získala špatnou pověst mimo jiné kvůli zvýšené kriminalitě. Teď se ale Přívoz zvolna mění k lepšímu.
        21:49
        Studenti architektury navrhují vylepšení Ostravy
         Knihovna v lososové barvě, kulturní centrum na hlavním náměstí a podél Ostravice živé nábřeží s kavárnami. Ideální Ostrava podle budoucích architektů. 26 studentů z pražské ČVUT hledá způsob, jak vrátit život do města,
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         20. leden 2016

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         24. březen

         Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

         24. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         23. březen

         Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

         23. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         22. březen

         Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

         22. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         21. březen

         Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

         21. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. březen

         Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

         20. 3. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         17. březen

         ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

         17. 3. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám