3. listopad 2015

Obsah dílu

Cestující v Ostravě mohou platit za dopravu elektronickou peněženkou — ČSSD v Olomouci zatím nevybrali lídra pro krajské volby — Policie vyšetřuje útok na důchodkyni — Záchranářské vrtulníky v Olomouci mají noční vidění — Premiéra norského dramatu Lesík v Ostravě — Mental Café dává příležitost hendikepovaným — Škola ve Frýdku-Místku vaří i pro celiatiky — Okolo silnic pokvetou rostliny — Výstava fotografa Jana Reicha v Kopřivnici

Části dílu

00:34
Cestující v Ostravě mohou platit za dopravu elektronickou peněženkou
  Cestující v ostravské MHD mohou platit elektronickou peněženkou na kartě ODISka. Výhodná má být hlavně pro ty, kteří hromadnou dopravu využívají spíše sporadicky.
  06:36
  ČSSD v Olomouci zatím nevybrali lídra pro krajské volby
   Členové ČSSD v Olomouckém kraji zatím nevybrali lídra, který povede stranu v krajských volbách v příštím roce. Nový člověk nahradí v čele kandidátky současného hejtmana Jiřího Rozbořila, který je obviněný z korupce v kauze Vidkun.
   07:55
   Policie vyšetřuje útok na důchodkyni
    Senioři patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob, které jsou cílem podvodníků a násilníků. Během letošního půl roku napočítali policisté na Frýdecko-Místecku více než třicet takových případů. Další se stal v minulých dnech.
    10:13
    Záchranářské vrtulníky v Olomouci mají noční vidění
     Nové brýle pro noční vidění používají olomoučtí letečtí záchranáři. Poprvé je testovali v ostrém provozu. Díky brýlím se dostanou i do těžko přístupného terénu, což by dříve nemohli.
     12:24
     Premiéra norského dramatu Lesík v Ostravě
      Domácí násilí, zanedbávání a zneužití dětí. Hlavní téma dramatu Lesík norského autora Jespera Halleho. Drásavou sondu do dětské duše přivádí poprvé na česká jeviště Národní divadlo moravskoslezské.
      14:52
      Mental Café dává příležitost hendikepovaným
       Lidé s postižením těžko hledají uplatnění. Podle analýzy pracovních inzerátů je pro ně určena jen každá padesátá pracovní nabídka. Hendikepovaní tak často najdou práci v rámci speciální projektů - v Ostravě připravují lidem kávu.
       17:28
       Škola ve Frýdku-Místku vaří i pro celiatiky
        Rodiče alergických dětí z Frýdku-Místku už nemusí mít starost o to, co budou jejich potomci obědvat. Po úpravě zákona některá zařízení přestala dětem vařit diety.Teď se ve městě pokoušejí zavést nový systém.
        19:51
        Okolo silnic pokvetou rostliny
         Vědci chtějí využít dálnice pro ochranu přírody. Okolo silnic začali vysazovat kokrhel. Odolnou rostlinu, která poskytne zázemí motýlům a jiným druhům hmyzu. Projekt vymysleli ekologové z olomoucké univerzity Palackého.
         21:49
         Výstava fotografa Jana Reicha v Kopřivnici
          Fotografie české krajiny, které obletěly svět, jsou k vidění na Moravě. Lašské muzeum v Kopřivnici vystavuje cyklus Jana Reicha, kterému učarovala barokní krajina. Z pohledu poutníka ji fotografoval deset let.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          4. listopad 2015

          Přehled dílů

           
          Stopáž26 minut

          2. červen

          Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

          2. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          1. červen

          Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

          1. 6. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          31. květen

          Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

          31. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          30. květen

          Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

          30. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          29. květen

          ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

          29. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          26. květen

          Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

          26. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám