Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Ministr dopravy chce zrušit přejezd ve Studénce

Na přejezdu ve Studénce málem opět došlo k tragédii. Mezi závorami uvízl kamion, z kolejiště ujel tři vteřiny před průjezdem vlaku. Řidič je ve vazbě, policie ho viní z obecného ohrožení. I kvůli tomu ministr dopravy navrhuje zrušení přejezdu.

Rozhovor s Tomášem Neřoldem

S mluvčím ministerstva dopravy o nebezpečném železničním přejezdu ve Studénce.

Opavské politické strany jednají o nové koalici

Už týden se v Opavě vyjednává o nové koalici. Ta původní se po rozkolech v hnutí ANO fakticky rozpadla. Strany v Opavě teď vyjednávají o dvou různých variantách budoucího uspořádání.

Dálniční mosty v Ostravě-Přívozu jsou opět v provozu

Řidiči mohou ode dneška opět využívat mosty na dálničním přivaděči v Ostravě. Mosty byly zavřené od května kvůli opravám. Ředitelství silnic a dálnic při kontrolách zjistilo, že jsou v havarijním stavu a hrozí jim zřícení.

Práce na kopii ukradené Bystroušky pokročily

Do hukvaldské obory se má ještě letos vrátit bronzová kopie ukradené sochy lišky Bystroušky. Místo začnou upravovat stavebníci. Sochař Adam Krhánek dokončuje práce na výrobě sádrového odlitku.

Gymnazisté z Ostravy se učí dobročinnosti

Děti z gymnázia v Ostravě Hrabůvce se zapojily do projektu organizace ADRA s názvem Food for Good. Výtěžek ze svačin, které žáci sami připravili i prodali, zamíří na dobročinné účely.

Lidé vzpomínali na mrtvé

Tisíce lidí po celé zemi vzpomínají své zesnulé. Památka zesnulých zaměstnala nejen správce hřbitovů, ale i policisty, kteří řídili dopravu a dohlíželi na bezpečnost v okolí hřbitovů a parkovišť.

Domy v Přednádraží čeká demolice

Domy v ostravské ulici Přednádraží půjdou k zemi. Chystá se k tomu nový majitel - společnost Ostravské opravny a strojírny, která domy a pozemky koupila za téměř 600 tisíc. Do lokality plánuje rozšířit svůj průmyslový areál.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST