Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Klesá zájem studentů o brigády

Stovky volných pracovních míst, na které se nedaří sehnat brigádníky. Pracovní agentury čím dál častěji posílají do firem důchodce. Podle odborníků mají studenti v létě více možností - třeba práci v zahraničí nebo studijní pobyty.

Stavba terminálu v Třinci je ve skluzu

Stavba nového železničního terminálu v Třinci nabírá zpoždění. V těchto dnech už se měly do nových prostor stěhovat pokladny Českých drah. Místo toho ale na místě stale probíhají demoliční práce a hrozí, že terminál nebude do konce roku hotový.

Některá města přijdou o pobočky finančních úřadů

Daňové poplatníky na území Moravskoslezského kraje čekají změny. Ty první z nich lidé zaznamenají už od prvního září. V té době budou uzavřeno několik pokladen pro platby daní v hotovosti. A rušit se budou i některá územní pracoviště.

Provozovatelé kampů si pochvalují sezónu

Horké léto přeje provozovatelům kempů v Moravskoslezském kraji. Zájem je mnohde vyšší, než loni, přestože hladiny vodních ploch poklesly - třeba na Žermanické přehradě o tři metry. Kvalita vody se tak zhoršila.

Většina nemocnic nemá klimatizované pokoje

S horkem bojují taky pacienti, kteří leží v nemocnici. Většina zdravotnických zařízení nemá klimatizované pokoje. Platí to i pro lůžkové oddělení fakultní nemocnice v Ostravě. Někteří pacienti proto odložili plánovanou operaci.

Sucho komplikuje také přípravu Flory Olomouc

Sucho a horké počasí komplikují zahradníkům přípravu Flory Olomouc. Nejstarší a největší květinová výstava v Česku startuje příští týden. Organizátoři museli změnit její skladbu. Řezané květiny z velké části nahradí hrnkové.

Vila Klokánku v Prostějově je na prodej

Fond ohrožených dětí nabízí k prodeji vilu v Prostějově, kde měl od září fungovat Klokánek. Před třemi roky dostal dům od města zdarma, kvůli dluhům ho teď radnici nabízí zpátky za zhruba 11 milionů korun.

Kopřivnici baví "Sdílko"

Podívat se na výstavu klobouků, netradiční český nábytek nebo se projet na koloběžce. To je jen pár akcí projektů Sdílko v Kopřivnici. Zájem obyvatel je obrovský, denně speciálně upravené kontejnery navštíví tisíce kolemjdoucích.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST