Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Studenti učí předškoláky pečovat o chrup

Místo zeleniny dostávají bonbóny a sladké nápoje. Až polovina pětiletých dětí v České republice má zubní kaz. Jak mu předcházet, to nově učí už děti v mateřských školách studentky Vyšší odborné školy zdravotnické z Ostravy.

Centrální ostravský obvod koupí budovu nového sídla

Moravská Ostrava a Přívoz chce koupit za pětapadesát milionů své současné sídlo - budovu bývalé spořitelny na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Dlouhodobě chce ušetřit za pronájem.

Kontroly kamionů na Třinecku

Na hlavním silničním tahu ze Slovenska do Třince kontrolovali policisté kamiony, především ty na cestě do Česka. U většiny zjistili porušení zákona.

Lidé se vracejí k domácí výrobě marmelád

V obchodě vyjde i na sedmdesát korun, doma vyrobená až desetkrát levněji. Lidí, kteří si vyrábějí domácí marmelády z vlastního ovoce, přibývá. Vyrobit si domácí produkt trvá zhruba půl hodiny a člověk má jistotu, že marmeláda skutečně obsahuje ovoce.

Světová škola je v Jindřichově ve Slezsku

Světovou školou se stala základní a mateřská škola v Jindřichově ve Slezsku. Alespoň prostřednictvím projektu, který žáky seznamuje s globálními problémy a životem v rozvojových zemích. V Česku jej organizují Člověk v tísni a Adra.

Beskydští značkaři potřebují mladší posily

130 let už výletníky vodí nejstarší turistické značky. V okolí beskydského Radhoště je vytvořili členové Pohorské jednoty, dnes je udržuje Klub českých turistů. Těch, kdo mají o tuhle činnost zájem, zvolna přibývá, většinou jsou to ale starší lidi.

Židovský hřbitov ve Frýdku-Místku je výjimečně otevřený

V rámci Evropského dne židovské kultury se veřejnosti otevřely brány židovského hřbitova ve Frýdku-Místku. Návštěvníci tak měli výjimečnou možnost zavítat na jinak nepřístupné místo a dozvědět se něco o historii místní židovské komunity a města.

Studenti navrhují řešení hotelu Palace

Bývalý hotel Palace v Ostravě měl noblesu a styl, teď je špinavý a opuštěný. Zašlou slávu má v plánu hotelu vrátit soukromý investor. Jak by mohla vypadat část jeho interiéru navrhli studenti architektury z Vysoké školy báňské.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST