25 minut

17. červen 2015

Obsah dílu

Studenti učí předškoláky pečovat o chrup — Centrální ostravský obvod koupí budovu nového sídla — Kontroly kamionů na Třinecku — Lidé se vracejí k domácí výrobě marmelád — Světová škola je v Jindřichově ve Slezsku — Beskydští značkaři potřebují mladší posily — Židovský hřbitov ve Frýdku-Místku je výjimečně otevřený — Studenti navrhují řešení hotelu Palace

Části dílu

01:09
Studenti učí předškoláky pečovat o chrup
  Místo zeleniny dostávají bonbóny a sladké nápoje. Až polovina pětiletých dětí v České republice má zubní kaz. Jak mu předcházet, to nově učí už děti v mateřských školách studentky Vyšší odborné školy zdravotnické z Ostravy.
  06:03
  Centrální ostravský obvod koupí budovu nového sídla
   Moravská Ostrava a Přívoz chce koupit za pětapadesát milionů své současné sídlo - budovu bývalé spořitelny na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Dlouhodobě chce ušetřit za pronájem.
   08:28
   Kontroly kamionů na Třinecku
    Na hlavním silničním tahu ze Slovenska do Třince kontrolovali policisté kamiony, především ty na cestě do Česka. U většiny zjistili porušení zákona.
    10:41
    Lidé se vracejí k domácí výrobě marmelád
     V obchodě vyjde i na sedmdesát korun, doma vyrobená až desetkrát levněji. Lidí, kteří si vyrábějí domácí marmelády z vlastního ovoce, přibývá. Vyrobit si domácí produkt trvá zhruba půl hodiny a člověk má jistotu, že marmeláda skutečně obsahuje ovoce.
     13:40
     Světová škola je v Jindřichově ve Slezsku
      Světovou školou se stala základní a mateřská škola v Jindřichově ve Slezsku. Alespoň prostřednictvím projektu, který žáky seznamuje s globálními problémy a životem v rozvojových zemích. V Česku jej organizují Člověk v tísni a Adra.
      16:29
      Beskydští značkaři potřebují mladší posily
       130 let už výletníky vodí nejstarší turistické značky. V okolí beskydského Radhoště je vytvořili členové Pohorské jednoty, dnes je udržuje Klub českých turistů. Těch, kdo mají o tuhle činnost zájem, zvolna přibývá, většinou jsou to ale starší lidi.
       20:38
       Židovský hřbitov ve Frýdku-Místku je výjimečně otevřený
        V rámci Evropského dne židovské kultury se veřejnosti otevřely brány židovského hřbitova ve Frýdku-Místku. Návštěvníci tak měli výjimečnou možnost zavítat na jinak nepřístupné místo a dozvědět se něco o historii místní židovské komunity a města.
        22:45
        Studenti navrhují řešení hotelu Palace
         Bývalý hotel Palace v Ostravě měl noblesu a styl, teď je špinavý a opuštěný. Zašlou slávu má v plánu hotelu vrátit soukromý investor. Jak by mohla vypadat část jeho interiéru navrhli studenti architektury z Vysoké školy báňské.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         18. červen 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         22. září

         Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

         22. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         21. září

         Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

         21. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. září

         Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

         20. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         19. září

         Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

         19. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         18. září

         Armádní drony

         18. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         15. září

         Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

         15. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         14. září

         Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

         14. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         13. září

         13. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         12. září

         Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

         12. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         11. září

         Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

         11. 9. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám