Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Karviná hledá dobrovolníky, kteří budou navštěvovat seniory

V Karviné roste počet opuštěných seniorů. Podle průzkumu je samota největším problém této věkové skupiny. V Karviné nyní žije více než 11 tisíc lidí starších 70 let. Magistrát hledá společně s Adrou dobrovolníky, kteří by staré lidi navštěvovali.

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích prochází rekonstrukcí

Už za týden přijedou do Ostravy nejlepší světoví atleti na tradiční mítink Zlatá tretra. Právě je i fanoušky čeká nové prostředí v dostavěném Městském stadionu. Dokončeny byly jižní a severní tribuna a rekonstrukce se dočkalo i zázemí stadionu.

Stromy letos kvetou zvláště intenzivně

Nejvíce pylu za poslední tři roky.Stromy a byliny v lesích letos abnormálně silně kvetou. Mohou za to dvě mírné zimy a teplé počasí v květnu. V nejbližší době se zároveň očekává začátek pylové sezony trav.

Troubky schválily protipovodňová opatření

Troubky na Přerovsku, symbol ničivých záplav z roku 1997, přijaly po 18 letech plán protipovodňových opatření. Ten navrhlo Povodí Moravy. Zastupitelé mu dali přednost před vlastním řešením. Stavět se ale začne nejdřív za 4 roky.

Vládce Lichtenštejska přijel do Opavy

Opava přivítala vzácnou návštěvu. Na dva dny do města přijel nejbohatší evropský panovník, lichtenštejnský kníže Hans Adam II. Od konce druhé světové války je to poprvé, co do města přijel tak významný panovník z rodu Lichtenštejnů.

Lidé z Chlebovic odmítají další továrnu

Petici proti stavbě továrny na asfalt a betonárně s recyklační linkou v Chlebovicích na Frýdeckomístecku podepsala většina obyvatel jak Chlebovic tak okolních vesnic. Lidé mají především obavy ze zápachu, hlučnosti a navýšení dopravy v obci.

Přerov otevírá kancelář pro výkup pozemků pro D1

Přerov se snaží urychlit výstavbu D1 mezi Říkovicemi a Přerovem.

Cvičení hasičů v Opavě

Profesionální hasiči z Opavy a dobrovolní hasiči z Kylešovic dnes společně zasahovali v prostorách bývalé mlékárny v Opavě. Poprvé společně nacvičovali reálné situace, se kterými se mohou při své práci setkat.

Přípravy na opavskou výstavu Neklidné 20. století

Secesní podnos na ovoce, hodiny s kukačkou ale i lodní kufr. Stovky předmětů prochází v těchto dnech rukama restaurátorů Slezského zemského muzea v Opavě na výstavu Neklidné 20. století je připravují v deseti specializovaných laboratořích.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST