Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Amnesty International zkoumá vzdělávání Romů

Mají romské děti šanci chodit do standardních základních a středních škol? Otázka, na kterou hledali odpověď experti z Amnesty International. Generální tajemník se do Ostravy přijel přesvědčit, jestli to, co napsali do závěrečné zprávy, odpovídá realitě.

Přípravy na MS v hokeji

Hokejisté sice na mistrovství světa přijedou až za týden, už teď se pro ně ale v ostravské ČEZ aréně chystají dresy. Šije je tam pro ně mezinárodní tým hokejové federace a ostravská firma.

Do Bohumína se vrátily zvony, které zabavili Němci

Do bohumínského kostela Narození Panny Marie se dnes vrátily 400 let staré historické zvony. Ty za 2. světové války zabavili Němci. Zvony prošly opravou v Brodku u Přerova, odkud do Bohumína dorazily.

V Přerově vyroste cyklodům

Unikátní skleněný parkovací dům pro kola vyroste v Přerově. Jeho stavbu schválili přerovští radní.

Petice proti Romům v Ostravě-Vítkovicích

Hluk, vykradená auta, loupežná přepadení, případně poničené fasády domů. V takových podmínkách donedávna žili lidé v několika ulicích v Ostravě-Vítkovicích. Proti nepořádku se brání peticí.

Výročí osvobození Opavy

Před 70 lety se dočkala osvobození Opava. Hlavní město českého Slezska ale po bojích jen vzdáleně připomínalo svůj předchozí vzhled. Osm z deseti domů ve městě bylo buď zničeno, nebo těžce poškozeno.

Příběh bývalého technika radarové základny v Gronsku

Radarová základna Thule v Grónsku. Kdysi jedno z nejstřeženějších míst v USA. Břetislav Bednář z Frýdku-Místku byl jediným Čechem, který zde v době studené války pracoval.

Premiéra Prokofjevova baletu Popelka

Příběh o Popelce se po dvaceti letech opět vrací na jeviště Divadla Antonína Dvořáka. Tentokrát v choreografii kanadského tanečníka Paula Čalmera. K výtvarné spolupráci byla přizvána polská scénografka Anna Kontek.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST