16. duben 2015

Obsah dílu

Sedlo se zase uzavírá — Staví se méně bytů — Dívčí hrad opravuje zchátralé bytové domy — Veterinářka ostravského útulku dostala výpověď — Univerzita Palackého chce vést studenty k pohybu — Probační domy pomáhají propuštěným vězňům — Svinov má už 750 let — Filmový festival Krr v Krnově

Části dílu

00:57
Sedlo se zase uzavírá
  Na 7 měsíců se od dnešníhodne uzavřelo Červenohorské sedlo v Jeseníkách
  06:53
  Staví se méně bytů
   V Moravskoslezském kraji se rok od roku staví méně bytových a rodinných domů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad, loni se v kraji postavilo bezmála dva tisíce bytů. Oproti roku 2013 je to o pětinu méně.
   08:53
   Dívčí hrad opravuje zchátralé bytové domy
    Nejméně nových bytů se staví na Bruntálsku. Do rekonstrukce zchátralých bytových domů se však pustila obec Dívčí Hrad. Na opravu si vzala úvěr. A zájem místních nastěhovat se do nového bytu je velký.
    11:34
    Veterinářka ostravského útulku dostala výpověď
     Městský útulek v Ostravě pochybil při zvládání epidemie parvovirózy, která ho zasáhla na začátku roku. Vyplývá to ze znaleckého posudku, který si nechal zpracovat Magistrát města. Podle něj nemusel být dopad virózy tak fatální - zemřelo 37 psů.
     13:55
     Univerzita Palackého chce vést studenty k pohybu
      Pohyb do škol – projekt Univerzity Palackého v Olomouci, který má přivést žáky a studenty k větší aktivitě a zdravému životnímu stylu.
      16:45
      Probační domy pomáhají propuštěným vězňům
       Jsou zadlužení, nemají práci ani zázemí - tři hlavní důvody, proč lidé propuštění z vězení brzy znovu překračují zákon. Ministerstvo spravedlnosti spouští projekt takzvaných probačních domů, které by měly bývalým vězňům pomoci zpátky do života.
       19:39
       Svinov má už 750 let
        Ostrava Svinov - třetí nejstarší ostravský obvod slaví 750 výročí svého založení. Lidé si historii obvodu budou moct připomenout například na výstavě na svinovském nádraží nebo ji oslavit na pouti.
        22:19
        Filmový festival Krr v Krnově
         Krnovské kino Mír chystá filmovou přehlídku s názvem Krrr. Citoslovce vyjadřuje zvuk promítačky. Tamní kino je jedním z mála v republice, kde se dají promítat snímky natočené na 70 milimetrový filmový pás.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         17. duben 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         29. květen

         ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

         29. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         26. květen

         Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

         26. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         25. květen

         Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

         25. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         24. květen

         Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

         24. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         23. květen

         Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

         23. 5. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         22. květen

         Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

         22. 5. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám