25 minut

18. březen 2015

Obsah dílu

Poslední šance pro jatka — Odbory chtějí předčasné penze i pro jiné profese — Dřevorubci poničili Litovelské Pomoraví — Jak jste na tom s pamětí? — Beskydy lákají turisty na BeskydyCard — Pomáhají duševně nemocným zpět do života — Oprava chaty Na Prašivé — Nové vedení Slezského zemského muzea

Části dílu

01:15
Poslední šance pro jatka
  Do architektonicky cenných městských jatek v centru Ostravy můžou po čase znovu na kontrolu vyrazit památkáři. Ministerstvo teď potvrdilo, že památkou je celá stavba.
  08:10
  Odbory chtějí předčasné penze i pro jiné profese
   Dřívější důchody taky pro zaměstnance hutí nebo oceláren budou požadovat odbory. Při dnešní návštěvě těžební společnosti OKD to prohlásil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů - Josef Středula.
   10:18
   Dřevorubci poničili Litovelské Pomoraví
    Rozježděné lesní cesty a poničené trsy chráněných bledulí a sněženek. Tak to vypadá v Litovelském Pomoraví po těžbě dřeva. Kácení stromů povolila kvůli dřevokazné houbě Správa chráněné krajinné oblasti. Lesníci ale při těžbě nedodržely některé podmínky.
    12:32
    Jak jste na tom s pamětí?
     Mozek je sval a svaly je potřeba trénovat - pod tímto heslem vyzvali dnes odborníci z ostravské fakultní nemocnice lidi, aby si přišli vyzkoušet, jak jsou na tom s pamětí. Přišly desítky zájemců.
     15:01
     Beskydy lákají turisty na BeskydyCard
      Beskydy lákají turisty na novou službu Beskydycard. Díky speciální kartě můžou získat slevy v restauracích, na ubytování nebo levnější vstupy do turistických atrakcí.
      16:46
      Pomáhají duševně nemocným zpět do života
       Destigmatizovat lidi s duševním onemocněním a pomoct jim se začleněním zpět do společnosti. O to se snaží v rámci sociální rehabilitace pod hlavičkou Slezské diakonie v Bruntále.
       20:53
       Oprava chaty Na Prašivé
        Do oblíbené Horské chaty Na Prašivé v Beskydech se teď lidé nedostanou. Historickou budovu totiž opravuje Klub českých turistů.
        22:57
        Nové vedení Slezského zemského muzea
         Nová ředitelka Slezského zemského muzea dnes představila své plány a možné změny, které instituci čekají. Janu Horákovou jmenoval do funkce ministr kultury Daniel Herman 16. ledna.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         19. březen 2015

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         27. září

         27. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         26. září

         26. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         25. září

         Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

         25. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         22. září

         Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

         22. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž26 minut

         21. září

         Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

         21. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         20. září

         Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

         20. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         19. září

         Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

         19. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         18. září

         Armádní drony

         18. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         15. září

         Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

         15. 9. 2023 na ČT1
         Stopáž25 minut

         14. září

         Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

         14. 9. 2023 na ČT1

         Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

         Napište nám