Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Poslední šance pro jatka

Do architektonicky cenných městských jatek v centru Ostravy můžou po čase znovu na kontrolu vyrazit památkáři. Ministerstvo teď potvrdilo, že památkou je celá stavba.

Odbory chtějí předčasné penze i pro jiné profese

Dřívější důchody taky pro zaměstnance hutí nebo oceláren budou požadovat odbory. Při dnešní návštěvě těžební společnosti OKD to prohlásil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů - Josef Středula.

Dřevorubci poničili Litovelské Pomoraví

Rozježděné lesní cesty a poničené trsy chráněných bledulí a sněženek. Tak to vypadá v Litovelském Pomoraví po těžbě dřeva. Kácení stromů povolila kvůli dřevokazné houbě Správa chráněné krajinné oblasti. Lesníci ale při těžbě nedodržely některé podmínky.

Jak jste na tom s pamětí?

Mozek je sval a svaly je potřeba trénovat - pod tímto heslem vyzvali dnes odborníci z ostravské fakultní nemocnice lidi, aby si přišli vyzkoušet, jak jsou na tom s pamětí. Přišly desítky zájemců.

Beskydy lákají turisty na BeskydyCard

Beskydy lákají turisty na novou službu Beskydycard. Díky speciální kartě můžou získat slevy v restauracích, na ubytování nebo levnější vstupy do turistických atrakcí.

Pomáhají duševně nemocným zpět do života

Destigmatizovat lidi s duševním onemocněním a pomoct jim se začleněním zpět do společnosti. O to se snaží v rámci sociální rehabilitace pod hlavičkou Slezské diakonie v Bruntále.

Oprava chaty Na Prašivé

Do oblíbené Horské chaty Na Prašivé v Beskydech se teď lidé nedostanou. Historickou budovu totiž opravuje Klub českých turistů.

Nové vedení Slezského zemského muzea

Nová ředitelka Slezského zemského muzea dnes představila své plány a možné změny, které instituci čekají. Janu Horákovou jmenoval do funkce ministr kultury Daniel Herman 16. ledna.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST