Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Lokalizace volání z mobilů na tísňové linky

Určit místo, odkud člověk, který potřebuje pomoct, volá. Nově i v případě, že použil mobilní telefon. To umožní všem záchranným složkám nový projekt, který už brzy spustí v MS kraji.

Soud potrestal zdravotní sestru

Trest jeden rok vězení dostala zdravotní sestra z Orlové na Karvinsku Ivanka Barochová kvůli úmrtí pacientky. Těhotná žena od ní loni v červnu při rutinním vyšetření dostala omylem jedovatou dezinfekci místo glukózy. O pár hodin později zemřela.

Katolická církev přebírá lesy a pole

Zhruba dvě třetiny nemovitostí, o jejichž vydání žádá, má katolická církev v Moravskoslezském kraji zpět. Jsou mezi nimi zejména lesy a pole, které chce obhospodařovat. Biskupství proto přijímá proto nové zaměstnance.

Policisté na Šumpersku chytili 2 pytláky

: Pytláky, kteří v průběhu několika posledních měsíců ulovili na Šumpersku minimálně 2 srnce a 2 kamzíky, dopadli tamní policisté.

Do Rožnova dorazily tuny ledu

V Rožnově pod Radhoštěm vrcholí přípravy na 17.ročník mezinárodního sochařského sympozia s názvem Sněhové království. To pořadatelé po 16 letech přemístili z Pusteven na původní místo. Z opavských mrazíren do Rožnova dnes dorazil kamion se 24 tunami ledu.

Dostavba ostravské zoologické zahrady

Pavilon evoluce i nový vstupní objekt do ostravské zoo jsou postavené sice už od loňského roku, ale stále nepřístupné veřejnosti. Zatímco u nového domova pro opice se čeká až se v něm aklimatizují, nový vchod do zahrady se ještě dodělává.

Nové bydlení pro postižené

Nové důstojnější bydlení pro lidi s mentálním a tělesným postižením. 42 klientů Vincentina Šternberk, které patří mezi největší poskytovatele sociálních služeb v Olomouckém kraji, se přestěhovalo do nových domácností.

Ekologické kurzy pro středoškoláky

Středoškoláci ze zemědělské školy v Novém Jičíně se vzdělávají na ekologickém kurzu v Olomouci. Na katedře ekologie s odborníky poznávají přírodu. V učebnách si osvojují teorii, ve špičkově vybavených laboratořích a v terénu praxi.

Studenti fotografie se učí klasickou techniku

Analogový fotoaparát a klasický kinofilm - dvě věci, které tak trochu vyšly z módy. Nahradila je digitální technika. A přesto skupinka studentek z prvního ročníku ostravské Střední umělecké školy fotografovala na film projíždějící auta.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 L ST