Nahrávám video
Události v regionech (Ostrava)

Události v regionech

Obsah dílu

25 let od generální stávky — Tresty pro drogový gang — Nemocnice Podlesí v Třinci nejlepší — Hranická propast je zase hlubší - o 11 metrů — Bezpečná Olomouc — Dárky pro děti v ústavech — Vánoční úklid od profesionálů — Lidé se chtějí učit čínsky — Scénické čtení hry S.d.Ch.

Části dílu

01:07
25 let od generální stávky
  Přesně před čtvrtstoletím proběhla generální stávka na podporu požadavků Občanského fóra. Deset dní po násilném rozehnání studentské demonstrace v Praze ale stále nebylo jisté, jak se do protestu zapojí Ostravsko.
  07:41
  Tresty pro drogový gang
   Tresty v rozmezí 9 až 10 let dnes vyměřil senát Vrchního soudu v Olomouci gangu vietnamských prodejců pervitinu. Potvrdil tak rozsudek brněnského Krajského soudu z letošního června.
   09:58
   Nemocnice Podlesí v Třinci nejlepší
    Jak nemocnice hospodaří, jak jsou spokojeni pacienti a jak zaměstnanci. To jsou tři kritéria, podle kterých HealthCare Institute vybral nejlepší českou nemocnici roku. Titul získala potřetí Nemocnice Podlesí v Třinci.
    11:50
    Hranická propast je zase hlubší - o 11 metrů
     Hranická propast je opět hlubší. Potápěči opět přepsali dějiny a posunuli největší změřenou hloubku o 11 metrů. Sondu se jim podařilo ponořit až do 384 metrů.
     13:40
     Bezpečná Olomouc
      Dvacet let funguje v Olomouci Nadace Bezpečná Olomouc. Za tu dobu se významně podílela například na vzniku městského kamerového systému. Pravidelně také organizuje osvětové akce zaměřené především na děti a jejich bezpečnost.
      15:59
      Dárky pro děti v ústavech
       Desítky dětských domovů v kraji se chystají na Vánoce. Na dárky ale mají málo peněz. Pomáhají sponzoři i nakupující v obchodních domech. V některých jsou vánoční stromy s přáními dětí, které mohou zájemci splnit.
       18:21
       Vánoční úklid od profesionálů
        Vánoce se blíží a řada domácností začíná s domácím úklidem. Ten ale zabere někdy i několik dnů a tak si čím dál více domácností na úklid najímá firmy. Většina z nich ale upozorňuje na to, že na vánoční objednávku už může být pozdě.
        20:40
        Lidé se chtějí učit čínsky
         Některé baví, jiní ji potřebují při podnikání. Roste zájem o čínštinu. Zatímco dříve měly jazykové školy problém kurzy naplnit, letos jich některé musely otevřít i sedm.
         22:37
         Scénické čtení hry S.d.Ch.
          Ostravská galerie PLATO uvedla novou hru dvojnásobného držitele Ceny Alfréda Radoka Miroslava Vojtíška alias S.d.CH. s názvem Jelení příkop.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Kontroly na hranicích se Slovenskem — Jednání o koalici v Olomouci — Povolební vyjednávání v MS kraji — Olomouc testuje nové třídící zařízení — Pohonné hmoty zlevnily o desítky haléřů — Opravy lávek na Bílé Opavě — Milostivé léto II — Nové technologické centrum v Ostravě — Deštivé počasí nepřeje zemědělcům — Významné jubileum Evy Dřízgové-Jirušové

          29. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Ostravu povede ANO, Spolu a Piráti — Povolební vyjednávání v Olomouci — Nová koalice v Třinci — Koalice Frýdek — Nová koalice v Přerově a Prostějově — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Studie nové podoby Černé louky — OKD přijímá nové zaměstnance — Policejní prevence před kyberútoky — Energetické úspory v kostelech — Vytíženost ostravské linky č. 88 — Festival akčního umění Malamut

          27. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Výsledky voleb v krajských městech — Povolební vyjednávání v Ostravě — Povolební vyjednávání v Olomouci — Výsledky komunálních voleb v MS městech — Výsledky voleb v Olomouckém kraji — Povolební vyjednávání ve městech — Náklo má bránit rozšířené těžbě písku — Zvláštnosti letošních komunálních voleb — Výsledky prvního kola senátních voleb — Poškozený památník Rudé armády — Podmíněné tresty za pád mostu ve Studénce — Poslední zápas u Bezručů

          26. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Začaly volby do zastupitelstev a senátu — Místní referendum v Náklu — Odpadní teplo bez využití — Roste počet nakažených koronavirem — Soud v kauze Studénka už v pondělí — S drony proti komárům — KACPU na nové adrese — 84 let od vyhlášení mobilizace v ČSR — Letošní úroda zblízka — Fiktivní plavba Petra Hrušky

          23. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Zemědělce trápí drahá hnojiva — Hrozí ranní mrazíky — Bezplatné cestování uprchlíkům končí — Vražda na faře se vrací na začátek — Spor o majetek Přírodovědecké fakulty nekončí — Volební přípravy finišují — Jak volit — Vliv ostravské koksovny na okolní ovzduší — Porod císařským řezem s asistencí matky — Obrazy z konce světa

          22. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Vesnické prodejny skomítají — Protesty na UPOL — Nemocnice hledají úspory — 85 % pozemků pro obchvat zajištěno — Vlna uprchlíků sílí — PLATO startuje provoz v budově jatek — Superpočítač zkoumá proteiny — Vysoké školy Visegrádské čtyřky spolupracují — Staročeské recepty do školních jídelen

          21. 9. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám