Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Těžba haldy Heřmanice obtěžuje lidi

Více než sto hektarové území a na něm miliony tun hlušiny, která zůstala po těžbě. Největší halda v kraji – v Ostravě Heřmanicích, dnes přilákala ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka.

Soud odročil metanolový případ

Krajský soud v Ostravě odročil rozsudek ostravské metanolové kauzy. V případu Jaromíra Pánka a Šimona Kramarčíka z Karvinska, kteří měli distribuovat nelegální alkohol, chybí ještě vyslechnout některé svědky.

Sté výročí narození slavného letce

Pilot Josef František, který se narodil před 100 lety na Prostějovsku, byl legendou bitvy o Británii. Během jediného měsíce sestřelil 17 německých letounů. Létal pod praporem polské peruti RAF.

Archeologické nálezy na Olomoucku

Archeologové prozkoumávají významné pohřebiště v Senici na Hané. Sotva metr pod zemí na něj narazili dělníci při rekonstrukci silnice. Podle archeologů jsou hroby ze starší doby bronzové a patří do takzvané Nitranské kultury.

Do Ostravy se sjeli lékaři a záchranáři z celé republiky.

Společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof pořádá ve spolupráci se zdravotnickou záchranou službu Moravskoslezského kraje třídenní kongres v Ostravě.

20 let 7. mechanizované brigády v Hranicích

20 let od svého založení slaví tento týden 7. mechanizovaná brigáda v Hranicích. Představuje nejvýznamnější palebnou a údernou sílu pozemních jednotek Armády České republiky.

Výstava Muzea umění Olomouc

Muzeum připomíná tři slavné výstavy duchovně zaměřených výtvarníků, které se konaly ve třicátých letech na Svatém Kopečku.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST