Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Poslanci neschválili zákaz výkupu šrotu ve sběrnách

Sběrny budou moci i nadále vykupovat kovový odpad nebo papír od fyzických osob. Poslanci nakonec neschválili zmíněnou pasáž v novele zákona, kterou prosazovaly města a obce.

Přípravy na volby v Olomouci

Rekordní počet kandidátů i velikost hlasovacího lístku. V říjnových komunálních volbách čeká voliče v Olomouci hned několik novinek. Magistrát musí nakoupit třeba nové plenty, protože ty staré nejsou dost prostorné.

Učitelé si doplňují vzdělání

V Moravskoslezském kraji si musí vzdělání doplnit přes třináct set pedagogů, kteří nemají dostatečnou kvalifikaci. Studovat musí začít nejpozději do konce letošního roku. Výjimku mají například ti s dlouholetou praxí nebo učitelé odborných předmětů.

Lidé si objednávají Silvestra na horách

Už před začátkem podzimu se plní silvestrovské pobyty. Poslední volná místa hlásí provozovatelé hotelů jak v Jeseníkách, tak i v Beskydech. Zájem o ubytování během Silvestra mají Češi, Poláci i Němci.

Nehoda na nechráněném přejezdu

Nechráněný přejezd a ostré ranní slunce stojí za dnešní srážkou auta a vlaku na přejezdu v Krnově. Nehod na přejezdech na Krnovsku postupně ubývá, důvodem je i modernizace signalizačního zařízení.

Kontrola ubytoven v Přerově

Jen nepořádek a plísně - žádné závažné nedostatky – to je výsledek dnešní kontroly přerovských ubytoven. Účastnily se jí desítky policistů, hasíčů a úředníků magistrátu. A zaměřili se především na zařízení určená pro sociálně slabší.

Strážníci kontrolují čipovaní psů

Strážníci městské policie dnes kontrolovali psy. Od začátku letošního roku totiž na území města Ostravy musí být každý z nich označen čipem, který slouží k jeho rychlé identifikaci. Pejskařům, kteří psa očipovaného nemají, hrozí pokuta.

Divadlo vzdává poctu Cunninghamovi

Ostravští divadelníci se vrací do minulosti. Divadlo připravilo poctu americkému avatgardnímu souboru, který před padesáti lety vystoupil v Česku.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 L ST